Nadszedł długo oczekiwany czas starć reprezentacyjnych. Odbywa się to wszystko w niecodziennych okolicznościach, bo wszyscy wiemy, dlaczego swojego meczu w tej fazie nie rozegra reprezentacja Polski. My zmuszeni jesteśmy czekać na rozstrzygnięcie ciekawej pary. Dwie niewygodne do grania przeciwko nim ekipy staną na jednym boisku i tylko jedna z nich przejdzie dalej. Szwecja czy Czechy okażą się wygrane w meczu rozpoczynającym się 24.03.2022 o godzinie 20:45?

Sprawdź typy dnia.

Szwecja – Czechy: eliminacje do Mistrzostw Świata

Jedni i drudzy na minionych Mistrzostwach Europy ugrały dość sporo. Trzeba przyznać, że dla obu ekip był to turniej udany. Czechy szczególnie pozytywnie zaskoczyły piłkarski świat, eliminując ekipę Holandii. Szwecja okazała się natomiast być katem dla naszych chłopaków. Obie ekipy mają ambicje i dla każdej odpadnięcie na tym etapie będzie potężnym ciosem.

Szwecja

Nasi grupowi rywale z Euro 2020 w ostatnim czasie rozwinęli się piłkarsko. Momentami ich występy na Mistrzostwach Europy mogły wręcz drażnić przez swój pragmatyzm. Jednakże spotkania w ramach eliminacji do Mundialu pokazały, że drużyna ta konsekwentnie szuka pomysłu na grę w ataku. I po tym co widzieliśmy w listopadzie, nadal go do końca nie znalazła.

Prawdą jest, że Szwecja zaczyna powoli grać nieco bardziej kombinacyjnie. Nie są to już tylko prostolinijne, grubo ciosane ataki, długie piłki na Ibrę czy Isaka. Coraz częściej widać można pomysł na rozegranie w środku pola. Dobrze kolegami dyryguje Forsberg i nierzadko samemu napędza ataki swojej drużyny.

To, czego jednak brakuje w tej reprezentacji to paradoksalnie (patrząc na Isaka I Zlatana) skuteczności w ataku. Szwedzi dość sprawnie, nierzadko w przyjemny dla oka sposób przedostają się pod bramkę rywali. Bywało tak często w ostatnim meczu z Hiszpanią. Jednakże jak już wspomniałem, Szwecja ma ogromne problemy z kończeniem wypracowanych sytuacji. Czasem można mieć wrażenie, że w nieprawidłowy sposób wykorzystywany jest Ibra. W większości akcji jest on tym odgrywającym “ostatnie” podanie, a rozsądek podpowiada, że to on powinien owe akcje zamykać.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Czechy

Nasi południowo-wschodni sąsiedzi naprawdę wzięli się za piłkę reprezentacyjną oraz rozwijanie krajowego podwórka ligowego. Wskazuje na to coraz częstsza obecność zespołów z ligi czeskiej w Lidze Mistrzów. Wskazuje na to również dobry występ Czechów na minionym Euro.

Reprezentacja Czech zarówno na papierze, jak i na boisku prezentuje się na drużynę solidną, z którą należy się liczyć. Boleśnie przekonali się o tym Holendrzy na Mistrzostwach Europy. Czesi to głównie szybkie skrzydła, które czasem przyjmują formę wahadeł oraz groźna szpica. Zespół ten zdaje się być dobrze zbalansowany w kwestii dynamiki i czystej siły. Środkiem pola włada Soucek, Masopust pędzi w tę i nazad po prawej flance, a w ataku rozpycha się łokciami Schick.

Czesi wypracowali sobie w reprezentacji kręgosłup, wokół którego budują skład, nie bojąc się próbować nowych rozwiązań. Jest to zdrowe podejście i być może właśnie ono pozwoli pokonać nieco zastałą w składzie reprezentację Szwecji.

Sprawdź sporty walki.

Szwecja – Czechy: kursy

Brak w tym meczu znacznego faworyta, jednak bukmacherzy w jednej z drużyn upatrują większych szans na zwycięstwo. Za wygraną Szwecji Fortuna oferuje kurs 2.00. Remis wyceniony został na 3.20. Wygrana Czech to przelicznik bardzo atrakcyjny, ponieważ wynosi aż 4.35.

Szwecja – Czechy: typy

Obie drużyny na przestrzeni ostatnich spotkań z równymi sobie rywalami pokazały, że preferują futbol spokojny, bez niepotrzebnego rwania tempa i szaleńczego ataku na bramkę rywala. Z racji, że obie ekipy znajdują się na podobnym poziomie, to typem na mecz Szwecja – Czechy w eliminacjach do Mistrzostw Świata jest: poniżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.63 na Fortunie.

Szczerze mówiąc po tym jak prezentują się obie ekipy na boisku, po tym co pokazały na Euro i w eliminacjach sądzę, że kurs na Czechów jest nieco przesadzony. Jeśli coś w tej parze typować po większym kursie, to właśnie wygraną Czech. Na mecz Szwecja – Czechy w eliminacjach do Mundialu typem jest więc: Czechy wygrają mecz po kursie 4.35.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Mecz poprowadzi Michael Oliver. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie miało miejsce na Friends Arena w Solna.