Starcia Helwetów z Nieposkromionymi Lwami rozpocznie zmagania w grupie G. Faza eliminacji na te Mistrzostwa to okres znakomitej dyspozycji reprezentacji Szwajcarii. Dobrze dysponowani byli również w starciach Ligi Narodów. Ponadto jest to ekipa zazwyczaj dobrze spisująca się na turniejach. Tak więc czy Kamerun, który ma na swoim koncie już 7 porażek z rzędu na Mundialach, zdoła się należycie postawić ekipie Murata Yakina? Przekonamy się 24.11.2022 o godzinie 11:00.

Szwajcaria – Kamerun: mecz na Mistrzostwach Świata

Jak dotąd turniej ten przynosił nam ciekawe spotkania i dość nieoczywiste wyniki. Tak więc nie ma co rzucać tutaj Lwów na pożarcie. Niemniej warto zaznaczyć różnicę klas w obu ekipach, która może nie jest kolosalna, ale jednak całkiem widoczna. Szwajcaria zarówno na minionym Euro, jak i podczas eliminacji pokazała, że to obecnie solidny, ustabilizowany zespół. Co więcej, w trakcie walki o miejsce na Mundialu w Katarze Helweci okazali się najlepszą z europejskich drużyn pod względem straconych bramek. Były ich tylko dwie, a ponadto w swojej grupie Szwajcaria zakończyła eliminacje ponad Włochami. Helweci w swoich szeregach mają dobrze dysponowanych graczy, a nazwiskiem w ostatnim czasie wybijającym się nadwyraz pozytywnie jest Granit Xhaka. Niegdyś zawodnik będący na wylocie w Arsenalu, dziś stanowi on o sile swojego klubu w środku pola i znacznie rozwinął swoje umiejętności gry ofensywnej. Tak dysponowany Xhaka może dzielić i rządzić na tym turnieju, jeśli tylko koledzy dotrzymają mu kroku.

Forma Kamerunu natomiast jest raczej niewiadomą. Zespół z Afryki po zaciętym boju w dwumeczu z Algierią, koniec końców kosztem tamtej ekipy znalazł się w Katarze. Nieprzekonujące były jednak mecze przed samym turniejem, gdzie w dość mizernym stylu Nieposkromione Lwy remisowały z Jamajką czy Panamą. Niemniej jest to jak na razie turniej sprzyjający underdogom i widzimy, że wolą walki i zadziornością można nadrobić braki formy i umiejętności. Kamerun za wszelką cenę będzie chciał uniknąć wyrównania rekordu Meksyku w ilości porażek z rzędu na Mundialach, jak i również spróbować zawalczyć o pierwszy od 1990 roku awans z grupy. Czy im się to uda? Zadanie jest to niełatwe, a najlepsi legalni bukmacherzy przygotowali już na to ciekawe propozycje.

Sprawdź też: typy na Anglia – USA.

Szwajcaria – Kamerun: kursy

Spoglądając na tę parę ciężko nie mieć skojarzenia z meczem Dania kontra Tunezja. Wówczas również drużyna z Europy stawiana była w roli raczej pewnego faworyta. Mimo to Tunezyjczycy postawili twarde warunki i remis, który przed meczem braliby w ciemno, po ostatnim gwizdku był wręcz niedosytem. Czy tak będzie również w starciu Szwajcarii z Kamerunem? Z pewnością nie można tego wykluczyć. Bukmacherzy faworyta upatrują tutaj w Helwetach, na których zwycięstwo kurs wynosi średnio 1.75. Remis wyceniany jest na 3.50. Natomiast trzy punkty dla Kamerunu to aż 5.15.

Szwajcaria – Kamerun: typy

Na chłopski rozum, uwzględniając formę eliminacyjną oraz bezpośrednie spotkania przed rozpoczęciem turnieju, Kamerun czeka bardzo trudne zadanie. Szwajcaria bez zbytniej przesady jest w tym spotkaniu faworyzowana, ponieważ swoją grą pokazali, że są ekipą, z którą należy się liczyć. Ich znakomita defensywa może okazać się nie do przedarcia dla Lwów. Z tego względu na mecz Szwajcaria – Kamerun na Mistrzostwach Świata typem jest: BTTS – nie, po kursie 1.68 na Betclic. Dodatkowo spodziewając się underowego spotkania, ciekawą propozycją na to spotkanie jest również: poniżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.65. A więcej typów na to i inne spotkania mundialowe znaleźć można w darmowych typach dnia.

Szwajcaria – Kamerun: transmisja

Spotkanie to będzie można śledzić na CT Sport, TVP 2 i TVP Sport.

Zwiń

Gdzie można znaleźć więcej typów na to spotkanie? Typy na to oraz inne spotkania znaleźć można w zakładce Typy Dnia. Który bukmacher oferuje najwyższe kursy na to spotkanie? Zwycięstwo Szwajcarii warto obstawić na Betfan po kursie 1.79. Natomiast wygraną Kamerunu po kursie 5.31 znajdziemy na Totolotek.