Koniec przerwy reprezentacyjnej. Czas więc wrócić na rodzime podwórka. Przed nami Ciekawie zapowiadające się starcie w Ekstraklasie. Sąsiedzi z tabeli, którzy razem pretendują do miejsc na podium, zmierzą się już 16.10.2021. Jakie rozstrzygnięcia przyniesie nam mecz Śląska z Rakowem?

Sprawdź typy dnia.

Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa: mecz w Ekstraklasie

Kiedy przychodzi ci mierzyć się z sąsiadującą w tabeli drużyną, istotność meczu jeszcze bardziej wzrasta. Czy po sobotnim starciu dojdzie do zamiany lokat?

Śląsk Wrocław

Formą w Ekstraklasie Wrocławianie ostatnio nie brylowali. Szczególnie dotkliwa może być wysoka porażka z Lechem Poznań aż 0:4 w ostatniej kolejce. Powiedzieć, że nie popisali się w tym meczu defensywą gracze Śląska, to jak nic nie powiedzieć.

Dwie z czterech straconych bramek to istne prezenty dla rywali, rozkojarzenia obrońców oraz błędy w ustawieniu umożliwiające zabójczą kontrę. Wrocławianie bronili się bardzo głęboko, pozwalając nierzadko rozgrywać Kolejorzowi piłkę we własnym polu karnym. Tak bierna postawa skutkowała kolejną straconą bramką, po indywidualnej akcji Kamińskiego.

Do słabej gry z tyłu doszła w tamtym spotkaniu fatalna skuteczność z przodu. Również obrona Lecha Poznań nie stanowiła tego dnia monolitu. Nie potrafili jednak skorzystać z tego podopieczni Jacka Magiery.

W przerwie reprezentacyjnej Śląsk Wrocław zmierzył się towarzysko z RB Lipsk. Mecz ten zakończył się wynikiem co najmniej zaskakującym. Pomimo tego, że w drużynie z Niemiec zobaczyć można było Angelino, Kampla, Nkunku czy Mukiele, ekipie ze Śląska udało się wygrać 2:1. Pomimo niepełnego składu RB Lipsk, sympatycy Wrocławian uznać ten wynik mogą za dobry prognostyk przed sobotnim starciem w lidze.

Sprawdź bonus bez depozytu.

Raków Częstochowa

Raków natomiast jest od 9 spotkań, zarówno ligowych, pucharowych, jak i towarzyskich, niepokonany. Co więcej, ich ostatnie wyjazdy to trzy zwycięstwa obfite w gole. Forma ta, pomimo jednego mniej rozegranego meczu w Ekstraklasie od Śląska, pozwala drużynie Marka Papszuna być lokatę wyżej w tabeli.

Ostatnia kolejka w wykonaniu Rakowa to gładkie pokonanie Warty Poznań 3:0. Ekipa ta aktualnie, razem z Termalicą oraz Górnikiem Łęczna okupują trzy ostatnie miejsca tabeli. Nie może to jednak umniejszać zasług drużyny z Częstochowy. Takie mecze, a zwłaszcza takie trzeba wygrywać i to wysoko, czego nie omieszkali uczynić piłkarze Rakowa.

Ich główną siłą tego spotkania były dokładnie bite stałe fragmenty gry oraz długie, penetrujące defensywę rywali piłki. Każdy z tych wariantów dał im bramki. Jest to futbol nieco odmienny od stylu prezentowanego przez Lecha Poznań, stąd głębiej ustawiona defensywa Śląska może sobie lepiej poradzić z takim wariantem grania.

Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa: kursy

Betfan nieznacznego faworyta tego spotkania upatruje w ekipie Rakowa Częstochowa. Na ich wygraną wystawiono kurs 2.19. Remis w tym spotkaniu to równowartość 3.40. Zwycięstwo Śląska Wrocław natomiast to przelicznik w wysokości aż 3.25.

Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa: typy

Mecze takiego jak z Lechem Poznań ciężko wychodzą z głowy. Zarówno zawodnikom, jak i widzom. Ilekroć przypominam sobie tamto spotkanie, przed oczami jawi mi się rozkojarzona i niezorganizowana linia defensywna Śląska. Raków natomiast jest drużyną potrafiącą strzelać bramki, co pokazuje, chociażby w ostatnich kolejkach Ekstraklasy. Dodatkowo drużyna z Częstochowy rozpoczynała strzelanie w pierwszych połowach w czterech na pięć minionych spotkań. Stąd też na mecz Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa w Ekstraklasie pierwszym typem jest: Śląsk Wrocław nie zachowa czystego konta w pierwszej połowie po kursie 1.95 u Betfana.

Chłopcy Jacka Magiery nie są tutaj jednak skazywani na porażkę. Również oni mają swoje karty do rozdania. Śląsk to siódma najbardziej bramkostrzelna drużyna ligi. W ostatnich pięciu meczach nie zdołali wpakować piłki do siatki jedynie świetnie spisującemu się Lechowi Poznań. Tak więc to, w połączeniu z typem poprzednim daje nam kolejną propozycję. Na mecz Śląsk Wrocław Raków Częstochowa typem numer dwa jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.74.

Sprawdź sporty walki.

Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa: gdzie oglądać?

Starcie sąsiadów z tabeli niezwykle często stanowią gwarancję emocji. Spotkanie Śląska z Rakowe w sobotni wieczór obejrzeć będzie można za pośrednictwem CANAL+ Sport.

[blok_bonus]


Mecz Śląska z Rakowem poprowadzi pan Szymon Marciniak.
Na boisku zabraknie prawdopodobnie Garcii ze strony Śląska oraz Arsenicia i Ledermana w szeregach Częstochowy.