Po dość zaskakującym, bezbramkowym remisie w spotkaniu rozgrywanym w Bielsku-Białej, Raków Częstochowa wciąż ma spore szanse na awans do dalszej fazy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Spotkanie rewanżowe rozgrywane w Kazaniu będzie jednak dużo większym  wyzwaniem, aniżeli gra przed własną publicznością. Bez wątpienia podopieczni Marka Papszuna pokazali, że w obronie stać ich na zachowanie czystego konta z dużo silniejszym rywalem i nie należy przekreślać ich szans w starciu z utytułowaną drużyną z kazania.

Rubin Kazań – Raków Częstochowa Eliminacje Ligi Konferencji Europy

Bezbramkowe remisy stały się specjalnością Rakowa w tegorocznych eliminacjach do rozgrywek europejskich. Drużyna z Częstochowy w 3 dotychczasowych rozegranych spotkaniach nie strzeliła jeszcze ani jednej bramki, co wskazuje, że podopieczni Marka Papszuna mają spory problem z kreowaniem sobie sytuacji bramkowych. Z drugiej strony pochwalić należy defensywę wicemistrza Polski, która nie pozwala napastnikom rywali na zbyt wiele i umiejętnie się ustawia.

Rubin do pierwszego meczu z Rakowem podszedł dość spokojnie – w Bielsku-Białej starał się przejmować inicjatywę, jednak nie przekładało się to na liczbę sytuacji bramkowych. Dość powiedzieć, że więcej po tym spotkaniu mówiło się o jakości koszulek drużyny z Kazania, aniżeli o ich formie na boisku. Spodziewamy się, że niesiony dopingiem kibiców, a także fantastycznym startem w lidze rosyjskiej Rubin pokaże się w rewanżu z dużo lepszej strony. Liczymy również, że tym razem pisaki nie będą potrzebne, żeby gracze rosyjskiej drużyny byli na boisku bardziej widoczni. 

Zarówno jedna jak i druga drużyna do rewanżowego spotkania eliminacyjnego podchodzi w dobrych nastrojach, za sprawą ligowych zwycięstw. Raków i Rubin przegrywały w swoich ligach do przerwy dokładnie 0:1, aby finalnie zakończyć mecz zwycięstwem 2:1. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się pojedynkiem, gdyż kibice jednych jak i drugich liczą na wiele ciekawych akcji i przede wszystkim bramki. 

Rubin Kazań – Raków Częstochowa Typy Bukmacherskie

Naturalnym faworytem do awansu zdaniem legalnych bukmacherów jest Rubin Kazań, na który kurs wynosi 1.39. Dla porównania typ, że do dalszej fazy przejdzie Raków wynosi aż 3.05. Spodziewamy się, że będąc lekko przypartym do muru, Rubin zagra na 100% swoich możliwości i pokaże swój ofensywny potencjał. Co ciekawe, w 5 ostatnich meczach tylko w starciu z polską drużyną, Rubinowi nie udało się strzelić żadnej bramki. Raków w spotkaniach wyjazdowych rzadko zachowuje czyste konto, dlatego mój typ to Rubin Kazań liczba goli/+1.5 z kursem 2.05 na STS. Obstawiając to spotkanie nie zapomnijcie skorzystać z kodu promocyjnego STS

W rewanżowym spotkaniu oczekujemy przełamania impasu strzeleckiego Rakowa, który w meczach eliminacji Ligi Konferencji Europy gra nieco zachowawczo i statycznie. Niezadowolony z bezbramkowego remisu na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej był także trener drużyny z Częstochowa, który ubolewał nad brakiem zaliczki przed rewanżem. Aby awansować potrzebne będą bramki, z czego sprawę zdają sobie ofensywni piłkarze. Trudno będzie wytrzymać napór Rubina, któremu będzie zależało na szybkim strzeleniu gola. Jeśli wicemistrz Polski straci bramkę jako pierwszy, będzie musiał zagrać dużo odważniej w defensywie. Proponuję zatem odważny typ Obie drużyny strzelą gola/Tak z kursem 2.11.

Rubin Kazań – Raków Częstochowa Gdzie Obejrzeć?

Spotkanie transmitowane będzie 12.08 o godzinie 18:00 na antenie TVP Sport. Mecz dostępny będzie również do obejrzenia w internecie na stronie sport.tvp.pl


Spotkanie poprowadzi węgierski sędzia Tamas Bognar.
Najkorzystniej oferta na awans Rakowa wygląda u bukmachera Fortuna – kurs 3.41