Przed nami spotkanie z rodzaju za sześć punktów dla obu drużyn. Rennes jeśli chce wskoczyć na pozycję wicelidera lub utrzymać się w walce o nie musi zgarnąć w tym meczu pełną pulę. Monaco natomiast walczy o europejskie puchary w przyszłym sezonie. Brakuje im do tego już naprawdę niewiele, jednakże nie ma co liczyć na potknięcia oponentów. Jeśli czegoś chcesz, sam musisz o to zawalczyć. Czyje plany więc spełnią się w spotkaniu, które swój początek ma 15.04.2022 o godzinie 21:00?

Sprawdź typy dnia.

Rennes – Monaco: mecz w Ligue 1

Zarówno jedna, jak i druga drużyna jest w ostatnim czasie w całkiem niezłej formie. Serie zwycięstw pozwalają im utrzymywać się w walce o wyższe cele. Trzeba przyznać, że Ligue 1 od drugiego miejsca w tabeli do mniej więcej środka stawki to naprawdę zacięta i ciekawa liga. Między innymi z tego powodu opisywane tu spotkanie trzeciej ekipy z szóstą zapowiada się niezwykle interesująco.

Rennes

Drugi atak ligi i czwarta najlepsza defensywa. Tak opisać można ekipę Rennes. Naprawdę ciekawie poczyna sobie ta ekipa w obecnym sezonie. Ich działania w ofensywie nie tylko są skuteczne, ale i bardzo przyjemne dla oka postronnego widza. Przykładem może być chociażby ostatnie ligowe spotkanie, wygrana 3:2 ze Stade Reims. Praktycznie każda ze strzelonych w tym meczu przez Rennes bramek nadawała się do oklaskiwania.

W drużynie tej znakomicie funkcjonują niezwykle groźne skrzydła. W ostatnim spotkaniu to właśnie z tych stref szły najgroźniejsze ataki Rennes. Ponadto to właśnie skrzydłowi w osobach Terriera i Bourigeauda ustrzelili wszystkie trzy bramki dla swojego zespołu w tamtym spotkaniu.

Skrzydła są bardzo dobrze zgrane ze środkiem pola, który nierzadko stosuje wysoki, agresywny pressing. Pozwala to na szybkie przejęcie piłki i wyprowadzenie błyskawicznego ataku.

Dodatkowo Rennes wygląda naprawdę spokojnie i pewnie na swoich tyłach. Formacja defensywna nie popełnia raczej głupich błędów. Kłam temu stwierdzeniu zadaje nieco ostatnie spotkanie, w którym Reims miało dwa rzuty karne. Jednakże w tym przypadku to raczej wypadkowa dużej dawki szczęścia i szaleńczej gry Reims, niż nieumiejętność graczy Rennes.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Monaco

Piąta defensywa ligi i… już nie tak imponujący w liczbach atak. To właśnie Monaco. Nie można jednak ich ofensywie zbytnio umniejszać. 47 strzelonych bramek to nadal niemało, jednakże nie wybija się ta liczba tak mocno na tle reszty ligi. Niemniej, w ostatnim czasie strzelają oni podczas spotkań więcej goli od rywali, a o to przecież chodzi.

Szczerze mówiąc to jeśli się do czegoś przyczepić w grze Monaco w ostatnim czasie, to właśnie do poczynań defensywnych. Pomimo zwycięstw w kilku ostatnich spotkaniach, to często drużyna ta miała ogromnie dużo szczęścia, że straciła tak małą liczbę bramek. Rywale śmiało poczynają sobie w ataku przeciwko Monaco, które broni się przed tymi natarciami nierzadko dość rozpaczliwie.

To co można zauważyć, jeśli chodzi o mankamenty gry drużyny z Księstwa to bardzo duża podatność na wysoki pressing rywali. Monaco często traci piłki w środkowej części boiska lub na bokach własnej połowy. Są to strefy dość niezalecane do tracenia w nich posiadania, gdyż dają one możliwość wyprowadzenia szybkiej kontry na nieprzygotowaną defensywę.

Rennes – Monaco: kursy

Za zwycięstwo Rennes Betclic oferuje kurs w wysokości 2.18. Remis wyceniony został na 3.50. Natomiast trzy punkty dla Monaco zdaniem tego bukmachera warte są przelicznika równego 3.35.

Rennes – Monaco: typy

Nie wyniki, a styl w jakim są one osiągane sprawiają, że faworyta tego spotkania upatruję w ekipie Rennes. Drużyna ta prezentuje znacznie bardziej poukładany futbol. Groźny i różnorodny w ataku oraz ustabilizowany w obronie. Zespół Monaco jest zbyt chaotyczny i szarpany. Z tego względu na mecz Rennes – Monaco w Ligue 1 typem jest: Rennes wygra spotkanie po kursie 2.18.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Rennes – Monaco: gdzie oglądać?

Transmisja tego meczu będzie miała miejsce na CANAL+Sport, CANAL+Sport 5 oraz Eleven Sports 2.

[blok_bonus]


Sędzią głównym tego meczu będzie Stephanie Frappart.
Spotkanie będzie mieć miejsce na Roazhon Park w Rennes.