Po europejskich pucharach czas wrócić na krajowe podwórka. Obie ekipy w środku tygodnia walczyły w swoich grupach w Lidze Mistrzów. Obie osiągnęły różne rezultaty i obie mogą być średnio zadowolone ze swoich poczynań. Jaką formę 06.11.2021 zarówno Lipsk, jak i Borussia zaprezentują w spotkaniu rozpoczynającym się o godzinie 18:30?

Sprawdź legalnych bukmacherów.

RB Lipsk – Borussia Dortmund: mecz w Bundeslidze

Dla Dortmundu jest to szansa na zajęcie pozycji lidera w tabeli. Dla Lipska zaś okazja do wkroczenia na miejsce premiowane europejskimi pucharami. Któraś z drużyn osiągnie w tym meczu komplet punktów, czy może jednak zmuszone będą one do zadowolenia się zaledwie jednym oczkiem?

RB Lipsk

W ostatnich meczach tej drużyny zdecydowanie brakowało skuteczności. Na przestrzeni trzech tygodni wyjątkiem była jedynie okazała wygrana nad Furth 4:1. Spotkania z Freiburgiem, Frankfurtem oraz Paryżem to już wyniki remisowe.

Gra ofensywna ekipy Jessego Marsha nie wygląda w tym sezonie źle. 21 strzelonych bramek. Do tego całkiem dobrze spisuje się defensywa, z wynikiem zaledwie 10 goli straconych. Zdaje się jednak, że jak dotąd w RB Lipsk brakuje pełnego skupienia na meczu całego zespołu.

W spotkaniu z Freiburgiem Lipsk po objęciu prowadzenia pozwalał coraz aktywniej poczynać sobie swoim rywalom. W pewnym momencie wręcz dość komicznie wyglądało to, jak niemal 1:1 swoje akcje powtarzał Freiburg, a obrona Red Bulla zdawała sobie nic z tego nie robić. Ewidentnie brakowało w tym spotkaniu dostosowania się Lipska do panujących warunków gry.

Mecz z Frankfurtem osławiony został „popisem” Forsberga, który koncertowo wręcz zmarnował szansę w końcówce meczu na strzelenie prawdopodobnie zwycięskiej bramki. Szwed w ostatnim czasie jest naprawdę aktywny w grze Lipska i większości przypadków skuteczny. Jednakże co jakiś czas zdarza mu się marnować wyśmienite sytuacje i tak właśnie było w tym przypadku.

W pewnym sensie zimnej głowy zabrakło Lipskowi również w spotkaniu z PSG w ramach Ligi Mistrzów. Zmarnowany rzut karny, a po nim strata dwóch bramek, przy których nieco lepsze zachowanie formacji defensywnej mogłoby im zapobiec. Tak więc, czy przed starciem z kolejnym rywalem piłkarze RB Lipsk wykrzeszą z siebie pełnię koncentracji?

Sprawdź typy dnia.

Borussia Dortmund

Podopieczni Marco Rose nadal nie poradzili sobie z problemem lewej strony swojej formacji defensywnej. Nic nie dało im bolesne wytknięcie tego mankamentu przez Ajax w spotkaniu przegranym 0:4.

Nic to dało, więc Ajax nie omieszkał wykorzystać tego faktu w meczu rewanżowym Ligi Mistrzów. Ponownie to Antotny był niezwykle groźny w ataku holenderskiej ekipy. Wbrew moim oczekiwaniom nie zdobył on gola, jednakże zaliczył w tamtym meczu dwie asysty.

Problem na tej flance zauważalny jest nie tylko od bolesnego w skutkach dwumeczu z Ajaxem. Lewa strona obrony, jak i również reszta tej formacji nie najlepiej spisuje się już od dłuższego czasu.

Dwie wygrane w lidze, które poprzedzały niedawne spotkanie w europejskich pucharach, również nie stanowią przykładu dobrej gry defensywy Borussii. Na szczęście dla Dortmundu zarówno Koeln, jak i Armini brakowało piłkarskiej jakości, aby ten mankament wykorzystać.

Sympatycy Borussii pocieszać się natomiast mogą wysoką formą Bellinghama oraz uaktywniającymi się Reusem i Hazardem. Pod nieobecność Haalanda to głównie na nich spoczywać będzie odpowiedzialność za strzelanie bramek. Jednakże ile i czy w ogóle jakieś ujrzymy w starciu z RB Lipsk?

RB Lipsk – Borussia Dortmund: kursy

Zapowiada się ciekawe, wyrównane spotkanie. Wnioskować to można, chociażby po kursach wystawionych przez Fortunę. Na zwycięstwo RB Lipsk zaproponowano nam przelicznik 2.00. Remis wyceniony został na poziomie 3.90. Wygrana Borussii zaś to kurs równy 3.55.

Sprawdź opinie o Noblebet.

RB Lipsk – Borussia Dortmund: typy

Ostatnie spotkania Borussii nie pozwalają nam przypuszczać, że w meczu z Lipskiem nastąpi diametralna poprawa ich w gry w obronie. Dysponują oni jednak wystarczającą siłą w ataku, aby poważnie zagrozić bramce rywala w nadchodzącym spotkaniu.

Zbliżoną formę w tym aspekcie prezentuje ekipa Jessego Marsha. Również o bramkę z ich strony, zważywszy na formę obrony, z którą będą się mierzyć, nie powinniśmy się martwić.

To sprowadza nas do wniosku, że BTTS powinien zostać pokryty. Z racji ofensywnego usposobienia obu zespołów oraz niezbyt zachęcającego kursu na sam BTTS na mecz RB Lipsk – Borussia Dortmund w Bundeslidze typem jest: obie drużyny strzelą gola i w meczu padnie więcej niż 2.5 gola po kursie 1.70 na Fortunie.

Nie bez kozery bukmacherzy faworyzują w tym meczu Lipsk. Pomimo niższej pozycji w tabeli wykazują się oni zauważalnie wyższym poziomem gry w porównaniu z ich następnym rywalem. Polując na nieco wyższy kurs, można więc spróbować propozycji numer dwa. Na mecz RB Lipsk – Borussia Dortmund w Bundeslidze typem jest: RB Lipsk wygra mecz po kursie 2.00.

RB Lipsk – Borussia Dortmund: gdzie oglądać?

Zanosi się na ciekawe spotkanie, w którym nie powinno zabraknąć bramek. Chcąc je wszystkie obejrzeć, skorzystać należy z Viaplay.

[blok_bonus]


Spotkanie to będzie miało miejsce na Red Bull Arena w Lipsku.
Borussia Dortmund jest 2., RB Lipsk natomiast zajmuje miejsce 8.