Tę mroźną aurę spróbują rozgrzać nam zawodnicy Rakowa oraz Piasta. Mecze ekipy z Częstochowy bywają elektryzujące. Nawet kiedy na stadionie zabraknie prądu, jak w meczu z Lubinem. Czy 10.12.2021 o godzinie 20:30 zespół z Gliwic dotrzyma im kroku?

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice: mecz w Ekstraklasie

Obie ekipy dzieli dość sporo miejsc w tabeli. Jednak gdy przyjrzymy się dokładniej, zobaczymy, że strata 4. Rakowa do lidera jest większa, niż ich przewaga nad 11. Piastem. Z tego względu nie należy rozpatrywać tego starcia jako jednostronnego pojedynku.

Raków Częstochowa

Drużyna Marka Papszuna prezentuje jeden z ciekawszych dla oka futbol w tym sezonie na krajowym podwórku. Ich brak kompromisowości w stylu gry kosztuje ich jednak niekiedy dość bolesnymi porażkami.

Tak było, chociażby w niedawnym hicie kolejki. Raków mierzył się wówczas z Lechią Gdańsk. Pomimo szybkiego wyjścia na prowadzenie oraz dalszego stwarzania sobie wielu dobrych sytuacji, losy meczu szybko się dla nich obróciły.

Pierwsza stracona bramka to przykład nieumiejętnego bronienia w przypadku dośrodkowań. Durmus otoczony był przez trzech obrońców Rakowa, czwarty bez większych starań pozwolił na dośrodkowanie. Taka postawa w defensywie musiała skutkować utratą gola.

Kolejne trafienie Lechii to efekt zbyt wysokiego pressingu Rakowa i ciągłego parcia do przodu, przy jednoczesnym pozostawieniu zbyt małej uwagi w działaniach obronnych. Oczywiście nie możemy odbierać tutaj zasług za tę cudowną bramkę Durmusowi, jednakże linia defensywna Częstochowy powinna się w tej sytuacji zachować zdecydowanie lepiej.

Raków podobnie jak kilka innych ekip w europejskich ligach zdaje się stawiać większą uwagę na poczynania w ataku. Grają z myślą, aby stłamsić rywala, szybko zdobyć kilka bramek i zamknąć mecz. Natomiast w razie straconego gola chcą szybko przywrócić spotkanie na właściwe dla nich tory. Taka taktyka jest jak na razie dość opłacalna. Czy znajdzie jednak ona odpowiednie zastosowanie w nadchodzącym meczu?

Sprawdź typy dnia.

Piast Gliwice

Ostatnie pięć kolejek drużyny Waldemara Fornalika to dość ciekawy przekrój meczów. Zacząć można od wygranej nad Legią. W każdych innych okolicznościach uznać można by to za niemałe osiągnięcie. W tym sezonie natomiast zdaje się być to dla niektórych ekip obowiązek.

Następnie przyszedł rozczarowujący remis z sąsiadem z tabeli, czyli Jagiellonią Białystok. Rozczarowanie kryje się tutaj w straconej w 98. minucie bramce, która kosztowała Piast podział punktów. Sam mecz jednakże stanowił bardzo interesujący spektakl.

Piast dobrze rozgrywał kartami, które w tym meczu otrzymał. Nie przeszkadzało mu oddanie inicjatywy Jagiellonii. Skutecznie wykorzystał w pierwszej połowie dwa ataki. Zabrakło jednak w ich grze skupienia i skoncentrowanego dążenia do celu.

Pomimo że druga połowa była już bardziej wyrównana, Jaga nie napierała w tak znacznym stopniu, a Piast miał więcej z gry, to i tak Gliwice roztrwoniły przewagę. Im bliżej do końcowego gwizdka, tym zawodnicy Fornalika bardziej się stresowali. Przełożenie znalazło to w sytuacji z końcówki meczu. Grając w przewadze od 89. minuty, nie możesz sobie pozwolić wyrwać zwycięstwa. A jednak mecz trwał jeszcze długo i zapasy skupienia Piasta wyczerpały się przedwcześnie. Myśląc o pozytywnym wyniku z Rakowem, bez wątpienia muszą oni poprawić ten aspekt gry.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice: kursy

Bukmacherzy zwycięzcę widzą w gospodarzu. Wygrana Rakowa na Fortunie wyceniona jest na 1.67. Remis warty jest 4.00. Trzy punkty dla Gliwic natomiast to przelicznik równy 5.40.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice: typy

Raków u siebie nierzadko raczy przybyłych na stadion kibiców sporą ilością goli. Zarówno tych strzelonych, jak i straconych. Piast to solidna ekipa i nie spodziewam się łatwego sprzedania przez nich skóry. Bez wątpienia nie obejdzie się bez strzelonej ze strony Piasta bramki. Na mecz Raków Częstochowa – Piast Gliwice w Ekstraklasie typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.80 na Fortunie.

Nie sądzę jednak, by padł tu remis 1:1. Spodziewam się raczej bardziej bramkostrzelnego spotkania, ze względu na specyfikę gry Rakowa oraz tylko powierzchowną niepozorność Piasta pod tym względem. Spotkanie dwóch drużyn, wykazujących się sporym potencjałem do strzelania goli, będzie skutkowało kilkoma bramkami. Na mecz Raków Częstochowa – Piast Gliwice w Ekstraklasie typem jest: więcej niż 2,5 gola w meczu po kursie 1.82.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice: gdzie oglądać?

Starcie Rakowa z Piastem śledzić będzie można na CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 oraz CANAL+ 4K Ultra.

[blok_bonus]


Arbitrem głównym tego meczu będzie Damian Kos.
Spotkanie odbędzie się na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie.