Jeszcze niedawno Legia w tym meczu skazywana byłaby na porażkę. Stołeczny klub wytworzył rzeczywistość, w której postronni obserwatorzy spodziewali się rychłego upadku jednego z większych polskich klubów. Jednakże ostatnie mecze Legii przynoszą pozytywne wyniki, a i sama Legia raczej nie jest już spadkiem zagrożona. Ponadto niedawno Legia mierzyła się już z Rakowem. Wówczas padł remis 1:1. Jakim wynikiem zakończy się rozpoczynający się 06.04.2022 o godzinie 18:00 mecz w Pucharze Polski?

Sprawdź typy dnia.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa: mecz w Pucharze Polski

Obie ekipy ostatnie swoje okresy uznać mogą za bardzo udane. Raków w Ekstraklasie bije się o mistrza z Pogonią Szczecin. Natomiast Legia odetchnęła z ulgą, ponieważ wypracowała już sobie dość znaczną przewagę punktową nad strefą spadkową. A żeby nie uznać tego sezonu za kompletną porażkę, Warszawiakom bardzo przydałby się nowy puchar w gablocie.

Raków Częstochowa

Całkiem niedawno zawodnik Rakowa znalazł się w gronie chłopaków, którzy wywalczyli awans na mundial w Katarze. Co prawda Kun nie zagrał w spotkaniu ze Szwedami, jednakże jego bardzo dobra gra w Częstochowie nie przeszła bez echa w sztabie trenerskim reprezentacji.

Nie gorzej od Patryka spisuje się reszta ekipy Rakowa, która prezentuje formę pozwalającą ubiegać się o pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu. Ivi Lopez stanowi kreatywny motor napędowy środka pola swojej ekipy. I mimo, że czasem zbyt często ucieka się do akcji indywidualnych lub strzałów z dystansu, to stwarzania groźnych sytuacji pod bramką rywali odmówić mu nie można.

W minionym starciu Rakowa z Legią zespół z Warszawy wytknął podopiecznym Papszuna ich kilka niedokładności. A mianowicie fakt, że drużyna ta w ataku przesuwa się czasem niemal aż zbyt wysoko. Pozwala to wówczas na wyprowadzenie szybkiej i prostej kontry, która nierzadko potrzebuje raptem jednego dokładnego podania. Co prawda Raków przesuwa się całym zespołem całkiem dobrze i niezbyt często daje się nadziać na takie zagrania, jednakże ich rywale świadomi są, że właśnie to stanowi ich niejaką piętę achillesową.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Legia Warszawa

Wiedziała o tym również Legia, która nie omieszkała stosowania tej techniki w minionym straciu w Ekstraklasie. Ponadto spóźniona interwencja obrońcy Rakowa właśnie na taką kontrę skutkowała czerwoną kartką dla drużyny z Częstochowy. Jednakże Legia pokazała, że daleko jej jeszcze do formy z minionych sezonów i nie potrafiła wykorzystać właściwie tych kilku minut gry w przewadze. Co więcej, niewiele brakowało, a sama straciłaby gola, który kosztowałby ich prawdopodobnie stratę trzech punktów.

I tu chyba właśnie dopatrywać się należy głównego problemu ekipy z Warszawy. Brak chłodnej głowy. Zawodnicy Legii potrafią się bardzo często i bardzo łatwo zagotować, przez co nie mogą właściwie wykonywać swoich zadań.

Ostatni czas jednak pokazuje, że poziom skupienia w drużynie wzrasta i powoli plasuje się na stopniu pozwalającym zbierać im kolejne punkty w Ekstraklasie. Przed nimi teraz jednak spotkanie pucharowe, jeden mecz, po którym awansują do finału lub odpadną. Czy drużyna ta poradzi sobie z taką odpowiedzialnością i takim rywalem?

Raków Częstochowa – Legia Warszawa: kursy

Wygrana Rakowa została przez Fortunę wyceniona na 2.20. Remis to równowartość 3.35. Natomiast zwycięstwo Legii to przelicznik na poziomie 3.45.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa: typy

Wcześniej zadałem pytanie, czy drużyna Legii udźwignie to spotkanie w swoich głowach. I moim zdaniem może być o to bardzo trudno. Legia Warszawa w tym sezonie to absolutnie rozchwiana ekipa, która za to co prezentowała przez znaczną część sezonu powinna dostać co najmniej uwagę do dziennika. Nie sądzę, aby Raków ponownie dał się Legionistom zaskoczyć. Na mecz Raków Częstochowa – Legia Warszawa w Pucharze Polski typem jest: Raków wygra mecz po kursie 2.20 na Fortunie.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa: gdzie oglądać?

Spotkanie to będzie można śledzić na Polsat Sport.

[blok_bonus]

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie miał miejsce na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków. Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Tomasz Musiał.