W Częstochowie z pewnością niedosyt po tym niezwykle ciekawym sezonie. Oczywiście udało się zgarnąć Puchar Polski, jednak w kwestii Ekstraklasy nastąpiło klasyczne załatwienie potrzeb fizjologicznych na metr przed kiblem. Walczyć trzeba mimo to do samego końca, ponieważ w grze jest jeszcze wicemistrzostwo kraju. Zabrać je może Pogoń Szczecin, jeśli 21.05.2022 o 17:30 Raków przegra z Lechią.

Sprawdź typy dnia.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk: mecz w Ekstraklasie

Bardzo dobry był to sezon trzeba przyznać. Nie oznacza to od razu, że poziom całej ligi znacznie wzrósł, lub wzrósł cokolwiek. Oznacza to, że w wielu miejscach tabeli się po prostu działo. Nie mieliśmy do czynienia z sezonem jednego zespołu. O mistrzostwo aktywnie walczyły cztery ekipy, a podział dwóch pozostałych miejsc na podium rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce.

Raków Częstochowa

Czego zabrakło? Ciężko powiedzieć. Najtrafniej będzie wskazać prawdopodobnie na mental oraz braki kadrowe. Braki nie w kontekście kontuzji, a raczej niezbalansowanie poziomem piłkarskim całej ekipy. W Rakowie jest kilku naprawdę świetnych zawodników, jednak kilku to za mało, kiedy o mistrzostwo walczysz z tegorocznym Lechem.

Częstochowa nierzadko w tym sezonie grała ciekawą, atrakcyjną dla oka piłkę, jednak w ich przypadku dość często nie przynosiła ona wymiernych skutków. Zespół ten bez wątpienia posiada szybkie skrzydła, kreatywny środek pola w osobie Lopeza i… na tym by chyba stanęło. Reszta zespołu na tle ligi raczej zbytnio się nie wybija. A kilkoma nazwiskami ciężko wygrać sezon.

Możliwe również, że doszło do zwyczajnego samozachwytu po zwycięstwie w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań. Pokonujesz przecież swojego głównego rywala w naprawdę dobrym stylu. Narracja w kraju przed i po meczu mówi przeważnie o tym, że kto zgarnie Puchar Polski ten wygra ligę. Wydawało się, że Raków w tym sezonie będzie mieć wszystko. I chyba sam padł ofiarą takiego myślenia. Teraz, na samym finiszu czeka ich ciężki rywal, który pośrednio może im odebrać drugie miejsce w lidze. Czy Raków odnajdzie odpowiednie pokłady skupienia na ten mecz?

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Lechia Gdańsk

Ekipie znad morza w tym sezonie zabrakło nieco więcej niż reszcie stawki walczącej o główne laury w Ekstraklasie. Udało się ugrać czwarte miejsce i ni mniej ni więcej w tej kampanii nie dostaną. Mogą do tego meczu podejść zrelaksowani, pewni swego, co może być zarówno plusem, jak i minusem.

Gra Lechii już tak skuteczna i piękna nie była. Nie mam zamiaru odbierać im zasłużonych wyników. Chodzi mi raczej o efektowność prezentowanej przez nich piłki. Nierzadko widywaliśmy średnie mecze w ich wykonaniu, które jednak w większości kończyły się na korzyść Gdańszczan. W znacznej części sezonu w Lechii stawiane było na wynik, a styl miał pojawiać się jedynie w miarę możliwości.

Co ciekawe, styl ów pojawił się właśnie w pierwszym starciu z Rakowem w tym sezonie. Wówczas w grudniu Lechia skutecznie rozbijała szybkie ataki rywali właściwym przesuwaniem się w obronie i skutecznie go kontrowała. Ponadto na przerwę Gdańsk schodził przegrywając 0:1, mimo to udało się mecz odwrócić, aż na 3:1, a trzecią bramkę zdobyć grając w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Nalepy. Lechia wie jak grać z Rakowem. Czy w ostatniej kolejce napsują im krwi?

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk: kursy

Faworytem tego meczu jest ekipa z Częstochowy. Za zwycięstwo Rakowa Fortuna oferuje kurs w wysokości 1.62. Remis wyceniony został na 4.30. Natomiast na trzy punkty dla Gdańska wystawiony został kurs 5.50.

Sprawdź sporty walki.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk: typy

Zawodnicy Marka Papszuna nie mogą sobie pozwolić na porażkę. Taki scenariusz, w przypadku wygranej Pogoni oznacza spadek na trzecie miejsce. W Częstochowie więc wielkie skupienie i znaczna ranga tego meczu. Dla Gdańska natomiast jest to spotkanie bez wagi punktowej, w którym kadrowo oraz stylem gry mogą sobie więcej pozwolić. Moim zdaniem taki obraz rzeczy zwiastuje bramki i to z obu stron. Z tego względu na mecz Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk w Ekstraklasie typem jest: obie drużyny strzelą gola i w meczu będzie powyżej 2.5 gola po kursie 1.90 na Fortunie.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk: gdzie oglądać?

Mecz ten będzie można śledzić na CANAL+Sport 2, CANAL+Sport 3 oraz TVP Sport.

[blok_bonus]

Zwiń

Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie?
Mecz będzie mieć miejsce na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie.
Kto poprowadzi ten mecz?
Sędzią głównym będzie Damian Sylwestrzak.