Wygląda na to, nie zapeszając, że w końcu mamy ekipę, której nie należy się wstydzić na europejskich boiskach. Przez eliminacje do Konferencji Ligi Europy Raków idzie w znakomitym stylu. Dobrze również, choć w nieco mniejszym stopniu idzie im kampania na rodzimym podwórku. Tego o sobie natomiast powiedzieć nie może ich kolejny rywal, Jagiellonia. Białystok w tym meczu szukać będzie impulsu do poprawy swojej sytuacji w tabeli. Która więc z tych dwóch ekip dopnie swego? Dowiemy się 14.08.2022 o godzinie 17:30.

Sprawdź ranking bukmacherów.

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok: mecz w Ekstraklasie

Oczywiście to dopiero początek sezonu i wiemy jak drużyny w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej potrafią się diametralnie zmieniać na przestrzeni całej kampanii. Jednak na ten moment zanosi się na spotkanie drużyny bardzo dobrze dysponowanej, w postaci Rakowa, z ekipą której postawa pozostawia wiele do życzenia.

Raków Częstochowa

Zawodnicy Marka Papszuna mogą imponować. Sam słyszałem od znajomego, którego kompletnie nie interesuje Ekstraklasa, że ten Raków to naprawdę fajny projekt. I nie dziwię mu się. Spoglądając na to, jak rozwija się Raków, jaką drogę przeszedł i gdzie celuje można się mile zaskoczyć.

Ciekawe jednak, czy nie przeszkodzi im zmęczenie. Częstochowianie ostatni mecz grali trzy dni temu na własnym stadionie ze Spartakiem Trnava. Spotkanie miało niesamowitą oprawę i dość intensywny przebieg. Gra Rakowa rozwijała i polepszała się z czasem. Dwubramkowa przewaga pozwalała im zachować nieco więcej spokoju i nie było dzięki temu konieczności do silnego zrywu i nagłego ataku. Raków spokojnie rozgrywał piłkę, z minuty na minutę coraz bardziej dominując na boisku. Piłka szybko przemieszczała się między piłkarzami Rakowa. Wykorzystywane były boki, gdzie biegali Kun i Tudor. Oczywiście centralną postacią był Ivi. Dobre spotkanie rozegrał również Gutkovskis.

Spartakowi pozostały jedynie kontrataki i trzeba przyznać, że potrafiły one być groźne. Momentami Raków wykazywał się jakby ospałością w zachowaniach obronnych. Nonszalancja w wyprowadzaniu piłki z obrony, zbytnie ufanie swoim umiejętnością i straty w groźnych rejonach boiska. Podczas ataków pozycyjnych Trnavy Raków radził sobie dobrze, natomiast gorzej było właśnie z powrotem do formacji w przypadku szybkich kontr.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Jagiellonia Białystok

Jaga ma za sobą już cztery spotkania w lidze. Rozpoczęli od zwycięstwa nad słabym Piastem. Potem natomiast kolorowo już tak nie było. Trzy mecze i trzy porażki. Na niewielkie usprawiedliwienie Białegostoku powiedzieć można, że terminarz był w miarę wymagający. Grający ciekawą piłkę i pchany entuzjazmem z powrotu do ligi Widzew, groźna Pogoń i Radomiak, który skorzystał ze słabej dyspozycji Jagi.

Co ciekawe, Jagiellonia spisywała się lepiej w starciach z tym teoretycznie lepszymi rywalami. W przegranym meczu z Pogonią dość pechowo stracili bramkę na początku spotkania i w dalszej jego fazie sukcesywnie zyskiwali więcej terenu i piłki. Nic im jednak z tego nie przyszło. Podobnie było w przypadku meczu z Widzewem. Tutaj również ekipa z Łodzi piłkę przy nodze miała krócej, stworzyła mniej okazji niż Jaga, jednakże byli znacznie skuteczniejsi.

W spotkaniu z Radomiakiem natomiast Jaga dała sobie wyrwać szybko zdobyte prowadzenie. Ba, okoliczności w jakich do tego doszło były dość niecodzienne. Białystok wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie i w tej samej części meczu czerwoną kartkę obejrzał Skrzypczak. Dalej już Radomiak szukał punktów dla siebie na rannej Jadze. Znalazł bramkę wyrównującą, później kolejną czerwoną kartkę dla Białegostoku i w końcu golem w doliczonym czasie udało im się zgarnąć pełna pulę. Jaga totalnie straciła ten mecz. Po dobrym początku wyłączyło im system i grali totalnie bez głowy. I to w tym zdaje się leżeć problem tego zespołu, który przecież ma zawodników, którzy wcale tak słabi, jak pokazują to wyniki, nie są.

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok: kursy

Faworyt tego spotkania jest dość oczywisty. Za zwycięstwo Rakowa na Fortunie dostaniemy kurs 1.54. Remis wyceniony został na 4.30. Natomiast za to, że trzy punkty pojadą do Białegostoku oferowane jest nam 6.70.

Sprawdź darmowe typy bukmacherskie.

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok: typy

Raków potknął się ostatnio w lidze z Górnikiem, zagrał trzy dni temu dość intensywne spotkanie ze Spartakiem, podczas którego miał problemy z radzeniem sobie z kontrami. Częstochowa jest oczywistym faworytem tego meczu, jednak nie sądzę, żeby przeszli po Jagielloni suchą stopą. Z tego względu na mecz Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok w Ekstraklasie typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.83 na Fortunie.

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok: transmisja

Mecz ten będzie można obejrzeć na CANAL+Premium, CANAL+Sport, CANAL+Sport 3.


Mecz ten będzie mieć miejsce na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie.
Sędzią głównym będzie Damian Sylwestrzak .