Rubin Kazań, z którym 5 sierpnia na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zmierzy się Raków Częstochowa jest rywalem bardzo wymagającym. Legalni bukmacherzy dają małe szanse na awans wicemistrzowi Polski, który był prawdziwą rewelacją Ekstraklasy w sezonie 2020/21. W dwumeczu z litewską Suduvą, Raków wykazał się większą determinacją, jednak niewiele brakowało, by podopieczni Marka Papszuna odpadli z eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Sama determinacja i wola walki tym razem mogą okazać się niewystarczające do pokonania Rubina Kazań.

Raków Częstochowa – Rubin Kazań Eliminacji Ligi Konferencji Europy

W spotkaniu poprzedzającym tę rywalizację, Raków w bardzo słabym stylu przegrał z Jagiellonią Białystok aż 0:3. Nie należy zbytnio sugerować się tym meczem, gdyż trener postanowił do gry wystawić mocno rezerwowy skład, tak, by większość zawodników podstawowej 11 była wypoczęta i gotowa do rywalizacji z Rubinem Kazań. Dla obu zespołów będzie to pierwsze starcie w historii – nigdy wcześniej kluby nie rywalizowały ze sobą w żadnym oficjalnym meczu. Mimo to wyraźnym faworytem do zwycięstwa w spotkaniu rozgrywanym w Polsce jest drużyna z Kazania, na którą uśredniony kurs wynosi 1.87, przy 3.47 na zwycięstwo Rakowa. Taki stan rzeczy podyktowany jest głównie nikłym doświadczeniem drużyny z Częstochowy w rozgrywkach europejskich. Na tym polu nie ma co nawet porównywać podopiecznych Papszuna do Rubina, który na przełomie lat 2000-2010 wygrywał w rozgrywkach Ligi Mistrzów między innymi z FC Barceloną.

Rubin bardzo dobrze wszedł w sezon rosyjskiej Premier Ligi. Po dwóch spotkaniach jedynie drużyna z Kazania, Zenit, Lokomotiv i Dynamo Moskwa mogą pochwalić się kompletem punktów. W tej grupie Rubin jest jednak na swój sposób wyjątkiem, gdyż ekipa Leonida Słuckiego nie straciła w lidze jeszcze bramki. Wydaje się, że rosyjski trener wreszcie poukładał nieco grę zespołu, który w zeszłym sezonie przy wyraźnie niższym od czołówki stawki budżecie, zajął wysokie, 4 miejsce. Duża w tym zasługa najlepszego strzelca zespołu – Djordje Despotovica. Serb w lidze zdobył 14 bramek i dołożył do tego 3 asysty, wielokrotnie ratując z opresji zespół. Obowiązek strzelania bramek w rywalizacji z Rakowem będzie spoczywał głównie na jego barkach.

W zespole Rakowa, ciężar konstruowania akcji ofensywnych spada na Marcina Cebulę. Pomocnik zespołu z Częstochowy w zeszłym sezonie był prawdziwym filarem drużyny. Razem z Franem Tudorem miał najwięcej asyst w zespole, a do tego dołożył także 6 bramek. Wiele zależy od dyspozycji Polaka i mamy nadzieję, że pokaże się on z dobrej strony również w dwumeczu z Rubinem Kazań.

Raków Częstochowa – Rubin Kazań Typy Bukmacherskie

Oceniając przez pryzmat dwumeczu z Suduvą, wydaje się, że Raków na ten moment jest drużyną zbyt słabą i niedoświadczoną, bo stawić czoła będącym w świetnej dyspozycji Rosjanom. Serce podpowiada, że podopieczni Papszuna będą grali na 100% swoich możliwości, jednak umysł jasno stwierdza, że Rubin tę rywalizację wygra. Drużyna z Rosji może pochwalić się serią 8 kolejnych wyjazdowych zwycięstw, co jedynie te odczucia potęguje. Sugeruję w tym wypadku czystą 2 na Rubin Kazań z kursem 2.02 na eWinner.

Drużyna z Kazania w 4 z ostatnich 5 spotkań strzelała przynajmniej jedną bramkę w meczu. Jedynie w towarzyskim spotkaniu ze Spartakiem Moskwa Rubinowi nie udało się zdobyć żadnej bramki. Raków w dwumeczu z Suduvą zachował co prawda czyste konto aż dwukrotnie, jednak w Ekstraklasie w tym sezonie jak do tej pory sztuka ta im się nie udała. Mój typ to Rubin Kazań powyżej 1.5 goli z kursem 1.99. Stawiając kupon na to spotkanie koniecznie skorzystajcie z kodu powitalnego eWinner, dzięki któremu będziecie mieli m.in. postawienia tak zwanego zakładu bezpiecznego.

Raków Częstochowa – Rubin Kazań Gdzie Obejrzeć?

Transmisja tego spotkania rozpocznie się o godzinie 21:00 na kanale TVP Sport. Dostępna będzie równie transmisja internetowa na stronie sport.tvp.pl.