Oficjalnie możemy pożegnać ostatniego przedstawiciela Ekstraklasy w europejskich pucharach. Choć Legia do ostatniej kolejki biła się o awans, to trzeba przyznać, że w tak silnej grupie i tak osiągnęli wynik ponad stan. A jak już o Ekstraklasie mowa to właśnie ruszyła 18 kolejka. Już w sobotę zagra Lech, który idzie jak burza, by zdetronizować właśnie Legię i ponownie zdobyć tytuł Mistrza Polski. Czy w sobotę zrobią ku temu kolejny krok?

Sprawdź typy dnia.

Radomiak – Lech: mecz Ekstraklasy

Klub z Radomia pokazuje jak można rozsądnie zbudować silną jak na polskie warunki drużynę. Po ogromnych problemach finansowych i degradacji Radomiak zaczynał sezon 2008/2009 na piątym poziomie rozgrywkowym. Gdy zespół w 2018 r. przejmował trener Dariusz Banasik, zakończyli właśnie sezon na 5 miejscu II Ligi. Wystarczyły 3 lata i klub wrócił do Ekstraklasy po 36 latach przerwy. I w tym sezonie pokazuje, że to nie był przypadek. Wygrali 7 meczów, 7 zremisowali i tylko 2 razy przegrali, dzięki czemu zajmują wysokie 5 miejsce. Najjaśniejszą postacią w ataku Radomiaka jest Karol Angielski, który zdobył do tej pory 7 bramek. Warto jednak pochwalić tę drużynę za grę obronną. Są zaraz za Lechem drugą najlepszą defensywą ligi. Świetny duet obrońców tworzą Raphael Branco i Mateusz Cichocki. Będą musieli przeciwstawić się niesamowitej sile ognia, jaką dysponują ich najbliżsi rywale.

Lech Poznań świetnie zaczął sezon i wreszcie gra na miarę oczekiwań. Wygrali już 11 meczów, przy 5 remisach i zaledwie 1 porażce (zawsze trudny wyjazd do Białegostoku. Widać, że zatrudnienie Macieja Skorży przed sezonem to był strzał w dziesiątkę. Kolejorz ma najskuteczniejszy atak w lidze i najlepszą obronę. Najlepszym strzelcem drużyny jest Mikael Ishak, ze zdobyczą 9 goli. Bardzo skutecznie gra w tym sezonie Joao Amaral (8 goli i 5 asyst). Warto jednak zwrócić uwagę na nasz rodzimy talent, czyli Jakuba Kamińskiego. 19-latek strzelił 6 goli i dołożył 4 asysty, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę skautów z najlepszych lig. Wydaje się, że przy takim tempie rozwoju nie pogra zbyt długo w Poznaniu. W grze defensywnej świetną pracę wykonują obrońcy, jednak trzeba także docenić umiejętności Filipa Bednarka, który wszedł do bramki po kontuzji van der Harta i w 10 meczach zachował aż 6 czystych kont. Czy w sobotę zaliczy kolejne?

Radomiak – Lech: kursy

Obie drużyny dobrze weszły w sezon.  Gospodarze mają obecnie serię 5 wygranych z rzędu, z kolei Lech nie przegrał od 8 meczów. Można bez przekory powiedzieć, że to spotkanie na szczycie naszej Ekstraklasy. Legalni bukmacherzy wystawili dość wyrównane kursy, ale jednak wyraźnie sugerują, że to przyjezdni są tu faworytem. Wygrana Radomiaka wyceniana jest przez Betfan na 4.00. Remis to kurs równy 3.45. Za to, że trzy punkty zgarnie w tym meczu Lech Poznań Betfan proponuje 1.97.

Radomiak – Lech: typy

Z oczywistych względów nie mamy zbyt bogatej historii meczów bezpośrednich. Obie drużyny w tym sezonie pokazują swoją siłę mocno korzystając ze skrzydeł. Obie oddają też masę strzałów, co często kończy się interwencjami bramkarzy i rzutami rożnymi. W tym aspekcie jedni i drudzy mają średnią ok. 6.50. O ile jeszcze Lech nie pozwala na to rywalom to Radomianie dopuszczają do średnio 6 rzutów rożnych rywala. Moim zdaniem Lech wykona min. 6 rzutów rożnych. Betfan na takie zdarzenie oferuje kurs 1.80. Drugą moją propozycję opieram na silnej defensywie obu drużyn. Wg mnie Lech nie przegra tego meczu i zobaczymy maksymalnie 3 gole (x2 + poniżej 3.5 gola). Taki zakład łączony przynosi kurs 1.70 w Betfan. By zagrać powyższe typy lub inne zdarzenia z meczów nadchodzącej kolejki Ekstraklasy warto wykorzystać kod promocyjny od Betfan!

Radomiak – Lech: gdzie oglądać?

Transmisja pojedynku Radomiak – Lech będzie dostępna w telewizji Polsat Sport Premium 1Canal+ Sport. Aby zobaczyć ten mecz można także odnaleźć stream w internecie.

[blok_bonus]


Typy znajdziesz na naszej stronie zawodtyper.pl.
Spotkanie Radomiak – Lech odbędzie się w sobotę 11 grudnia Stadionie MOSiR w Radomiu. Mecz będzie można obejrzeć w Canal+ Sport oraz w Internecie.