Za moment jedna z tych drużyn pożegna się z szansą zagrania w Lidze Mistrzów w tym sezonie. A będzie to wielka szkoda, ponieważ obie ekipy prezentują się w tym momencie naprawdę dobrze i bije od nich potencjał dobrego sezonu. Niemniej taki właśnie jest futbol i w meczu rozpoczynającym się 09.08.2022 o godzinie 20:30 dowiemy się kto awansuje dalej.

PSV – Monaco: mecz w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Zarówno jedna, jak i druga drużyna zalicza udany początek sezonu. PSV w SUperpucharze Holandii pokonało Ajax, a w pierwszej kolejce Eredivisie rozbiło FC Emmen 4:1. Monaco swoje zmagania na rodzimym podwórku rozpoczęło natomiast od pokonania niewygodnego Strasburga na wyjeździe 2:1. Zapowiada nam się więc ciekawe spotkanie.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

PSV

Oj dużo dobrego po tych pierwszych kilku spotkaniach już po zakończonym okresie przygotowawczym możemy powiedzieć o drużynie Van Nistelrooya. Zdają się oni naprawdę dobrze poukładaną ekipą, właściwie zbilansowaną w każdej formacji. Szybkie skrzydła w postaci Gakpo, Bakayoko, czy Saibariego. Wielkie doświadczenie i atuty fizyczne na szpicy w postaci de Jonga. Podobnie wymieszana jest linia pomocy, gdzie Veerman, Sangare oraz Til tworzą mieszankę siły fizycznej, dobrego odbioru piłki i kreatywności w budowaniu akcji. Również do defensorów PSV jak na razie nie można się zbytnio przyczepić. Wszelkie tracone gole jak do tej pory były raczej wynikiem bardzo dobrych akcji rywali, niż błędów poszczególnych zawodników.

PSV zarówno z Ajaxem, jak i z Emmen pokazało co oznaczają ich szybkie ataki. Drużyna ta potrafi w ekspresowym tempie przetransportować piłkę w groźne strefy boiska rywali. Ponadto ofensywna trójka współpracuje ze sobą bardzo dobrze. de Jong znakomicie wykorzystuje swoje atuty grając tyłem do bramki i przeważnie odgrywając piłkę nabiegającym skrzydłowym.

Ekipa z Holandii, zdradzę to już teraz, jest moim cichym faworytem zarówno tego starcia, jak i całej kampanii tegorocznej Eredivisie. Podoba mi się ich szybka, kombinacyjna piłka wymieszana odpowiednio z fizycznością poszczególnych zawodników. Ich kolejny rywal nie będzie miał łatwego zadania.

Monaco

Na otwarcie sezonu Ligue 1 Monaco co prawda wygrało ze Strasburgiem, jednak było to dla nich spotkanie ciężkie. Niewiele również brakowało, żeby w końcówce spotkania zwycięstwo wyślizgnęło im się z rąk. Stracili bowiem bramkę na 2:2, do akcji wkroczył jednak VAR, który trafienia tego nie uznał.

Monaco po wypracowaniu w dobrym stylu przewagi dwóch bramek, jakby nieco odpuścił. Pozwolił rywalom na coraz pewniejsze i liczniejsze ataki. Co prawda miało to miejsce bliżej końca spotkania, jednakże taka dekoncentracja przy raptem dwubramkowym prowadzeniu, z groźniejszym rywalem może być zgubna.

Sprawdź ranking bukmacherów.

Monaco w strukturze swojego składu przypomina nieco PSV. I tu znajdziemy rosłego napastnika, szybkie skrzydła i silną oraz kreatywną pomoc. Moim zdaniem rozróżnieniem tutaj byłaby linia defensywna, która wygląda na nieco mniej pewną niż w przypadku ekipy z Holandii. Zarówno w poprzednim sezonie, jak i w okresie przygotowawczym pojedynczym zawodnikom częściej niż rzadziej zdarzały się błędy prowadzące do groźnych sytuacji podbramkowych. Sądzę, że właśnie ten mankament może zaważyć o losach tego dwumeczu.

PSV – Monaco: kursy

Spotkanie to na papierze zapowiada się na bardzo wyrównany mecz i mamy tego odbicie również w kursach. Za zwycięstwo PSV Betclic oferuje 2.32. Remis wyceniono na 3.60. Natomiast wygrana Monaco to kurs w wysokości 2.90.

Sprawdź darmowe typy bukmacherskie.

PSV – Monaco: typy

Rozmyślając nad pierwszym starciem tych ekip nie widziałem w nim wielkiej ilości bramek jak można by się po tych dwóch ekipach spodziewać. I remis 1:1 gradem bramek nie był. Ponownie i tym razem typowanie bramek uznaję za nieopłacalne ze względu na dość niezadowalające kursy. Natomiast jak już wcześniej wspomniałem, uważam, że to PSV prezentuje się lepiej na boisku, jest bardziej poukładane, pewniejsze w defensywie oraz szybsze w ataku. Z tego względu na mecz PSV – Monaco w eliminacjach do Ligi Mistrzów typem jest: PSV wygra mecz po kursie 2.32 na Betclic.

PSV – Monaco: transmisja

Spotkanie to będzie można obejrzeć na Polsat Sport Premium 1.


Mecz ten będzie mieć miejsce na Philips Stadion w Eindhoven.
Sędzią głównym będzie Jesus Manzano.