I oto nadeszła przerwa reprezentacyjna. Topowe ligi wstrzymują granie, ponieważ teraz jest czas na potyczki międzykrajowe. Dla drużyny Paulo Sousy jest to szczególny moment. To pierwsze zgrupowanie pod zwierzchnictwem nowego prezesa PZPN. Czy swoista inauguracja Cezarego Kuleszy będzie udana? O to postarają się nasi chłopcy już w czwartek, 02.09.2021 o godzinie 20:45 w starciu z reprezentacją Albanii.

Sprawdź typy dnia.

Polska – Albania: Eliminacje do Mistrzostw Świata

Remis z Węgrami w eliminacjach to wynik, który odbierało się różnie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Przed spotkaniem wielu z nas oczekiwało może nie łatwo zdobytych, ale jednak trzech punktów. Oglądając mecz i to co wyprawiały obie reprezentacje można było ucieszyć się, że uratowaliśmy chociaż punkt. Natomiast po niedawnych finałach Mistrzostw Europy i tym, jak zaprezentowali się na nich nasi eliminacyjni rywale odetchnęliśmy z ulgą, że nie przyszło nam wtedy grać z tak dysponowanymi Węgrami.

Kolejny istotny mecz eliminacji to starcie z Anglikami, późniejszymi finalistami Euro. Przegrana. Jednak nie było mowy o upokorzeniu. Lwy Albionu oczywiście przeważały, ale Polska grała z czymś co nazwać moglibyśmy planem. I to planem na poły skutecznym. Sousa dobrze wychwycił mankamenty w grze Anglików i kierował ataki swojej drużyny lewym skrzydłem. Jednocześnie Polacy kładli szczególny nacisk w pressingu na Johna Stonesa. W konsekwencji przyniosło nam to bramkę i remis. Niestety przez niefrasobliwość w obronie nie udało nam się go utrzymać. Owa niefrasobliwość i tracenie skupienia było również naszą główną zmorą podczas samych finałów minionego Euro.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Albania pokonała Andorę 1:0, San Marino 2:0 oraz uległa reprezentacji Anglii 0:2. I to właśnie na ich porażce powinniśmy się skupić. A to dlatego, że Albania tym meczem pokazała, że wcale nie jest łatwym rywalem do pokonania.

Pierwsze 30 minut starcia z Anglikami wyglądało dość obiecująco. Albania mądrze się broniła zagęszczając skrzydła, którymi w dużej mierze atakowały Lwy Albionu. Tworzona przez Anglików przewaga w tych strefach boiska poprzez wysokie podłączanie się do ataku bocznych obrońców była niwelowana. A to za sprawą schodzenia do boków obrony defensywnych pomocników Albanii. Dzięki temu dośrodkowania Anglików bywały często nieprzygotowane i wymuszone. Co więcej, Albania zostawiała sobie opcję kontrataku. I niewiele brakowało, aby jedna z nich w pierwszej połowie dała prowadzenie właśnie gospodarzom.

Polska – Albania: kursy

Legalni bukmacherzy są dość spokojni jeśli chodzi o mecz Polska – Albania. Zdecydowanego faworyta do zgarnięcia trzech punktów upatrują w drużynie Biało – Czerwonych. Wystawiają na nich kurs 1.55. Remis stanowić ma niespodziankę i wart jest kursu w wysokości 4.00. Natomiast wygrana Albanii uchodzić będzie za sensację i wyceniona została na 6.45.

Sprawdź sporty walki.

Polska – Albania: typy

Pierwszy sprawdzian po nieudanym Euro, rywal teoretycznie słabszy, z potencjałem do groźnej kontry i tendencja naszych chłopaków do bujania w obłokach podczas meczu. Wszystko to zdaje się układać w pierwszy typ na mecz Polska – Albania w eliminacjach do Mistrzostw Świata. A mianowicie: obie drużyny strzelą gola po kursie 2.20 na STS. Może wydawać się to propozycja nieintuicyjna. Jednak mając na uwadze ostatnie mecze naszej reprezentacji strata bramki w meczu z Albanią wcale nie przynależy do fantastyki.

Spotkanie w przebiegu może być nieco podobne do meczu ze Słowacją. Podobnie jak wtedy, tak i teraz potrzebna będzie przerwa, ochłonięcie w szatni i zebranie się w sobie, aby w drugiej połowie podkręcić śrubę i pokonać rywala. Idąc za tym, drugim typem na mecz Polska – Albania w eliminacjach do Mundialu jest: 2 połowa wygrana przez Polskę po kursie 1.89 na STS.

Polska – Albania: gdzie oglądać?

Pierwsze spotkanie za kadencji nowego prezesa PZPN w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze pomiędzy Polską i Albanią obejrzeć będzie można na antenie Telewizji Polskiej. Transmisja odbędzie się na kanałach TVP1 oraz TVP Sport.

[blok_bonus]


Mecz ten będzie miał miejsce na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.
Przed czwartkowym meczem Polska po trzech meczach ma 4 punkty, Albania natomiast ma ich 6.