Sprawa mistrzostwa w Ligue 1 znów wydaje się przesądzona na długo przed końcem sezonu. PSG odjeżdża reszcie stawki, chociaż nie robi tego w spektakularny sposób. Znacznie ciekawiej dzieje się w walce o miejsca następne. O to, komu dane będzie zostać wicemistrzem, walka toczyć się będzie do samego końca. Jednym z głównych kandydatów do tego jest Nicea, aktualnie znajdująca się na trzeciej pozycji. 05.03.2022 o godzinie 21:00 szykuje nam się więc topowe spotkanie ligi francuskiej.

Sprawdź typy dnia.

Nice – PSG: mecz w Ligue 1

Zarówno jedni, jak i drudzy w ostatnim czasie przejawiają mniejsze lub większe wahania formy. Zespół ze stolicy Francji nie jest w tym sezonie drużyną nietykalną i już nieraz pokazywali, że wyrównane spotkania mogą z nimi toczyć niepozorne ekipy. Nie inaczej jest w przypadku Nicei, która pomimo swojej pozycji potrafi przegrać z 15. drużyną ligi.

Nice

Trzeba jednak przyznać, że Nicea prezentuje w tym sezonie bardzo ciekawą, skuteczną i przyjemną dla oka piłkę. Na szczególne uznanie zasługują jej szyki obronne, bowiem klub ten ma najmniej straconych goli w lidze, bo raptem 21. Ich wynik ofensywny natomiast plasuje się na średnim ligowym poziomie z wynikiem 37 strzelonych goli.

Nicea lubi i potrafi wykorzystywać potencjał swojej defensywy w połączeniu z szybkimi skrzydłami. Nierzadko zostają oni z tyłu, wciągając rywala na swoją połowę, po to, aby za chwilę przypressować, odebrać piłkę i wyprowadzić groźną kontrę.

Nicea gra bez strachu w oczach i każdego rywala przyjmuje jak równego sobie. Wskazują na to, chociażby ich ostatnie dwa mecze z PSG. Ostatnie bezbramkowe starcie z Paryżanami w ramach Pucharu Francji wygrali po rzutach karnych. Wcześniej w lidze również po bezbramkowym remisie podzielili się punktami z wyżej notowanym rywalem. Bez wątpienia nie jest to drużyna, którą Paryż może zlekceważyć.

Sprawdź sporty walki.

PSG

Ciężko przewidywać grę Paryżan. Dobitnym tego dowodem może być zestawienie dwóch spotkań. Zwycięstwa nad Realem w Lidze Mistrzów oraz porażki z Nantes w Ligue 1. Oba te spotkania dzieliły raptem 4 dni, a mimo to występ PSG był w nich zgoła odmienny.

Real został zdominowany przez podopiecznych Pochettino. Zaprezentowali oni naprawdę dojrzały i cierpliwy futbol. Pewnie z tyłu i nieustannie groźnie z przodu. Wysoki pressing przez większość meczu nie pozwalał Królewskim czuć się swobodnie w wyprowadzaniu piłki. Bez wątpienia głównym trybikiem w tej maszynie jest Mbappe. Tego jednak zabraknie w tym spotkaniu ze względu na nagromadzone kartki. Jest to niewątpliwie znaczący cios dla Paryżan. Trzeba jednak pamiętać, jak szeroką ławkę ma ta ekipa.

PSG nie gra się dobrze z Niceą. Z pewnością cieszą się, że to ich ostatnie starcie w tym sezonie. Ponadto stawka tego spotkania jest większa właśnie dla Nicei, przez co zawodnicy tej drużyny mogą być lepiej zmotywowani.

Nice – PSG: kursy

Faworyt tego spotkania jest raczej oczywisty, chociaż kursy są dość ciekawe. Za zwycięstwo Nicei Fortuna oferuje kurs w wysokości 4.15. Remis wyceniony został na 3.95. Zwycięstwo PSG warte jest 1.88.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Nice – PSG: typy

Z pewnością nie zapowiada się na spacerek dla Paryżan. Nicea nie sprzeda łatwo skóry, kiedy w walce jest wicemistrzostwo. PSG będzie dziś nieco wybrakowane, a i ich forma ostatnio to mała huśtawka. Z tego względu na mecz Nice – PSG w Ligue 1 typem jest: Nicea wygra lub remis po kursie 2.02 na Fortunie.

Najszczelniejsza defensywa, kontra najlepszy atak. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Nicea pokazał już nie raz, że wie jak bronić się przeciwko natarciom PSG. Z tego powodu na mecz Nice – PSG w Ligue 1 typem jest także: poniżej 2.5 gola w meczy po kursie 2.20.

Nice – PSG: gdzie oglądać?

Spotkanie to transmitowane będzie na CANAL+Sport 2 oraz Eleven Sports 3.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto będzie sędzią tego spotkania? Mecz poprowadzi Willy Delajod. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na Allianz Riviera w Nicei.