Niepokonany rajd Napoli przez Serie A już dawno się zakończył. Kilkukrotnie potracili oni punkty w nieoczekiwany sposób i przez to pierwsze miejsce nieco im odskoczyło. W pucharze przyjdzie im zmierzyć się teraz z Fiorentiną, która również w ostatnich spotkaniach nie pokazuje czegoś szczególnego. Kto więc w spotkaniu rozpoczynającym się 13.01.2022 o godzinie 18:00 w Pucharze Włoch okaże się zwycięzcą?

Sprawdź typy dnia.

Napoli – Fiorentina: mecz w Pucharze Włoch

Obie ekipy w minionych kolejkach Serie A nie pokazały się z najlepszych stron. Wiele również dzieje się wokół tych ekip w kontekście transferowym. Insigne przenosi się do Toronto, natomiast we fioletowej koszulce grać będzie Krzysztof Piątek. Na papierze mecz zapowiada się interesująco. Miejmy więc nadzieję, że nie będzie to przełożenie ich aktualnej ligowej formy.

Napoli

W ostatnim czasie Napoli zaliczyło dwie zaskakujące porażki. Najpierw trzy punkty urwało im Empoli. Później tego samego dokonała Spezia. W obu tych meczach Napoli znacznie przeważało. Dominowali oni posiadanie piłki, liczbę kreowanych akcji bramkowych, oddanych celnych strzałów na bramkę rywali, czy obijanie słupków i poprzeczki bramki. Jednakże ani razu ofensywne akcje Napoli nie znalazły zwieńczenia w siatce.

Mówić tu można, myślę raczej o braku szczęścia niż błędnych założeniach taktycznych. Gra w ataku tej drużyny prezentuje się naprawdę dobrze, o czym świadczą, chociażby jej liczby w Serie A. 37 goli strzelonych i 15 straconych to całkiem przyzwoity bilans. Jednakże trzeba przyznać, że problem ze skutecznością plasuje Napoli na ostatnim miejscu najbardziej bramkostrzelnych ekip z ligowego topu.

Liczba goli straconych prezentuje się natomiast imponująco. Dość powiedzieć, że jest to najlepszy wynik ligi. Jednakże dwie wyżej wymienione porażki zdają się stanowić rysy na tej jak dotąd nieskazitelnej obronie.

Obie bramki w tych meczach Napoli straciło po stałych fragmentach gry. Długi rzut wolny oraz rzut rożny. Za każdym razem dochodziło do sporego zamieszania w polu karnym i braku wyjaśniającej sytuację interwencji obrońcy. Trzeba jednak dodać, że rywale w obu tych przypadkach mieli wiele szczęścia. Ponadto nie kreowali oni zbyt wielu groźnych sytuacji, co wskazuje na ogólnie dobrze funkcjonującą defensywę Napoli. Wydaje się, że na wyższy poziom skoczyć powinno ich skupienie, zarówno w obronie, jak i ataku. Jeżeli do swoich piłkarskich umiejętności dołożą oni chłodną głowę, to ich rywal w Pucharze Włoch będzie miał niemały problem.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Fiorentina

Fioletowi nie mają ostatnio najlepszego okresu. Trzy kolejne mecze w Serie A bez wygranej.  Dwa remisy i jedna sromotna porażka. Formacja defensywna Fiorentiny w tym czasie wygląda naprawdę dziurawo.

Spotkanie z Sassuolo stanowiło pokaz bardzo słabej gry w obronie Fioletowych, ale również ich charakteru. Byli oni w stanie odrobić dwubramkową stratę oraz obronić ten wynik, grając w dziesiątkę od 68. minuty.

Mecz z Veroną natomiast to kolejna, poważniejsza już przestroga, która z powodu ogromnego szczęścia nie zakończyła się dla Fiorentiny porażką. Zawodnicy tego zespołu pozwalali rywalom na wiele, akcje oskrzydlające, rajdy w pole karne czy strzały z dystansu. Wszystko to znalazło się w repertuarze Verony, której zabrakło wówczas szczypty piłkarskiego farta.

A szczęście, które tak długo towarzyszyło Fiorentinie skończyło się w starciu z Torino. Ekipa z Turynu pokonywała bramkarza gości aż czterokrotnie. Defensorzy przyjezdnych natomiast urządzali sobie podczas meczu drzemkę za drzemką. Błędy w ustawieniu całej linii lub indywidualne babole. Wszystko to niezwykle ułatwiło zadanie rozochoconemu wówczas Torino.

Gra Fiorentiny w obronie musi się poprawić natychmiastowo, gdyż mają oni w najbliższej perspektywie ekipę, która żyje z ataku. Drużynę, która potrzebuje swojego bramkowego przełamania i nie omieszka dokonać tego właśnie w Pucharze Włoch.

Napoli – Fiorentina: kursy

Wśród bukmacherów panuje konsensus co do wskazania faworyta tego meczu. Na zwycięstwo Napoli Fortuna daje kurs 1.77. Remis wyceniony został na 3.70. Wygrana Fiorentiny natomiast to przelicznik w wysokości 3.95.

Sprawdź sporty walki.

Napoli – Fiorentina: typy

Fatalna gra w obronie Fiorentiny skłania mnie do wizji kilku bramek w tym meczu. Nawet pomimo ostatnich problemów ze skutecznością Napoli. Uważam, że jakoś ataku drużyny z Neapolu jest za duża, aby ta strzelecka niemoc trwała jeszcze kolejne spotkanie. A nie ma na ten moment lepszej defensywy do wyładowania się, niż ta Fiorentiny. Z tego względu na mecz Napoli – Fiorentina w Pucharze Włoch typem jest: powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.72 na Fortunie.

Nie sądzę również, aby Fiorentina miała w tym meczu sprawić niespodziankę. Mając świadomość tego, iż jest to puchar oraz znanego powiedzenia o Napoli na kuponie to i tak jestem skłonny zaryzykować. Typem na mecz Napoli – Fiorentina w Pucharze Włoch jest: Napoli wygra mecz po kursie 1.77.

Napoli – Fiorentina: gdzie oglądać?

Mecz ten będzie można śledzić na Polsat Sport Premium 1.

[blok_bonus]

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. Kto poprowadzi to spotkanie? Arbitrem głównym meczu będzie Giovanni Ayroldi.