Kiedy PSG sukcesywnie odjeżdża reszcie stawki, inne kluby zażarcie walczą o miejsca pucharowe. Zaliczyć do nich można, chociażby Monaco i Rennes. Zespół z Księstwa ma co prawda nieco punktów do nadgonienia, jednak Rennes wcale nie jest poza ich zasięgiem. Zatem zanosi się na to, że 22.12.2021 o godzinie 21:00 rozpocznie się ciekawe spotkanie.

Sprawdź typy dnia.

Monaco – Rennes: mecz w Ligue 1

Zarówno jedni, jak i drudzy w ostatnich swoich meczach zaliczyli porażki. Obie ekipy czują oddech rywali na plecach, zatem nie zapowiada się, aby ktoś był tu skory odstawić nogę. Kto więc będzie górą w tym interesującym spotkaniu?

Monaco

Monaco w niedawnym hicie kolejki uległo ekipie z Paryża 0:2. Nie mają się oni jednak czego wstydzić, ponieważ zadbali ze swojej strony o to, aby mecz był wyrównany. Co więcej, to właśnie Monaco statystycznie (poza tą jedną najważniejszą) prezentowało się lepiej niż PSG. Przeważali w posiadaniu piłki i liczbie kreowanych okazji. Brakowało im jednak skuteczności.

Trzeba przyznać, że Monaco prezentuje ostatnimi czasy dość wysoką formę. Porażka z Paryżanami była prawdopodobnie wliczana w koszta. Cztery wcześniejsze mecze natomiast to pokaz dobrej gry i wyników tej drużyny.

Pewne pokonanie 4:0 Metz z dołu tabeli. Ogranie będącego miejsce niżej Angers 3:1. I dwa remisy z mocnymi w tym sezonie ekipami. Kolejno 1:1 ze Strasburgiem i 2:2 z Lille.

Monaco w tym sezonie jest ekipą, której nie należy lekceważyć. Sympatyków tego zespołu cieszyć może dobra forma Kevina Vollanda. Niemiec ostatnimi czasy strzela i asystuje. Jest aktywny w akcjach ofensywnych swojej ekipy i świetnie radzi sobie w rozrywaniu szyku obronnych rywali. Z pewnością między innymi na niego uważać będzie musiał kolejny przeciwnik Monaco.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Rennes

O tej ekipie można powiedzieć wiele podobnego, co w przypadku poprzedniej drużyny. Również i oni prezentują w tym sezonie wysoką formę. Ostatnie mecze wskazują, że nie znajdują się oni na trzecim miejscu w tabeli przez przypadek.

To, co wyróżniać może Rennes od Monaco to ich bilans bramkowy. Rennes ma niesamowity ciąg na bramki rywali w tym sezonie. 33 strzelone gole i raptem 16 straconych. Bez wątpienia jest to wynik godny podium na tym etapie.

Także Rennes na przestrzeni ostatnich spotkań pokazało, że pewnie czuje się w starciach z niżej notowanym rywalem i nie sprawia im problemu wysokie pokonanie go. Tak było w przypadku meczu z St. Etienne, które zostało wówczas rozbite aż 5:0.

Nie obce jest też Rennes ogrywanie rywali sąsiadujących z nimi w tabeli. Pomimo w teorii nieznacznej różnicy między tymi drużynami, Montpellier zostało wówczas zdominowane i pokonane 2:0.

Dozę niepewności dorzuciła niedawna porażka z Niceą. Także i w tym meczu Rennes przeważało, jednakże nie potrafili oni tejże przewagi właściwie spożytkować. Proste błędy w obronie sprawiły, że na nic później zdało się rozpaczliwe walenie głową w nicejski mur.

Monaco – Rennes: kursy

Również bukmacherzy świadomi są wyrównanego poziomu obu drużyn. Fortuna faworyzuje nieco Monaco i na ich zwycięstwo wystawia kurs 2.28. Remis wart jest 3.45. Wygrana Rennes natomiast to przelicznik w wysokości 3.20.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Monaco – Rennes: typy

Obie ekipy potrzebują zwycięstwa. Zdanie trywialne, ale w tym momencie bardzo prawdziwie. Żadna z nich nie będzie chciała odstąpić i nie odpuści nawet w przypadku straconej bramki. Nas to tylko może cieszyć, ponieważ zapowiada się przez to bramkowe spotkanie. Z tego względu na mecz Monaco – Rennes w Ligue 1 typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.70 na Fortunie.

A jeśli ktoś ma strzelić gola dla Monaco, prawdopodobnie będzie to Volland. Zawodnik ten prezentuje ostatnio wysoką formę, jest aktywny i wyraźnie głodny goli. Na mecz Monaco – Rennes w Ligue 1 typem również jest: Kevin Volland strzeli gola po kursie 2.80.

Monaco – Rennes: gdzie oglądać?

Transmisję na żywo tego starcia oferują takie strony jak Betclic.pl, Fortuna i STS.pl.

[blok_bonus]


Spotkanie poprowadzi Ruddy Buquet.
Spotkanie będzie miało miejsce na Stade Louis II w Monako.