Niedzielna starcia na francuskich boiskach zamykać będzie niewątpliwy hit kolejki. Zespół Arkadiusza Milika ma realne szanse na drugie miejsce w tabeli. Obrońca mistrzowskiego tytułu w tym sezonie natomiast nie radzi już sobie tak dobrze. Pomimo problemów po obu stronach barykady, drużyny te prezentują na tyle wysoki poziom, że możemy oczekiwać, iż 16.01.2022 o godzinie 20:45 rozpocznie się bardzo ciekawe spotkanie.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Marsylia – Lille: mecz w Ligue 1

Pomimo tego, że Lille zajmuje obecnie 10. lokatę, to sukcesywne i szybkie wspinanie się w tabeli wcale nie jest dla nich niemożliwe. Wynika to między innymi z posiadania zaległych meczów do rozegrania oraz tego, że miejsce 10. i 4. oddzielają raptem 3 punkty. Z tego względu Marsylia nie może lekceważyć rywala z racji jego miejsca w tabeli.

Marsylia

Podopieczni Jorge Sampaoliego spisują się ostatnio całkiem przyzwoicie. W minionej kolejce pokonali oni niewygodne Bordeaux 1:0. Trzeba jednak przyznać, że wygrana powinna być okazalsza. Z drugiej jednak strony Marsylia może mówić o szczęściu w kwestii tego, że w owym spotkaniu nie straciła bramki.

Ich gra ofensywna wyglądała naprawdę obiecująco. Znakomite spotkanie rozegrał Payet, który był głównym kreatorem akcji swojego zespołu. Jego wizja pola niejednokrotnie dawała kolegom możliwość dojścia do sytuacji strzeleckich. Jednakże zarówno Under jak i Guendozi raz za razem je marnowali.

Problemem, który nawet Bordeaux nie omieszkało się wytknąć Marsylii, jest ich nierzadko lekceważące, czy może raczej niedokładne i nieumiejętne wychodzenie spod pressingu. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby w tym elemencie gry wyłuskać piłkę zawodnikowi Marsylii. Tak też było właśnie w minionej kolejce. Strata w niebezpiecznej strefie boiska umożliwiła jedno, groźne podanie i napastnik Bordeaux był już sam na sam z bramkarzem. W starciu z nadchodzącym rywalem takie sytuacje mają wszelkie prawdopodobieństwo przerodzenia się w stratę gola.

Sprawdź typy dnia.

Lille

Obrońca mistrzowskiego tytułu z pewnością tytułu nie obroni. Bilans 7 zwycięstw, 7 remisów i 5 porażek plasuje ich na 10. pozycji. Jednakże jak wspomniałem już wyżej, niewiele brakuje im do pozycji premiowanej europejskimi pucharami. Tym bardziej że forma Lille uległa ostatnio niewielkiej poprawie.

Marsylię oraz Lille nie łączy tylko to, że zmierzą się ze sobą w nadchodzącej kolejce. Ich wspólnym mianownikiem jest również rywal z kolejki ostatniej. Obie ekipy mierzyły się z Bordeaux i obie ten mecz wygrały. Lille dokonało tego jednak w nieco bardziej dramatycznych okolicznościach.

Jak już wcześniej wspomniałem, Bordeaux to drużyna niewygodna, z potencjałem i zdecydowanie zasługująca na wyższe miejsce w tabeli. W meczu z Lille potrafili oni wytknąć im nieudolność ich prawej flanki defensywnej. To właśnie z tej strefy Lille straciło dwie, dające się uniknąć bramki. A jeśli potrafili wykorzystać to skrzydłowi Bordeaux, zrobią to również zawodnicy Marsylii, jeśli podopieczni Jocelyn Gourvennec nie poprawią tego aspektu swojej gry.

Na szczęście dla Lille posiadają oni w swoich szeregach piłkarzy formacji ofensywnych, którzy dwoją się i troją, aby nadrabiać niedociągnięcia defensywne swojej drużyny. Z kolei na ogromne nieszczęście Lille, cała trójka strzelców bramek z minionej kolejki nie zagra w spotkaniu z Marsylią. Z powodu choroby wykluczeni są zarówno Andre, Yilmaz, jak i David.

Marsylia – Lille: kursy

Spotkanie to nie ma jasnego faworyta. Fortuna na wygraną Marsylii oferuje kurs w wysokości 2.32. Remis wyceniony został na 3.35. Wygrana Lille natomiast to przelicznik równy 3.25.

Sprawdź sporty walki.

Marsylia – Lille: typy

Marsylia również mierzyć się musi ze swoimi problemami kadrowymi. W meczu zabraknie, chociażby Milika, jednakże to ich kadra prezentuje się na ten moment mniej wybrakowana. Brak głównej ofensywnej trójki Lille oraz ich nie najlepsza gra defensywna pozwala skłaniać się w stronę pierwszej propozycji. Na mecz Marsylia – Lille w Ligue 1 typem jest: Marsylia powyżej 1.5 gola w meczu po kursie 2.24 na Fortunie.

Bramkowa odpowiedź Lille wydaje się niezbyt prawdopodobna, co w tym przypadku prowadzi do drugiej logicznej propozycji. Na mecz Marsylia – Lille w Ligue 1 typem jest: Marsylia wygra mecz po kursie 2.32.

Marsylia – Lille: gdzie oglądać?

To ciekawie zapowiadające się spotkanie będzie można obejrzeć na CANAL+Sport oraz Eleven Sports 3.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto będzie sędzią głównym tego meczu? Arbitrem tego spotkania będzie Amaury Delerue. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na Stade Velodrome w Marsylii.