Przed Lyonem jedna z ostatnich szans, aby realnie włączyć się do walki o miejsca premiowane europejskimi pucharami w przyszłym sezonie. Rywal jednak ciężki, ponieważ naprzeciwko nich stanie Rennes, drużyna okupująca aktualnie czwartą lokatę i będąca w dobrej formie. Czy i Lyon trafi ze swoją dyspozycją na spotkanie rozpoczynające się 13.03.2022 o godzinie 17:05?

Sprawdź typy dnia.

Lyon – Rennes: mecz w Ligue 1

Obie ekipy w nieco różnych nastrojach po zmaganiach w europejskich rozgrywkach będą przystępować do tego meczu. Dość zaskakująco Lyon pokonał na wyjeździe Porto. Rennes natomiast, również na wyjeździe, uległo angielskiemu Leicester. Podrażnieni przegraniu będą chcieli odreagować na Lyonie, czy może to wygrani pójdą za ciosem i zgarną dla siebie trzy punkty?

Lyon

Olympique w ostatnim czasie nie prezentował równej, stabilnej formy. Ich mecze były rwane, bez wyraźnego motywu przewodniego w ich grze. Podobnie wyglądały akcje ofensywne, w których nierzadko więcej było szczęścia niż składnej gry.

Okazało się jednak, że w tym wahaniu ich dyspozycji, na mecz z Porto trafili akurat znakomicie. Spotkanie było bardzo wyrównane i ciekawe do oglądania. Lyon zaprezentował się w miarę solidnie na tyłach oraz przez cały mecz stwarzał zagrożenia pod bramką rywala. Co prawda i tym razem Lyon miał wiele szczęścia, ponieważ uciekli oni od karnego oraz straconej bramki, która padła z pozycji spalonej.

Tak grający Lyon naprawdę mógł się podobać i zapewne kibice tego zespołu z apetytem zerkają na zbliżający się mecz. Jednakże jest w nich pewnie i trochę niepewności o to, czy ich klub ustabilizował już swoją formę i w kolejnym ligowym spotkaniu powtórzą dobry występ z europejskich boisk.

W Lyonie w końcu dobrze wyglądał środek pola. W końcu gra w tym obszarze zdawała się mieć ręce i nogi, a nie była jedynie pokazem indywidualnych prób poszczególnych graczy, jak to wcześniej często bywało. Właśnie takiej gry w środku pola będą potrzebowali zawodnicy Lyonu, aby właściwie stawić czoła zbliżającemu się, wymagającemu rywalowi.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Rennes

Nie mniej wyrównane spotkanie w swoich europejskich rozgrywkach rozegrało Rennes. Oni jednak nie mają tylu powodów do radości co ich przyszli oponenci. Rennes uległo na wyjeździe Leicester 0:2 i czekać ich będzie ciężka przeprawa w spotkaniu rewanżowym. Teraz jednak przed nimi niemniej ważne spotkanie. Potencjalna porażka z Lyonem mocno skomplikuje im sprawę walki o premiowane europejskimi pucharami miejsca w tabeli.

Porażki z Lisami nie należy zbytnio dramatyzować. Rennes miało swoje szanse, nie wyglądało w tym meczu źle. Jednakże brakło im kilku elementów. Jednym z nich był, chociażby deficyt kluczowych podań. Rennes zgrabnie dochodziło z piłką w groźne rejony pola karnego, jednakże nie potrafili oni wykonać tego jednego, ostatniego podania, doprowadzającego do sytuacji strzeleckiej.

A jeśli już oddawali strzały, to były to uderzenia niecelne. Trzeba jednak też przyznać, że Lisy bardzo umiejętnie się broniły i nie pozwalali Rennes na zbyt wiele. A już na pewno nie w niewielkiej odległości od bramki.

A że Rennes potrafi rozmontować nieźle broniące się defensywy przekonaliśmy się w ich kilku wcześniejszych meczach w Ligue 1. Przykładem może być tutaj wygrane spotkanie z Montepellier aż 4:2. Ich ówczesny rywal to drużyna środka tabeli, jednakże jest to ekipa wielce niewygodna do grania przeciwko niej.

Lyon – Rennes: kursy

Zapowiada się wyrównane i ciekawe spotkanie, co zauważyć można również po wystawionych na nie kursach. Wygrana Lyonu została przez Betclic wyceniona na 2.10. Remis to kurs równy 3.55. Natomiast trzy punkty dla Rennes warte są 3.40.

Sprawdź sporty walki.

Lyon – Rennes: typy

Spotkanie to będzie meczem walki, w którym żadna z drużyn nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Takie spotkania są nierzadko źródłem wielu bramek. A biorące w nim udział drużyny strzelać potrafią. Z tego powodu na mecz Lyon – Rennes w Ligue 1 typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.68 na Betclic.

Ponadto liga francuska cechuje się temperamentnością zawodników oraz kartkowymi sędziami. Biorąc pod uwagę stawkę tego meczu kusić może następująca propozycja. Na mecz Lyon – Rennes w Ligue 1 typem jest także: rzut karny po kursie 2.75.

Lyon – Rennes: gdzie oglądać?

Starcie to transmitowane będzie na CANAL+ Sport 2 oraz Eleven Sports 4.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią będzie Antony Gautier. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie miało miejsce na Parc Olympique Lyonnais w Lyonie.