Przed nami starcie dwóch uznanych niemieckich marek. Na Red Bull Arena tamtejszy Lipsk podejmie Bayer Leverkusen. Czy zdziesiątkowane przez urazy i choroby Byki uporają się z Aptekarzami? Aby się o tym przekonać, należy obejrzeć rozpoczynające się 28.11. 2021 o godzinie 17:30 spotkanie w Bundeslidze.

Sprawdź typy dnia.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: mecz w Bundeslidze

Obie ekipy z uśmiechami na twarzach mogły wracać z europejskich wojaży. Co prawda ich szerokość mogła się nieco różnić, jednakże nie da się ukryć, że ostatnie mecze tych drużyn w europejskich pucharach zaliczyć można do udanych.

Bayer Leverkusen

Aptekarze w ostatnim spotkaniu w Lidze Europy pokonali szkocki Celtic 3:2. Aktualnie Bayer zapewniony ma już udział w fazie pucharowej tych rozgrywek, a swoją grupę zakończy na pierwszym miejscu.

Dodatkowo ostatni mecz w europejskich pucharach w wykonaniu Bayeru stanowił nie lada widowisko. Było to spotkanie bardzo widowiskowe, w którym nawet postronny fan nie mógł narzekać na brak emocji.

Bayer przeważał w tym spotkaniu. Żeby nie powiedzieć, że wręcz dominował. Sprawiał wrażenie drużyny lepiej poukładanej, stwarzającej lepsze sytuacje pod bramką rywali…a mimo to wynik meczu na swoją stronę odwrócili dopiero w szalonej końcówce.

Do sytuacji, w której Celtic wyszedł na prowadzenie, doprowadziło kilka czynników. Po pierwsze znakomicie spisujący się w tych rozgrywkach Hradecky kompletnie pomylił się kalkulacjach i podczas interwencji zamiast piłki, wypiąstkował głowę rywala. Karny, gol i mamy remis.

Po drugie Bayer chcąc przywrócić mecz na właściwe dla nich tory, ciągle naciskał i jak się okazało aż za bardzo. Akcja, która powinna zakończyć się bramką dla Aptekarzy, przerodziła się w kontrę, podczas której defensywa Bayeru nie potrafiła się poukładać.

Podobny mankament można było im wytknąć w poprzedzającym to starcie meczu ligowym z Bochum. Również tam, grające rolę faworyta Leverkusen kilkukrotnie zbytnio parło do przodu, co pozwoliło Bochum na wyprowadzenie groźnych kontr. Wówczas jednak brak jakości w szeregach ofensywnych rywali uchronił Bayer od straty gola.

Sprawdź sporty walk.

RB Lipsk

Byki wróciły z Belgii, gdzie rozbiły tamtejsze Club Brugge aż 5:0. Wynik okazały, forma Lipska wysoka, natomiast rywal nie zaprezentował sobą zbyt wiele. Co więcej, gra gospodarzy w tamtym meczu niejako sama prosiła się o tracenie goli. Fatalne błędy w defensywie, brak zdecydowania obrońców oraz asekuracji kolegów musiały skutkować takim rezultatem.

Trzeba jednak przyznać, że bez odpowiedniej postawy Lipska wynik nie byłby tak okazały. Wysoką formą w ostatnim czasie wykazuje się Forsberg. Stanowi on nierzadko główną siłę w ataku swojej drużyny. W odpowiedni sposób kontroluje tempo rozwijania akcji, a niekiedy sam je kończy, na przykład strzałami z dystansu, jak zaprezentował to w Belgii.

Jednakże ostatni mecz w Bundeslidze z Hoffenheim pokazał, że również Lipsk ma problemy z powrotem do obrony po nieudanej akcji ofensywnej. Szczególne braki w tym zakresie wykazują flanki, na których rywale nierzadko mają zdecydowanie zbyt dużo swobody.

Do problemów RB Lipsk dodać należy przerzedzenie ich szeregów licznymi absencjami głównych piłkarzy. W nadchodzącym meczu zabraknie takich zawodników jak Gulasci, Gvardiol, Olmo czy Poulsen.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: kursy

Zdaniem bukmacherów faworytem tego spotkania jest drużyna gości. Na zwycięstwo RB Lipsk Betclic oferuje kurs w wysokości 1.90. Remis równy jest 4.00. Natomiast wygrana Bayeru Leverkusen to przelicznik na poziomie 3.80.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: typy

Zważając na jakość gry w obronie obu ekip, jak i również pokazy sił strzeleckich zaprezentowane na europejskich boiskach, oczekiwać można zobaczenia w tym meczu przynajmniej kilku bramek. Na mecz RB Lipsk – Bayer Leverkusen w Bundeslidze typem jest: oba zespoły strzelą gola i powyżej 2,5 bramek w meczu po kursie 1.63 na Betclic.

Emil Forsberg bierze udział w znacznej części akcji ofensywnych swojej drużyny. Jest to zawodnik dysponujący szybkością oraz strzałem z dystansu. W starciu przeciwko defensywie Bayeru może on dostać kilka okazji do spróbowania Hradeckiego. Z tego względu na mecz RB Lipsk – Bayer Leverkusen w Bundeslidze typem jest: Emil Forsberg strzeli gola po kursie 3.20.

Sprawdź opinie o Etoto.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: gdzie oglądać?

To starcie w niemieckiej Bundeslidze można obejrzeć na Viaplay.

[blok_bonus]


Bayer jest na miejscu 4., RB Lipsk natomiast zajmuje 8. lokatę.
Obie ekipy mierzyły się po raz ostatni 30 stycznia 2021 roku. Wówczas górą był Lipsk, który wygrał 1:0.