Przed nami starcie dwóch uznanych niemieckich marek. Na Red Bull Arena tamtejszy Lipsk podejmie Bayer Leverkusen. Czy zdziesiątkowane przez urazy i choroby Byki uporają się z Aptekarzami? Aby się o tym przekonać, należy obejrzeć rozpoczynające się 28.11. 2021 o godzinie 17:30 spotkanie w Bundeslidze.

Sprawdź typy dnia.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: mecz w Bundeslidze

Obie ekipy z uśmiechami na twarzach mogły wracać z europejskich wojaży. Co prawda ich szerokość mogła się nieco różnić, jednakże nie da się ukryć, że ostatnie mecze tych drużyn w europejskich pucharach zaliczyć można do udanych.

Bayer Leverkusen

Aptekarze w ostatnim spotkaniu w Lidze Europy pokonali szkocki Celtic 3:2. Aktualnie Bayer zapewniony ma już udział w fazie pucharowej tych rozgrywek, a swoją grupę zakończy na pierwszym miejscu.

Dodatkowo ostatni mecz w europejskich pucharach w wykonaniu Bayeru stanowił nie lada widowisko. Było to spotkanie bardzo widowiskowe, w którym nawet postronny fan nie mógł narzekać na brak emocji.

Bayer przeważał w tym spotkaniu. Żeby nie powiedzieć, że wręcz dominował. Sprawiał wrażenie drużyny lepiej poukładanej, stwarzającej lepsze sytuacje pod bramką rywali…a mimo to wynik meczu na swoją stronę odwrócili dopiero w szalonej końcówce.

Do sytuacji, w której Celtic wyszedł na prowadzenie, doprowadziło kilka czynników. Po pierwsze znakomicie spisujący się w tych rozgrywkach Hradecky kompletnie pomylił się kalkulacjach i podczas interwencji zamiast piłki, wypiąstkował głowę rywala. Karny, gol i mamy remis.

Po drugie Bayer chcąc przywrócić mecz na właściwe dla nich tory, ciągle naciskał i jak się okazało aż za bardzo. Akcja, która powinna zakończyć się bramką dla Aptekarzy, przerodziła się w kontrę, podczas której defensywa Bayeru nie potrafiła się poukładać.

Podobny mankament można było im wytknąć w poprzedzającym to starcie meczu ligowym z Bochum. Również tam, grające rolę faworyta Leverkusen kilkukrotnie zbytnio parło do przodu, co pozwoliło Bochum na wyprowadzenie groźnych kontr. Wówczas jednak brak jakości w szeregach ofensywnych rywali uchronił Bayer od straty gola.

Sprawdź sporty walk.

RB Lipsk

Byki wróciły z Belgii, gdzie rozbiły tamtejsze Club Brugge aż 5:0. Wynik okazały, forma Lipska wysoka, natomiast rywal nie zaprezentował sobą zbyt wiele. Co więcej, gra gospodarzy w tamtym meczu niejako sama prosiła się o tracenie goli. Fatalne błędy w defensywie, brak zdecydowania obrońców oraz asekuracji kolegów musiały skutkować takim rezultatem.

Trzeba jednak przyznać, że bez odpowiedniej postawy Lipska wynik nie byłby tak okazały. Wysoką formą w ostatnim czasie wykazuje się Forsberg. Stanowi on nierzadko główną siłę w ataku swojej drużyny. W odpowiedni sposób kontroluje tempo rozwijania akcji, a niekiedy sam je kończy, na przykład strzałami z dystansu, jak zaprezentował to w Belgii.

Jednakże ostatni mecz w Bundeslidze z Hoffenheim pokazał, że również Lipsk ma problemy z powrotem do obrony po nieudanej akcji ofensywnej. Szczególne braki w tym zakresie wykazują flanki, na których rywale nierzadko mają zdecydowanie zbyt dużo swobody.

Do problemów RB Lipsk dodać należy przerzedzenie ich szeregów licznymi absencjami głównych piłkarzy. W nadchodzącym meczu zabraknie takich zawodników jak Gulasci, Gvardiol, Olmo czy Poulsen.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: kursy

Zdaniem bukmacherów faworytem tego spotkania jest drużyna gości. Na zwycięstwo RB Lipsk Betclic oferuje kurs w wysokości 1.90. Remis równy jest 4.00. Natomiast wygrana Bayeru Leverkusen to przelicznik na poziomie 3.80.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: typy

Zważając na jakość gry w obronie obu ekip, jak i również pokazy sił strzeleckich zaprezentowane na europejskich boiskach, oczekiwać można zobaczenia w tym meczu przynajmniej kilku bramek. Na mecz RB Lipsk – Bayer Leverkusen w Bundeslidze typem jest: oba zespoły strzelą gola i powyżej 2,5 bramek w meczu po kursie 1.63 na Betclic.

Emil Forsberg bierze udział w znacznej części akcji ofensywnych swojej drużyny. Jest to zawodnik dysponujący szybkością oraz strzałem z dystansu. W starciu przeciwko defensywie Bayeru może on dostać kilka okazji do spróbowania Hradeckiego. Z tego względu na mecz RB Lipsk – Bayer Leverkusen w Bundeslidze typem jest: Emil Forsberg strzeli gola po kursie 3.20.

Sprawdź opinie o Etoto.

RB Lipsk – Bayer Leverkusen: gdzie oglądać?

To starcie w niemieckiej Bundeslidze można obejrzeć na Viaplay.

[blok_bonus]

Które miejsca w tabeli zajmują obie ekipy? Bayer jest na miejscu 4., RB Lipsk natomiast zajmuje 8. lokatę. Jakim wynikiem zakończyło się poprzednie starcie tych drużyn? Obie ekipy mierzyły się po raz ostatni 30 stycznia 2021 roku. Wówczas górą był Lipsk, który wygrał 1:0.