Francuskie podium powoli odjeżdża reszcie stawki. Jednakże chętnych na miejsca premiowane europejskimi pucharami nadal jest wielu. Do tego grona zaliczyć można nawet 11. w tabeli Lille. Przed nimi teraz jednak trudne zadanie. Muszą urwać punkty liderowi, PSG. Czy w rozpoczynającym się 06.02.2022 o godzinie 20:45 uda im się ta sztuka?

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Lille – PSG: mecz w Ligue 1

Ostatnich rozegranych przez siebie meczów obie ekipy nie mogą mile wspominać. Zgodnie z moimi oczekiwaniami PSG miało na tyle duże problemy z Niceą w Pucharze Francji, że po serii rzutów karnych zostali z tych rozgrywek wyeliminowani. Lille natomiast stanowiło moment przełamania dla przeciętnie grającego Brest i uległo im 0:2.

Lille

Obrońca tytułu nie najlepiej wywiązuje się ze swojej roli. Lille oczywiście nadal ma o co grać w tym sezonie, ale od dłuższego czasu można już mówić, że szans na niespodziankę z minionej kampanii praktycznie nie ma. Ciężko oczekiwać powtórki z poprzedniego sezonu, kiedy Lille gra tak jak w ostatniej kolejce.

Forma Lille jest bardzo nierówna. Na pięć minionych kolejek zaliczyli oni dwa remisy, dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Taki bilans nie może skutkować lepszym rezultatem niż środek tabeli. Ponadto spotkanie z Brest pokazało, że mało w tej drużynie jest drużyny właśnie.

Każda z formacji zdaje się grać w odrębną grę. Brak im spójności w działaniach, co często prowadzi do strat i groźnych sytuacji pod ich bramką. Do tego dochodzą błędy indywidualne, których spotkanie z Brest jest idealnym przykładem. Wychodzący w pierwszym składzie Djalo w 3. minucie zalicza trafienie samobójcze. Zmieniający go w przerwie Celik prokuruje rzut karny w końcówce meczu.

Lille potrafi grać dobrze, szybko i groźnie. Kilkukrotnie to w minionym spotkaniu pokazali. Jednakże za każdym razem brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji. Zdecydowaną większość ataków Lille zatrzymywał znakomitymi interwencjami Bizot. A jeśli napastnicy Lille mieli problemy z pokonaniem tego bramkarza, na myśl o starciu z PSG ich pewność siebie może drastycznie zmaleć.

PSG

Dla drużyny ze stolicy Francji ten sezon znów wydaje się za łatwy. 10 punktów przewagi nad wiceliderem oraz jeden rozegrany mecz mniej. Bez wątpienia mogą czuć się pewnie na swojej pozycji. Nawet mimo tego, że ich gra nie zawsze wygląda dobrze.

Niejednokrotnie PSG ma problemy przy wyprowadzaniu akcji. I to dziwne problemy. Zdarza się obejrzeć obrazek, kiedy to jeden z graczy próbuje rozegrać akcję, szuka partnerów, oczekuje ich wyjścia na pozycję, a oni stoją. Po prostu stoją i czekają, sami pewnie nie wiedzą na co. Ciężko powiedzieć, o co w tej sytuacji chodzi, jednak miała ona już miejsce kilka razy w tym sezonie.

Ponadto PSG swoją postawą wręcz zachęca do grania głęboko na swojej połowie i nagłego, szybkiego wyprowadzania kontrataków. Paryżanie nie najlepiej radzą sobie z zamykanie swoich tylnych drzwi, przez co często powstają wyśmienite korytarze dla szybkich skrzydłowych drużyn przeciwnych. Jest to o tyle niebezpieczne, że właśnie takimi zawodnikami dysponować będzie w kolejnym spotkaniu Lille.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Lille – PSG: kursy

Zapowiada się ciekawy mecz, a kursy są tego odzwierciedleniem. Betclic za zwycięstwo Lille oferuje 4.10. Remis wyceniono na 3.85. Natomiast wygrana PSG to kurs w wysokości 1.87.

Lille – PSG: typy

Obrona Lille pozostawia wiele do życzenia, a to nie wróży nic dobrego w meczu z PSG. Prawdopodobne jest, że Lille ograniczać się będzie do kontr, siedząc głęboko na własnej połowie, jednakże w ich obecnej formie nie powinno to stanowić problemu ekipie z Paryża. Na mecz Lille – PSG w Ligue 1 typem jest: PSG powyżej 1.5 gola po kursie 1.83 na Betclic.

Jednakże również PSG nie jest nietykalne, a szybkie kontry to często dobra broń przeciwko nim. Z tego względu sądzę, że i Lille uda się strzelić minimum jedną bramkę. Na mecz Lille – PSG w Ligue 1 typem jest również: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.74.

Sprawdź typy dnia.

Lille – PSG: gdzie oglądać?

Spotkanie to będzie można śledzić na Eleven Sports 2 oraz nSport+.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Arbitrem głównym będzie Francois Letexier. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Mecz będzie miał miejsce na Stade Pierre-Mauroy.