Sprawa mistrzostwa jest w Ligue 1 znana już od dłuższego czasu, natomiast ciekawie robi się za plecami PSG. W realnej walce o drugie miejsce w tabeli są nawet cztery drużyny. Lille w swoich trzech ostatnich meczach sezonu zagra z trzema przedstawicielami tego grona. W tym między innymi z Monaco, którego końcowy terminarz jest na papierze nieco łatwiejszy. Czy Lille w spotkaniu rozpoczynającym się 06.05.2022 o godzinie 21:00 urwie punkty zespołowi z Księstwa?

Sprawdź typy dnia.

Lille – Monaco: mecz w Ligue 1

Obrońca tytułu choćby w połowie nie powtarza zeszłorocznej formy. Seria kiepskich spotkań w ostatnim czasie nie stawia ich w najlepszej pozycji przed starciem z Monaco. Ta drużyna natomiast zwycięstwem 3:0 z PSG rozpoczęła nadal trwającą serię siedmiu zwycięstw.

Lille

Minione spotkanie z Troyes było meczem dość specyficznym. Lille przegrało 3:0, wszystkie bramki padły z rzutów karnych. Ponadto Lille kończyło to spotkanie w 9. Ukarany czerwoną kartką Yilmaz wdaje się w pyskówkę z kibicami, natomiast Sanchez nie potrafi powstrzymać się od rozmowy z arbitrem, za co zostaje ukarany drugą żółtą kartką po swoim faulu. Mecz ten w wykonaniu Lille był absolutną amatorszczyzną.

Ciężko mówić o ataku, kiedy takowy praktycznie w danym spotkaniu nie istniał. Co więcej, po czerwonych kartkach trudno się było spodziewać jakiejkolwiek inicjatywy Lille w tym meczu. Więcej natomiast powiedzieć można o postawie defensorów, którzy sprokurowali trzy jedenastki. Fatalne błędy indywidualne, nietrafione wślizgi i wbieganie w rywali w polu karnym. A to wszystko podszyte szyderą w stronę arbitrów. Ktoś ewidentnie stracił głowę w tym spotkaniu.

W pewnym sensie pochwalić można Lille za spotkanie wcześniejsze. Wygrana ze Strasbourgiem w ciężkim meczu, to były bardzo cenne trzy punkty. Jednakże sam obraz tego spotkania wyglądał znów niezbyt pokrzepiająco. Lille głównie się broniło i gdyby nie znakomita postawa bramkarza, rezultat tego meczu byłby zupełnie inny. Ponownie formacja defensywna zupełnie sobie nie radziła z trzymaniem rywali z dala od własnego pola karnego.

Sprawdź sporty walki.

Monaco

Od momentu wygranej z PSG 3:0 Monaco gra jak z nut. Wysoka forma zespołu z Księstwa pozwala im realnie myśleć o tytule wicemistrza Francji na koniec rozgrywek i grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Trzeba przyznać, że za postawę, którą prezentują od dwóch miesięcy, należy im się.

Monaco skutecznie się broni przed atakami rywala, traci niewiele bramek i zaczęło wyprowadzać naprawdę skuteczne kontry. Był moment w tym sezonie, kiedy Monaco miewało niemałe problemy z wykańczaniem akcji lub nawet z dochodzeniem do takowych. Ten okres zdaje się jednak być już za nimi.

Szczególnie cenne punkty Monaco udało się ugrać z głównymi rywalami w walce o wicemistrza, a mianowicie z Rennes i Niceą. Były to spotkania jedno po drugim, oba mecze były ciekawe i wyrównane i oba zakończone trzema punktami dla Monaco. Podparci wygraną nad PSG zawodnicy tego zespołu mogą czuć się pewnie i przeć do przodu po swoje, szczególnie kiedy w kolejnym meczu czeka ich rozbite mentalnie Lille.

Lille – Monaco: kursy

Wygrana Lille na Fortunie wyceniona została na 4.00. Remis wart jest 3.85. Natomiast trzy punkty dla Monaco to kurs równy 1.90.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Lille – Monaco: typy

Sądzę, że Lille w ostatnich meczach pokazało, że nie jest drużyną, która jest w stanie walczyć na równi z górną częścią tabeli. Brakuje im chłodnej głowy i boiskowej ogłady, jak i również solidnej defensywny i współpracującego zespołu na całej długości boiska. Z tego względu na mecz Lille – Monaco w Ligue 1 typem jest: Monaco wygra mecz po kursie 1.90 na Fortunie.

Lille – Monaco: gdzie oglądać?

Transmisja tego meczu będzie miała miejsce na Eleven Sports 4.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Francois Letexier. Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie mieć miejsce na Stade Pierre-Mauroy.