Niegdyś dwie wielkie uznane marki piłki francuskiej. W tym sezonie jednak zarówno Lille, jak i Lyon spisują się znacznie poniżej oczekiwań. Czy obrońca tytułu mistrzowskiego na dobre utknął już w środku tabeli? A może to Lyon w rozpoczynającym się 12.12.2021 o godzinie 13:00 będzie górą?

Sprawdź typy dnia.

Lille – Lyon: mecz w Ligue 1

Środek stawki zdaje się nie przystawać tym dwóm klubom. Bez wątpienia obie ekipy w nadchodzącym starciu będą chciały wykonać kolejny krok w górę tabeli. Kto z nich okaże się bardziej zdeterminowany w swoich działaniach?

Lille

LOSC w swoich ostatnich meczach na pewno nie gra źle. Dwa minione spotkania to wygrane po 2:1. Trzy kolejne natomiast to już podziały punktów, w których Lille nie wykazało się wystarczającą koncentracją.

I właśnie w tym upatrywać można problemu obrońcy tytułu. Ich linia defensywna nierzadko wygląda, jakby myślami była zupełnie gdzie indziej. Większość groźnych akcji ich rywale przeprowadzają skrzydłami, ponieważ właśnie to w tych sektorach Lille zdaje się mieć największe problemy. Częste są przypadki braku komunikacji między obrońcami bocznymi i środkowymi. Z tego z kolei wynika wiele sytuacji, w których przeciwnicy znajdują się w dogodnych sytuacjach do strzelenia gola. W taki sposób Lille straciło po bramce w minionych dwóch meczach.

Straty goli w spotkaniach remisowych natomiast to przykład nie najlepszej postawy obrońców środkowych. Mecz z Nantes obfitował w obrazki, na których defensorzy Lille mieli problemy z opanowaniem spadającej z wysoka piłki. Kilkukrotnie wpuszczali ją w kozioł, co dawało rywalom okazję do doskoczenia i zaatakowania jej. W takich właśnie okolicznościach LOSC straciło bramkę z Nantes.

Jednakże Lille w swoich szeregach ma również piłkarzy, którzy swoją formą nadrabiają defensywne braki zespołu. Mowa tu o między innymi Jonathanie Davidzie. Kanadyjczyk przeżywa świetny okres we Francji i w ostatnich meczach to on stanowi o sile ofensywnej swojej drużyny.

Dodając do tego bardzo szybkie skrzydła oraz kreatywny środek pola Lille jawi się jako drużyna, której bez wątpienia nie można lekceważyć, pomimo pozycji w tabeli nie takiej, jakiej byśmy po nich oczekiwali.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Lyon

Ostatni czas nie stanowi dla Lwów najlepszego okresu. Do wątpliwej formy zespołu doszło haniebne zachowanie ich kibiców. Za wydarzenia z meczu z Marsylią Lyon ukarany został przez francuską federację odjęciem jednego punktu. W klubie wrze, jednakże nie w taki sposób, jaki powinno.

Minione spotkania nie wskazują ponadto, aby obraz ten miał się zmienić. Gra Lyonu nie przekonuje. Statystycznie nie raz przeważają oni nad rywalami. Większe posiadanie piłki, więcej okazji bramkowych czy oddanych strzałów. W większości jednak strzały są niecelne, a z posiadania piłki niezbyt wiele wychodzi.

Z Reims stracili oni bramkę na wagę porażki w 92. minucie. Wówczas nie popisał się bramkarz, wypluwając piłkę prosto pod nogi wrogiego napastnika. Trzeba przyznać, że była to porażka zasłużona, ponieważ Lyon nie potrafił spożytkować swojego posiadania piłki. Wydawało się to właściwym ukaraniem zespołu za to marnotrawstwo.

Natomiast remis z Bordeaux 2:2 stanowi wynik, z którego Lyon powinien się cieszyć, jeśli uwzględni się przebieg tego meczu. Sposób bronienia ekipy Petera Bosza woła momentami o pomstę do nieba. I w meczu z Bordeaux mieli ogromnie dużo szczęścia, że ta drużyna z kolei nie potrafiła wykorzystać swoich znakomitych sytuacji.

Lille – Lyon: kursy

Bliskość w tabeli sprawia, że bukmacherzy w sposób niepewny wskazują tutaj faworyta. Wygrana Lille warta jest na Betfanie 2.33. Remis wyceniono na 3.50. Zwycięstwo Lyonu natomiast to przelicznik w wysokości 2.94.

Lille – Lyon: typy

Bukmacherzy się wahają, ja nie. Forma obu ekip oraz prezentowany przez nie futbol w ostatnich spotkaniach wskazują, kto powinien w tym meczu zgarnąć trzy punkty. Obrona Lyonu jest momentami dramatyczna, a z ich ataków nie wychodzi zbyt wiele. W starciu z Davidem i spółką nie powinni oni poprawić swojej pozycji w tabeli. Na mecz Lille – Lyon w Ligue 1 typem jest: Lille wygra mecz po kursie 2.33 na Betfan.

Dodatkowo wysoka forma Kanadyjczyka sprawia, że ciężko przejść koło niego obojętnie. W meczu tym nie zagra Weah, więc miejsca w składzie dla Davida nie powinno zabraknąć. Na mecz Lille – Lyon w Ligue 1 typem jest: Jonathan David strzeli gola po kursie 2.33.

Sprawdź sporty walki.

Lille – Lyon: gdzie oglądać?

Transmisja tego meczu będzie miała miejsce na CANAl+ Sport 2 oraz Eleven Sports 3.

[blok_bonus]


Sędzią głównym tego meczu będzie Amaury Delerue.
Starcie Lille z Lyonem będzie miało miejsce na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve-d’Ascq, niedaleko Lille.