Wydaje się, że zaliczka The Blues z pierwszego meczu powinna wystarczyć do zapewnienia im awansu do kolejnej fazy. Jednakże ostatnie zamieszanie wokół klubu może być czynnikiem mocno rozkojarzającym sztab trenerski i zawodników. Ponadto Chelsea swoje mecze w Premier League co prawda wygrywa, jednak czasem wygląda to jak gra na pół gwizdka. Czy Lille wykorzysta nadarzające się okoliczności i w rozpoczynającym się 16.03.2022 o godzinie 21:00 meczu znajdzie dla siebie szansę?

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Lille – Chelsea: mecz w Lidze Mistrzów

Wynik pierwszego starcia to dużo i mało. Nie raz już zdarzało się odrobienie dwu bramkowej straty. Jednakże z jednej strony mamy niezbyt brylujące formą Lille, z drugiej względnie solidną Chelsea. Aby odmieniły się losy tej pary, muszą zadziałać specjalne uroki Ligi Mistrzów.

Lille

Mistrz Francji nadal walczy o zapewnienie sobie europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Walka o ten cel idzie im jednak jak po grudzie. Raz zdaje się, że Lille wchodzi na falę wznoszącą, że rozpoczyna swoją serię zwycięstw. Aż nagle wszystko to rozmywa się o bardzo słabe spotkanie w ich wykonaniu, takie jak remis z Metz czy St. Etienne. A kiedy nie potrafisz pokonać najgorszych drużyn w swojej lidze, to może trzeba się zastanowić i zweryfikować z rzeczywistością swoje aspiracje.

Lille się jednak nie poddaje i zarówno w Ligue 1, jak i w Lidze Mistrzów ostatniego słowa jeszcze nie powiedziało. Światełkiem w tunelu mogą być dla nich ich dwa niedawne mecze na domowych podwórkach. Mam tu na myśli rozbicie Clermont 4:0 oraz dość nieoczekiwane pokonanie Lyonu 1:0. Szczególnie ten drugi mecz był niezwykle ważny. Było to spotkanie z tych za sześć punktów i dzięki temu Lille nadal pozostaje w walce o europejskie pucharu w kolejnym roku.

Przebieg starcia z Lyonem to rodzaj meczu, który zapewne ujrzymy również i w Lidze Mistrzów. Lille zmuszone było przez większość spotkania do oddania piłki, zwarcia szyków obronnych i czekaniu na kontry. A trzeba przyznać, że warunki do ich wyprowadzania mistrz Francji posiada. Sztuka ta udała się w meczu z Lyonem, jednakże teraz czeka ich znacznie bardziej wymagający rywal.

Sprawdź typy dnia.

Chelsea

Z wypowiedzi zawodników płynie przekaz, że Chelsea na to spotkanie pojedzie nawet prywatnymi samochodami, jeśli będzie trzeba. Taka wiadomość wynika oczywiście z niedawnych rewelacji, którym poddawany jest klub, a mianowicie zamrożenie środków ich właściciela. Czy te poza boiskowe wydarzenia wpływają na to co dzieje się na murawie?

Po części tak. Spotkanie z Newcastle to nie był pierwszy mecz, w którym The Blues mieli ogromne problemy ze znalezieniem drogi do bramki. Co więcej, Newcastle przy posiadaniu piłki na poziomie 27% było tak samo groźne jak ich ówcześni rywale. Statystyki strzałów i stwarzanych sytuacji niemal się pokrywają. O wyniku tego meczu ewidentnie zadecydowało szczęście, które podobno sprzyja lepszym. Na ile jednak Chelsea może się na tym szczęściu opierać?

Na ich szczęście właśnie, wynik pierwszego starcia z Lille jest dla nich dość wygodny. Zwycięstwo 2:0 powinno stanowić spokojną zaliczkę, jednakże nie oznacza to, że Chelsea może sobie ten mecz odpuścić. Wystarczy jedna bramka w dowolnym momencie dla mistrzów Francji, aby na murawie zrobiło się gorąco.

Zapewne od początku spotkania Chelsea znów będzie dominować posiadanie piłki, a Lille zostaną kontry. Taki obraz jednakże nie musi i prawdopodobnie nie będzie trwał długo, gdyż wraz z upływającym czasem to Lille zdecydowanie będzie musiało przejąć pałeczkę i bardziej się otworzyć.

Lille – Chelsea: kursy

Kursy na to spotkanie są całkiem ciekawe. Wygrana Lille na Fortunie to przelicznik w wysokości 4.25. Remis warty jest 3.50. Natomiast zwycięstwo Chelsea to kurs równy 1.96.

Sprawdź sporty walki.

Lille – Chelsea: typy

Liczę na ciekawy mecz, na emocje i bramki. Nie spodziewam się złożenia broni przez Lille. Spodziewam się natomiast niewielkiego rozkojarzenia piłkarzy Chelsea i dość szybko straconej bramki. Na mecz Lille – Chelsea w Lidze mistrzów typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.88 na Fortunie.

Lille ma co odrabiać i nie będzie tego odkładać w nieskończoność. Chelsea jeśli ma być rozkojarzona, to właśnie na początku spotkania, kiedy jeszcze nie wszyscy się rozegrali. Z tego powodu na mecz Lille – Chelsea w Lidze Mistrzów typem jest także: 1. gol padnie do 27. minuty meczu po kursie 2.00.

Lille – Chelsea: gdzie oglądać?

To spotkanie transmitowane będzie na Polsat Sport Premium 2.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Mecz sędziował będzie Davide Massa. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie miało miejsce na Stade Pierre-Mauroy.