W drużynie Dumy Katalonii zdaje się nie być już ani śladu po niedawnym kryzysie. Ekipa ta notuje fantastyczną passę w La Liga i śmiało włącza się w walkę po wicemistrza Hiszpanii. Szanse na to są niemałe, zważywszy szczególnie na formę ich przyszłego rywala. Czy w rozpoczynającym się 10.04.2022 o godzinie 21:00 spotkaniu Levante stanowić będzie problem dla Barcelony?

Sprawdź typy dnia.

Levante – Barcelona: mecz w La Liga

Jak nierzadko wspominam, motywacja do walki o utrzymanie zazwyczaj jest skuteczniejsza niż ta towarzysząca staraniom o wyższe cele. Z tego względu nierzadko bywa tak, że starcie między zespołem z góry i dołu tabeli są niezwykle ciekawe. Przykładem może być wygrana Evertonu nad United z angielskich boisk. Czy Levante stać na podobną niespodziankę?

Levante

Na przestrzeni ostatnich trzech spotkań Levante pokazało swoje trzy różne oblicza. Remis z Espanyolem to rezultat meczu wyrównanego, w którym obie ekipy prezentowały podobny poziom. Mogła podobać się postawa Levante w obronie, nie popełniali wielu karygodnych błędów, a w ataku zachowali konieczną wówczas konsekwencję.

Zupełnie inny obraz drużyny oglądać można było w spotkaniu z Osasuną. Tutaj Levante wyglądało okropnie. Nie była to drużyna, a raczej zlepek przypadkowych zawodników, którzy nie znali swoich boiskowych zadań. Postawa defensywy była karygodna i tak naprawdę Levante samo wystawiało rywalowi bramki na tacy. Jedyny pozytyw tego meczu to akcja bramkowa w końcówce Levante, jednakże miało to miejsce przy wyniku 0:3 i marne to było pocieszenie.

Natomiast mecz z Villarrealem stanowi spotkanie, któremu prawdopodobnie najbliżej będzie z tych trzech do przyszłego meczu z Barceloną. Rywal z wyższej półki, który dominował spotkanie i zmusił Levante do gry z kontry. I jak widać, bardzo im taki styl grania odpowiadał. Morales zagrał wówczas niesamowite zawody, pokazując klasę przy obu bramkach dla Levante. Jego drużyna broniła się znakomicie w tym spotkaniu i nie było w nim śladu nieudolności z meczu poprzedniego. Takie właśnie Levante stawić się musi w przyszłej kolejce przeciwko Dumie Katalonii.

Sprawdź sporty walki.

Barcelona

Odrodzona forma Barcelony to coś na co spogląda się na boisku z przyjemnością. Zdaje się, że Xavi skutecznie poukładał rozsypane puzzle, dodając kilka nowych elementów. Obecnie na boiska Hiszpanii i Europy wychodzi drużyna, a nie jak bywało wcześniej zlepek indywiduów.

Mecz Barcelony z Levante przypominać będzie przez większość czasu poprzednie spotkanie Levante z Żółtą Łodzią Podwodną, tylko bardziej. Blaugrana zdominuje posiadanie piłki oraz przejmie na własność środek pola. Szeroko rozstawione skrzydła ścinać będą do środka, gdzie będzie można wejść w kombinacyjną grę ze środkowymi pomocnikami. Kluczowy dla Barcy w tym elemencie gry okazać się może grający niesamowity sezon Pedri. Jego przegląd pola i umiejętności robią różnicę na boiskach La Liga.

Trzeba jednak przyznać, że i Barcelona nie powinna lekceważyć przyszłego rywala, ponieważ Frankfurt pokazał, że również i ich można skontrować. A tak właśnie grać będzie Levante. Schowane na tyłach i czekające na swoją szansę do szybkiego ataku.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Levante – Barcelona: kursy

Wygrana Levante ceniona jest wysoko, bo aż na 6.90 przez Fortunę. Remis to przelicznik równy 5.00. Natomiast trzy punkty dla Barcelony warte są kursu 1.46.

Levante – Barcelona: typy

W ostatnich trzech meczach Levante udawało się pokonać bramkarza rywali. Nie przestawali swoich prób nawet przegrywając 0:3. Barcelona zbytnio skupiona na ataku w tym meczu może w pewnym momencie zostawić możliwość groźnej kontry rywalowi. Z tego względu na mecz Levante – Barcelona w La Liga typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.63 na Fortunie.

Nie sądzę jednak, aby Barca pozwoliła sobie tutaj na stratę punktową i jeśli rzeczywiście Levante zainkasuje jedną bramkę, to będzie to w podobnych okolicznościach co w spotkaniu z Espanyolem. Z tego powodu na mecz Levante – Barcelona w La Liga typem jest również: Barcelona wygra przewagą minimum dwóch bramek po kursie 2.04.

Levante – Barcelona: gdzie oglądać?

Spotkanie to śledzić będzie można na CANAL+4K Ultra oraz CANAL+Sport.

[blok_bonus]

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie miał miejsce na Estate Ciutat de Valencia. Kto poprowadzi ten mecz? Sędzią będzie Manuera Montero.