Z całą pewnością jeden z niedzielnych meczów Ekstraklasy jest wyjątkowo szczególny. Warszawska Legia podejmie Lecha na Łazienkowskiej, a co za tym idzie – mamy hit kolejki. Górujący w tabeli Kolejorz zmierzy się z Legią, która w tym sezonie zdecydowanie lepiej radzi sobie w pucharach niż w lidze. Niemniej jednak w dniu 17.10.2021, o godzinie 17:30, będziemy świadkami obiecującego starcia. Ten mecz to przede wszystkim pokaz siły dwóch najpotężniejszych finansowo i organizacyjnie drużyn w polskiej lidze. Czy Legia zmniejszy dystans dzielący obie drużyny w tabeli? Czy to być może Lech umocni swoją pozycję lidera?

Legia Warszawa – Lech Poznań – mecz w Ekstraklasie

Starcie, na które czekają wszyscy entuzjaści polskiego podwórka futbolowego, zazwyczaj nie rozczarowuje. Obecna ligowa forma Kolejorza robi wrażenie – 21 punktów w 10 meczach, z bilansem bramkowym 22:6. Co prawda Kolejorz nie może cieszyć się grą w europejskich pucharów, niemniej jednak wszelkie zaległości nadrabia na podwórku krajowym. Podopieczni Macieja Skorży zanotowali wyraźny progress w ostatnim czasie. Legia okupuje jedno miejsce nad strefą spadkową, ale koniecznie należy odnotować, że nadal mają dwa zaległe mecze. Na pięć ostatnich spotkań wygrali trzy, pokonując przy tym Mistrza Anglii z sezonu 2015/2016, Leicester City. Najlepsi bukmacherzy nie próżnują i przygotowali specjalną ofertę na to spotkanie.

Typy na Legia – Lech

Bukmacherzy nie upatrują zdecydowanego faworyta w żadnej z drużyn. Bukmacher STS delikatnie sugeruje kursem przewagę warszawskiej Legii, niemniej jednak bez wątpienia zapowiada się na wyrównane spotkanie. Typy bukmacherskie skupiają się głównie na zwycięzcy, ilości bramek, rzutach rożnych i handicapach. W bramce z pewnością nie stanie słynny Artur Boruc, który nadal zmaga się z kontuzją. Nie zobaczymy również Bartosza Kapustki. Składy są tym samym prawie kompletne, co z pewnością wpłynie na jakość spotkania. Swoimi typami na to spotkanie warto dzielić się z innymi – w tym celu warto zainteresować się sekcją typy dnia. Codziennie można odnaleźć tam propozycje wielu graczy na dany dzień.

Legia Warszawa – Lech Poznań – kursy bukmacherskie

Jak już wspomniano, kursy nie wskazują wyraźnego faworyta w tym spotkaniu. Bukmacher STS oferuje kurs na poziomie 2.50 na triumf Legii Warszawa. Zwycięstwo Lecha Poznań wyceniono na 2.90. Remis to kurs w okolicach 3.25. Historia lubi się powtarzać? Aż trzykrotnie na ostatnie pięć spotkań pomiędzy tymi drużynami mecz zakończył się wynikiem 2:1. Być może warto zaryzykować taki wynik dla jednej ze stron – kurs na dokładny wynik 2:1 dla Legii to 9.75, a dla Lecha – 10.75. Nieco rozsądniejszą opcją wydaje się być btts (obie strzelą) – kurs na to zdarzenie wynosi 1.73. Warto rozważyć skorzystanie z kodu promocyjnego od STS.

Transmisja – Legia Warszawa – Lech Poznań – gdzie oglądać?

Mecz, który odbędzie się w dniu 17.10.2021 o godzinie 17:30 będzie transmitowany w TV. Kanałem transmitującym spotkanie jest Canal + Premium, Canal + 4K Ultra oraz TVP Sport. Istnieje również możliwość obejrzenia spotkania w Internecie.

[blok_bonus]