Patrząc jedynie na zestawienie drużyn, szykuje nam się hit kolejki. Spoglądając jednak na ich ligowe lokaty można mieć co do tego wątpliwości. Jednakże potencjał drzemiący w obu ekipach pozwala nam przypuszczać, że już w sobotę, 25.09.2021 r. o godzinie 20:00 rozpocznie się jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki Ekstraklasy.

Sprawdź typy dnia.

Legia – Raków : Mecz w Ekstraklasie

Tak więc, mimo że zajmowane w tabeli ligowej miejsca nie przekonują, tak ostatnie mecze obu ekip zwiastują zwyżkową formę. Czy oznacza to, że czeka nas nie lada piłkarska gratka?

Legia Warszawa

Ekipa ze stolicy trafiła do niełatwej grupy w Lidze Europy. Świadomi byliśmy, że jeśli gdzieś mają szukać punktów, to właśnie w meczu ze Spartakiem. I, pomimo że dość śmiałym było myślenie choćby o remisie, Legionistom udało się wyrwać w końcówce pełną pulę.

Nie obyło się to jednak przy sporej pomocy szczęścia. Linia defensywna Legii ponownie była stosunkowo łatwo rozrywana szybkimi atakami drużyny przeciwnej. Zostawianie sporo miejsca na przedpolu do rozgrywania Spartakowi stanowiło wodę na młyn dla ich licznych ataków. Na szczęście Legii nie potrafili ich oni skutecznie wykorzystać.

Trzeba jednak przyznać, że Legia wcale nie została w tym meczu zdominowana. Ekipa z Moskwy oczywiście miała przewagę, jednak Wojskowi również mieli swoje momenty. Szczególnie ten w 91. minucie.

Po Spartaku przyszedł czas na krajowe podwórko, a w nim mecz niemniej ważny. Szczególnie jeśli uwzględni się wcześniejsze poczynania Legii w Ekstraklasie. Jednakże wygrana 3:1 nad Górnikiem Łęczna stanowić może wstęp do powrotu na właściwie tory wielokrotnego mistrza Polski. Wstęp, gdyż prawdziwe przełamanie będzie miało miejsce, jeśli pokonają oni swoich kolejnych rywali. A o to wcale nie musi być tak łatwo, gdyż naprzeciw Legii stanie niewygodny rywal.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Raków Częstochowa

Drużyna Marka Papszuna pożegnała się niestety z Europejskimi Pucharami ulegając w rewanżowym spotkaniu Gent. Trzeba jednak przyznać, że na przestrzeni eliminacji do Konferencji Ligi Europy Raków zaprezentował się naprawdę dobrze.

Nie inaczej jest w Ekstraklasie, gdzie ostatnią porażkę klub ten odniósł 1.08.2021 w meczu z Jagiellonią Białystok. Miejsce 6. to zapewne nie szczyt ich ambicji, jednak sukcesywnie starają się oni piąć się wzwyż. Szczególnie wskazywać na to mogą ostatnie dwa mecze Rakowa na krajowym podwórku. Najpierw bardzo cenny remis 2:2 ze świetnie dysponowanym w tym sezonie Lechem Poznań. Co więcej, ugrać mógł Raków tutaj pełną pulę, dał sobie jednak wyrwać dwubramkowe prowadzenie.

Jeśli chcesz zajść wysoko, musisz pewnie wygrywać mecze z drużynami, które po prostu trzeba pokonać. I tak też było w przypadku starcia Rakowa ze Stalą Mielec. Zwycięsto 3:0, w dodatku od 67. minuty grając w osłabieniu to prawdziwy pokaz siły i możliwości drużyny Marka Papszuna. W całej drugiej połowie pozwolili oni rywalowi na oddanie raptem jednego celnego strzału, co jednako znaczy o nieporadności Stali Mielec, jak i determinacji w obronie Rakowa.

Legia – Raków : kursy

Betclic nie jest zbyt pewny, kto wygra to spotkanie. Tym samym, kursy są naprawdę interesujące. Zwycięstwo lekko faworyzowanej Legii warte jest kursu 2.14. Remis to równowartość 3.23. Natomiast wygrana Rakowa wyceniona została na 3.65.

Sprawdź sporty walk.

Legia – Raków : typy

Na papierze zanosi się nam na interesujące, zacięte spotkanie. Tak też często bywało w historii starć między tymi ekipami. W meczach Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa tylko raz jedna z ekip kończyła spotkanie bez zdobytej bramki. Obie ekipy zdają się mieć więcej z przodu, niż w tyłach. Oczywiście posiadają one solidne, jak na rodzime warunki bolki defensywne. Nie zmienia to jednak faktu, że nierzadko popełniają one błędy, które w przypadku odpowiednio skutecznych rywali doprowadzają do straconych bramek. Opierając się na tym, jak i również na historii spotkań bezpośrednich, na mecz Legia Warszawa — Raków Częstochowa pierwszym typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.91 na Betclic.

Za bezpieczniejszą propozycję uchodzić będzie wskazanie minimalnej ilości bramek w meczu. W starciach Legii z Rakowem nigdy nie schodziła ona poniżej 1.5. Wzrastająca forma obu ekip oraz ich możliwości ofensywne stanowić mogą przesłanki do rozważenia drugiego zdarzenia. Na mecz Legia — Raków typem numer dwa jest: powyżej 1.5 gola w meczu po kursie 1.39.

Legia – Raków : gdzie oglądać?

Mecz ten zapowiada się na ciekawe starcie. Wiedzą to też stacje telewizyjne, przez co spotkanie to będzie szeroko transmitowane. Obejrzeć je można na kanałach TVP Sport, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 oraz CANAL+ Sport 4k Ultra.

ODBIERZ BEZ RYZYKA

DO 50 PLN Z KODEM

TYPERVIP
ODBIERAM >>

Kto będzie arbitrem głównym tego spotkania? Mecz poprowadzi pan Jarosław Przybył. Kogo zabraknie w obu ekipach? Na tę chwilę poza grą są: w Legii: Kapustka oraz Martins; w Rakowie: Arsenic, Cebula, Lederman oraz Rundic.