Na chwilę obecną Legia na ten sezon może patrzeć z ostrożnym optymizmem. Na razie brak oznak zeszłosezonowej zapaści i gra Legionistów jako tako się klei. Klątwę mistrza przejął na ten moment Lech. Górnik natomiast po raz kolejny wykazuje się raczej przeciętnością niż czymś więcej. Niemniej w Ekstraklasie żadna ekipa nie może lekceważyć swojego następnego przeciwnika. Ot taki wysoki mamy poziom! Tak więc, czy w nadchodzącym starciu górą okaże się warszawska Legia, czy może zabrzański Górnik? Przekonamy się 19.08.2022 o 20:30.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze: mecz w Ekstraklasie

Ekipa ze stolicy jest na tę chwilę po pięciu kolejkach. W ciągu tego sezonu Legia wygrała trzy spotkania oraz odnotowała po jednej porażce i remisie. Ostatnie dwa spotkania to wygrane z Widzewem oraz Piastem i te wyniki plasują Legionistów na 4 lokacie. Górnik natomiast ma jeden mecz rozegrany mniej i bilans dwie wygrane do dwóch przegranych co daje im 11 miejsce.

Legia Warszawa

Z pewnością nie jest to jeszcze forma mistrzowska, ale i tak kibice warszawskiej Legii mogą lekko przynajmniej odetchnąć widząc, że ich drużyna czasem w piłkę zagrać potrafi. Ostatnie dwa mecze to zwycięstwa, osiągnięte jednak w starciach ze średnio dysponowanymi ekipami. O formie Piasta na jesieni mówić za wiele nie trzeba, poza tym, że jak zwykle jest beznadziejna. Wygrana nad nimi nie powinna więc nikogo dziwić. Również beniaminek Widzew jak na razie nie osiąga najlepszych wyników, jednak pokonanie ich na ich własnym stadionie, przy tej niesamowitej atmosferze może nieźle podnieść morale zawodnikom Legii.

Spotkanie w Łodzi było wyrównane, momentami nawet przeważali gospodarze. Koniec końców oddali więcej strzałów, jednak lwia część z nich była koszmarnie niecelna. Również Legia odwdzięczała się bardzo nietrafionymi uderzeniami. Momentami można się było łapać za głowę jak profesjonalny piłkarz może tak kopnąć piłkę.

Legioniści w swojej grze mocno polegają na skrzydłach i zawodnikach operujących w tych rejonach. Trzeba przyznać, że w meczu z Widzewem szło im to całkiem dobrze. To właśnie z wykorzystaniem tego zagrania Legia zdobyła dwie bramki. I prawdopodobnie ten sposób gry będzie eksploatowany podczas starcia z ich kolejnym rywalem.

Sprawdź typy na jutro.

Górnik Zabrze

Zabrzanie nie znaleźli jeszcze stabilizacji w tym sezonie. Potrafią bardzo dobrze zagrać z Radomiakiem i rozbić ich 3:0. Następnie po swoistej obronie Częstochowy pokonać Raków na ich obiekcie, aby w kolejnym meczu dostać lekcję gry w piłkę od Stali Mielec. Na przestrzeni tych trzech spotkań oglądać mogliśmy trzy różne Górniki. Wpierw ujrzeliśmy Zabrzan głodnych gry ofensywnej. Dobre spotkanie rozegrał w środku pola Podolski, jak i również całkiem nieźle do tej pory w sezonie spisuje się Włodarczyk. W meczu z Rakowem główną rolę odegrał bramkarz, który kilkukrotnie ratował trzy punkty Górnikowi. Obrona natomiast dopuszczała do zbyt wielu akcji podbramkowych. A teraz Stal rozbiła Górnika 1:3, w pewnym momencie grając wręcz jak na treningu. Jaki więc Górnik wyjdzie na spotkanie z Legią?

Legia Warszawa – Górnik Zabrze: kursy

Patrząc na same nazwy drużyn możemy się domyślić, która z nich będzie faworyzowana. Na zwycięstwo Legii w tym spotkaniu Fuksiarz oferuje kurs 1.80. Remis wyceniony został na 3.70. Natomiast trzy punkty dla Górnika warte są tu 4.40.

Sprawdź ranking bukmacherów.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze: typy

Od trzech spotkań Górnikowi udaje się pokonywać bramkarza rywali. W meczu z Radomiakiem pokazali również, że jeśli tylko poczują krew, potrafią pójść na całość. Legia również umiejętnie dobiera się do bramki przeciwników, szczególnie właśnie wykorzystując swoje skrzydła. Z tego względu na mecz Legia Warszawa – Górnik Zabrze w Ekstraklasie typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.80 na Fuksiarz.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze: transmisja

Mecz ten będzie można oglądać na CANAL+Sport i CANAL+Sport 3.


Mecz ten będzie mieć miejsce na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.
Na boisko nie wybiegnie trzech gracz Górnika: Broll, Sobczyk oraz Wojtuszek .