W piętnastej kolejce Ekstraklasy Lech Poznań na własnym boisku podejmie Piasta Gliwice. Mimo prowadzenia w tabeli, gospodarze ostatni raz smaku zwycięstwa zaznali prawie miesiąc temu. Czy po przerwie reprezentacyjnej powrócą na właściwe tory? Kto jest faworytem w tym pojedynku? Jakie są kursy bukmacherskie na Lech Poznań – Piast Gliwice? Gdzie będzie można obejrzeć spotkanie obu ekip? To wszystko w poniższym artykule.

Lech Poznań – Piast Gliwice mecz w Ekstraklasie

Lech Poznań w tym sezonie spisuje się znakomicie. Gospodarze sobotniego meczu prowadzą w tabeli z 29 punktami na koncie. Jednak ostatnie remisy z Górnikiem Łęczna oraz Stalą Mielec pozwoliły Lechii Gdańsk zrównać się z “Kolejorzem” pod względem ilości punktów. Warto też wspomnieć o rewelacyjnej dyspozycji podopiecznych Macieja Skorży na własnym boisku. Grając przed poznańską publicznością Lech nie przegrał w tym sezonie żadnego meczu. Wygrał pięć starć z siedmiu. Wrażenie może robić także bilans bramkowy jedenastej ekipy poprzedniego sezonu. Na ten moment wynosi on 28:8.

Piast Gliwice prezentuje jak na razie przeciętną formę. Podopieczni Waldemara Fornalika grają w kratkę. W ostatnim meczu przegrali z będącą w strefie spadkowej Wartą Poznań. Obecnie zespół z Gliwic zajmuje ósmą pozycję w tabeli. Przed tą wpadką wydawało się, że Piast w końcu złapał wiatr w żagle. Zawodnicy prowadzeni przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski, wliczając pucharowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec, nie przegrali pięciu spotkań z rzędu. Wygrali między innymi z Legią Warszawa 4-1. Jednak przegrana z szesnastą Wartą sprowadziła kibiców Piasta na ziemię.

Kursy bukmacherskie na mecz Lech Poznań – Piast Gliwice

Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów w tym meczu zdecydowanym faworytem jest Lech Poznań. Wydaje się, że wszystko przemawia za triumfem “Kolejorza”. Podopieczni Macieja Skorży zagrają u siebie, a także zdają się być w lepszej formie od Piasta. Oczywiście nie wiadomo w jakiej dyspozycji znajdują się poszczególne drużyny po przerwie reprezentacyjnej. Kurs na zwycięstwo tego meczu przez gospodarzy wynosi 1,40. Remis wyceniany jest na 4,80, zaś w przypadku triumfu zespołu Piasta Gliwice kursy oscylują w okolicach 8,00. To spotkanie oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na mecz Lech Poznań – Piast Gliwice

Trudno jest wytypować w tym meczu inny wynik niż zwycięstwo Lecha Poznań. Gospodarze na własnym boisku wydają się być w tym sezonie niepokonani. Dodatkowo podopieczni Macieja Skorży mają świadomość, że limit błędów na ten moment został wykorzystany. “Kolejorz” przez ostatnie dwa remisy roztrwonił przewagę, którą miał nad Lechią Gdańsk. W tym pojedynku stawiamy na Lech Poznań oraz dodatkowo, że w meczu padnie powyżej 1,5 bramki. Kurs na takie zdarzenie w STS wynosi 1,58. Przy okazji warto skorzystać z kodu promocyjnego STS.

Gdzie obejrzeć mecz Lech Poznań – Piast Gliwice – transmisje

Pojedynek pomiędzy Lechem Poznań a Piastem Gliwice odbędzie się na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Starcie będzie można zobaczyć w Canale Plus Sport oraz Canale Plus Sport 3. Mecz rozpocznie się 20 listopada o godzinie 20:00. Transmisja z tego spotkania wystartuje z półgodzinnym wyprzedzeniem.

[blok_bonus]


Pojedynek pomiędzy Lechem Poznań a Piastem Gliwice odbędzie się na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
Kurs na wygraną gospodarzy w tym meczu wynosi 1,40.