Jeszcze jakiś czas temu spotkanie to nie przyciągałoby takiej uwagi. Jednakże obecnie Lech Poznań doznał kolejnej porażki. Ponownie lider tabeli w dość nieoczekiwanych okolicznościach zgubił punkty. Górnik natomiast zdaje się, odnalazł formę i ostatnie mecze w jego wykonaniu są naprawdę dobre. Zatem 19.12.2021 o godzinie 15:00 rozpocznie się ciekawie zapowiadające się spotkanie.

Sprawdź typy dnia.

Lech Poznań – Górnik Zabrze: mecz w Ekstraklasie

Kolejorz ma co prawda na ten moment jeden mecz mniej, jednakże nie da się ukryć faktu, że reszta stawki sukcesywnie ich dogania. Przyglądając się dokładniej, można stwierdzić, że nawet Górnik w tej chwili nie ma już tak daleko do podium. Zatem komu dopisze szczęście w nadchodzącym meczu?

Lech Poznań

Kolejorz po raz drugi w tym sezonie trafił na drużynę, która zdolna była ich pokonać. Tym razem był to znakomicie spisujący się Radomiak Radom. Co więcej, Radomiak nie tylko pokonał Lecha, ale zrobił to w naprawdę bardzo dobrym stylu. Na przestrzeni sezonu mogliśmy już przyzwyczaić się do widoku dominacji Poznania na boisku. Oczywiście również w takiej sytuacji Lech potrafił tracić bramki, jak chociażby w meczu z Zagłębiem. Jednakże tym razem było inaczej.

Radomiak ani myślał o schodzeniu do defensywy i graniu na kontry. Wyszli oni na mecz z liderem bez cienia strachu i wątpliwości i być może to okazało się kluczem do sukcesu. Radom postawił bardzo twarde warunki, rozgrywał piłkę równie długo i dobrze co ich rywal, a do tego był bardziej skuteczny.

To spotkanie, w połączeniu z wygranym meczem kolejki wcześniejszej, czyli meczem z Zagłębiem Lubin, wskazywać mogą na pewien spadek formy Lecha. Ekipa z Poznania oczywiście wygrała z Miedziowymi, jednakże w starciu z tak słabo notowanym rywalem nie powinno dojść do choćby jednej straconej bramki. Tutaj natomiast wiedzieliśmy aż dwie.

Główną bronią defensywną Lecha w tym sezonie jak na razie była dominacja środka pola. Pośrednio z tego powodu rywale nie mieli wielu okazji do wyprowadzania groźnych ataków na bramkę Kolejorza. Zdaje się jednak, uwzględniając dwa ostatnie spotkania, że Ekstraklasa znalazła na tę taktykę Lecha sposób. Czy znalazł go również Górnik?

Górnik Zabrze

Zabrzanie pozytywnie zaskakują. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się po nich niczego, gdy obejrzałem ich “starcie” Zagłębiem Lubin. Mecz ten nie wykazywał wtedy żadnych oznak piłkarskiej jakości, przez co oglądało się to dość topornie.

Teraz jednak Górnik wraca do żywych. Co więcej, zdaje się, że obudził się ten, który do zespołu wnieść miał tak wiele. To właśnie z momentem strzeleckiego przebudzenia Podolskiego, rozpoczął się okres dobrej gry Górnika. Niemiec strzelił gola przeciwko Legii, a później jeszcze w dwóch kolejnych meczach, które jego drużyna również wygrała.

W ostatnim czasie bardzo dobrze prezentują się także Jimenez i Cholewiak. Dobrze dysponowany jest także Kubica w środku pola. Nazwiska te zadbają o to, aby Lechowi ktoś po raz trzeci w tym sezonie zafundował porażkę.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Lech Poznań – Górnik Zabrze: kursy

Bukmacherzy dość jasno wskazują faworyta tego meczu. Zwycięstwo Lecha na Betfan wycenione zostało na 1.58. Remis wart jest 4.10. Wygrana Górnika natomiast to przelicznik w wysokości aż 5.90.

Lech Poznań – Górnik Zabrze: typy

Ostatnia drzemkowa forma Lecha oraz wschodząca dyspozycja Górnika pozwalają nam przypuszczać, że lider tabeli straci w tym meczu gola. Jednakże nie sądzę, aby i oni pozostali w tym spotkaniu bez zdobyczy bramkowej. Z tego względu na mecz Lech Poznań – Górnik Zabrze w Ekstraklasie typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.93 na Betfan.

Strzelecka dyspozycja obu ekip pozwala również przypuszczać, że w tym starciu zobaczymy więcej niż dwa gole. Z tej racji więc na mecz Lech Poznań – Górnik Zabrze w Ekstraklasie typem jest: powyżej 2,5 gola w meczu po kursie 1.84.

Sprawdź sporty walki.

Lech Poznań – Górnik Zabrze: gdzie oglądać?

Ten ciekawie zapowiadający się mecz będzie można obejrzeć na CANAL+ Sport oraz na CANAL+ Sport 3.

[blok_bonus]


Mecz ten będzie miał miejsce na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
Arbitrem prowadzącym tego spotkania będzie Jarosław Przybył.