Grupa H bez wątpienia należy do jednych z ciekawszych na tegorocznym mundialu w Katarze. Pierwsza kolejka starć w niej była nader ciekawa i niewiele brakowało, aby oba spotkania zakończyły się mniejszą lub większą niespodzianką. Korea zagrała jak równy z równym z Urugwajem, który przed tym meczem stawiany był w roli faworyta. Ghana natomiast w szalonej drugiej połowie z Portugalią niemal skradła im zwycięstwo w ostatniej akcji meczu. Zabrakło jednak szczęścia. Komu więc ten magiczny pierwiastek będzie sprzyjał w nadchodzącym spotkaniu? Dowiemy się 28.11.2022 o godzinie 14:00.

Korea Południowa – Ghana: mecz na Mistrzostwach Świata 2022

Urugwaj głośno i bez zbędnej skromności przed mundialem ogłaszał swoje aspiracje do wygrania całego turnieju. Według wielu nie jest to tylko czcze gadanie, bo La Celeste rzeczywiście mają kilka argumentów po swojej stronie. Nie przestraszyli się ich jednak zawodnicy Korei Południowej, którzy od początku ruszyli do ataku w starciu z Urugwajem na otwarcie swoich zmagań mundialowych. Mecz ten jednak miał więcej niż jedną fazę i tytuł dominującej w danej chwili na boisku drużyny przechodził z rąk do rąk co jakieś kilkanaście minut. Korea nie bała się wychodzić wysoko i pressować rywali. Nie robili jednak tego przez całe spotkanie, oszczędzając siły. Jakby spodziewali się, że końcówka spotkania może być zacięta. I tak właśnie było, w obie ekipy w ostatnich minutach wstąpiły nowe siły i niewiele brakowało, aby któraś z nich przechyliła szalę na swoją korzyść. Zabrakło jednak szczęścia.

Czyli tego samego, czego znaczny deficyt mieli zawodnicy Ghany w starciu z Portugalią. Czarne Gwiazdy w pierwszej części spotkania jakby podeszli ze zbyt dużym respektem do rywali. Z jednej strony nie ma co się dziwić, kiedy naprzeciwko ciebie występuje ekipa, na której czele stoi Ronaldo. Jednakże również Portugalia nie kwapiła się zbytnio do ataku. W wyniku otrzymaliśmy dość mierną pierwszą połowę spotkania. Wszystko jednak zmieniło się po przerwie, a my dostaliśmy, jakby jako zadośćuczynienie, aż pięć bramek do oglądania. Portugalia była wyraźnie rozkojarzona w tym spotkaniu, podobnie jak arbitrzy, za których sprawą spotkanie to nie obeszło się bez kontrowersji. Niemniej, Ghana, mimo że walczyła do końca, nie ugrała w tym spotkaniu ani punktu, przez co nadchodzące spotkanie będzie dla nich decydujące.

Korea Południowa – Ghana: kursy bukmacherskie

Grupa H należy do jednych z ciekawszych i bardziej wyrównanych na tym turnieju. Dyspozycja drużyn, jak i ich składy personalne sprawiają, że którakolwiek z drużyn nie awansuje dalej, mundial straci jakościową drużynę bardzo wcześnie. Poziom jest wyrównany również w tym spotkaniu, co dostrzegają najlepsi legalni bukmacherzy. Delikatnie faworyzowana jest Korea, na której zwycięstwo kurs wynosi średnio 2.50. Remis stawiany jest na poziomie 3.10. Wygrana Ghany natomiast to przelicznik na wysokości również 3.10.

Sprawdź także typy na Kamerun – Serbia.

Korea Południowa – Ghana: typy bukmacherskie

Urugwaj potrafił się umiejętnie bronić i nie pozwalał na zbyt wiele Korei, która jednak miała swoje szanse. Ghana natomiast pokazała, że w działaniach defensywnych spisuje się raczej średnio. Jednakże ofensywa nie jest im obca i zdecydowanie bardziej wolą grę do przodu. Będzie to bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Którakolwiek z nich otworzy wynik, może być pewna silnych ataków z drugiej strony. Z tego względu na mecz Korea Południowa – Ghana na Mistrzostwach Świata w Katarze typem jest: BTTS po kursie 2.05 na Betfan. Po więcej typów mundialowych warto udać się do zakładki typy dnia.

Korea Południowa – Ghana: transmisja

To prawdopodobnie decydujące o losach tych ekip na mundialu spotkanie będzie można obejrzeć na TVP 1 oraz TVP Sport.

Zwiń

Gdzie można znaleźć więcej typów na to spotkanie? Typy na to oraz inne spotkania znaleźć można w zakładce Typy Dnia. Który bukmacher oferuje najwyższe kursy na to spotkanie? Wygraną Korei Południowej warto obstawić na Betfan po kursie 2.56. Najlepszy kurs na Ghanę znajdziemy na Fortunie, gdzie wynosi on 3.15.