Derby Turynu we włoskiej piłce zawsze są elektryzujące. Nawet jeśli forma jednego z rywali nie zapowiada na pierwszy rzut oka wyrównanego spotkania. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu spotkań pomiędzy Juventusem a Torino, Stara Dama triumfowała w każdym z nich. Czy seria ta zostanie przedłużona w spotkaniu rozpoczynającym się 18.02.2022 o godzinie 20:45?

Sprawdź typy dnia.

Juventus – Torino: mecz w Serie A

Nie można powiedzieć, aby te ekipy znajdowały się w tym momencie na przeciwnych piłkarskich biegunach. Jednakże zauważalna jest różnica klas pomiędzy nimi. Juventus to drużyna, która na ten moment aktywnie walczy o miejsce na podium w ligowej tabeli. Dla Torino zostało natomiast staranie się o jak najlepsze miejsce w środku tabeli.

Juventus

Ostatnia kolejka dla Starej Damy była niezwykle istotna. Starcie z sąsiadującą w tabeli Atalantą mogło być niezwykle wynagradzające w przypadku wygranej oraz mocno dotkliwe w przypadku porażki. Koniec końców spotkanie zakończyło się remisem, o którego jednak Juventus starać się musiał do ostatniej akcji meczu.

Stara Dama wypracowała sobie w tym sezonie naprawdę żelazną defensywę, która znakomicie radzi sobie z atakami pozycyjnymi rywali. Nierzadko formacja obronna Juventusu stanowi bardzo dobrze zgrany monolit, którego zburzenie przypomina walenie głową o ścianę.

Jednakże defensywa ta radzi już sobie gorzej w organizacji swojej gry w przypadku szybkich kontrataków rywali. Tak właśnie bywało kilkakrotnie w starciu z Atalantą. Niepewne interwencje obrońców lub Wojtka Szczęsnego doprowadzały do groźnych sytuacji, lub stałych fragmentów gry w niebezpiecznej odległości od bramki. Z tego właśnie powodu Juventus zmuszony był do odrabiania wyniku.

Na ich szczęście posiadają oni jednak wysoce kreatywny środek pola zarządzany przez Dybalę oraz ciągle głodnego goli Vlahovicia w ataku. Ta dwójka jest szczególnie aktywna i groźna w akcjach Juventusu, co nierzadko przynosi efekty w postaci strzelonych bramek.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Torino

Natomiast atak Byków z Turynu już tak przyjemnie dla oka się nie prezentuje. Ich gra w spotkaniu z Venezią nie należała do najbardziej składnych. Akcje są szarpane, przepychane na siłę środkiem pola. Oglądając to spotkanie, można było mieć wrażenie, że innego sposobu ci zawodnicy po prostu nie znają.

Ciężko w grze Torino dostrzec było zespołowość, szczególnie w akcjach ofensywnych. Przeważnie ataki ich opierane były na indywidualnościach lub po prostu szczęściu w pchaniu piłki do przodu.

Nie lepiej prezentowała się formacja defensywa. Co by nie mówić, nie spisuje się ona w tym sezonie najgorzej. Raptem 25 straconych bramek to całkiem niezły wynik. Jednakże mecz z Venezią zaprzeczył twierdzeniu, jakoby wielką sztuką było strzelenie bramki przeciwko Torino.

Juventus – Torino: kursy

Faworyt tego spotkania jest dość oczywisty. Zwycięstwo Juventusu wycenione zostało przez Betclic na 1.61. Remis warty jest 3.90. Natomiast wygrana Torino to przelicznik w wysokości 6.20.

Juventus – Torino: typy

Różnica form i klas na ten moment jest zbyt duża i wyraźna, aby spodziewać się niespodzianki w tym spotkaniu. Sądzę, że tak samo jak w poprzednich dziesięciu bezpośrednich starciach, tak i tutaj Torino nie odniesie zwycięstwa. Na mecz Juventus – Torino w Serie A typem jest: Juventus wygra mecz po kursie 1.61.

Ponadto ciężko przejść obojętnie obok wysokiej formy nowego nabytku Juventusu. Dusan Vlahovic jest ciągle aktywny, ciągle po grą i ciągle groźny. W najbliższej kolejce przyjdzie mu zmierzyć się z defensywą Torino, a ta do pokonania nie powinna być zbyt trudna. Z tego względu na mecz Juventus – Torino w Seria A typem jest równiez: Dusan Vlahovic strzeli gola po kursie 2.25.

Sprawdź sporty walki.

Juventus – Torino: gdzie oglądać?

Derby Turynu będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 1.

[blok_bonus]

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie mieć miejsce na Allianz Stadium w Turynie. Kto poprowadzi ten mecz? Arbitrem głównym będzie Davide Massa.