Było ciężko, a będzie jeszcze ciężej. Zaczęliśmy od niełatwego meczu z Walią, który jednak udało się wygrać. Następnie był czas na Belgów, z którymi wynik po pierwszej połowie był zaskakujący, po drugiej zaś dobijający. Teraz czas na Holendrów, którzy jeśli Polska nie wyciągnęła stosownych wniosków, spokojnie są w stanie strzelić więcej niż sześć bramek. Czy do tego dojdzie? Przekonamy się 11.06.2022 o godzinie 20:45.

Sprawdź typy dnia.

Holandia – Polska: mecz w Lidze Narodów

Patrząc na zestawienie drużyn w Lidze A tych rozgrywek, wydawać się może, że Polska dość średnio pasuje do reszty drużyn. I sądzę, że wrażenie to nie jest dalekie od prawdy. Niemniej, nie może stanowić to wymówki i do każdego spotkania należy podchodzić z czystą, otwartą głową, chętną zwycięstwa.

Holandia

Jednakże w tym meczu będzie o takowe niezwykle trudno. Holandia prowadzi w grupie 4 po dwóch zwycięstwach. Z czego jednym z nich było rozbicie Belgów 4:1 na ich własnym stadionie. Mecz ten, patrząc na to co Czerwone Diabły zrobiły z nami może przerażać. Jak jednak pokazała Walia, nie taka Holandia straszna. Niewiele brakowało, a doszłoby do małej niespodzianki w spotkaniu tych drużyn. Szalona końcówka jednak pozwoliła Holendrom na zgarnięcie pełnej puli.

Niemniej, pokazuje to, że można tę drużynę ugryźć, znaleźć na nią sposób. Walia zagrała dosyć wyrównane spotkanie z Holandią. Zabrakło im jedynie wytrwałości i być może niepotrzebnie po zdobytej bramce wyszli tak wysoko, co dało możliwość kontry rywalom. Nie zmienia to jednak faktu, że Holandia miała spore problemy z dośrodkowującą ze skraju pola karnego walią. Nieraz widzieliśmy Polaków nagminnie szukających dośrodkowań z podobnych rejonów i być może w tym meczu znajdą one w końcu swoje zastosowanie.

Liczenie tylko na to, to trochę za mało w porównaniu do wszechstronnie uzdolnionej Holandii. Szczególnie uważać należy na środek pola, w którym posiadać oni będą zawodników lepiej operujących piłką. Być może Twarda gra, aktywniejszy pressing i ściślejsze krycie sprawiłyby im trochę problemów w rozgrywaniu swoich akcji.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Polska

A reprezentacja Michniewicza w środku pola przeszkadzać potrafi. Co prawda czasem przeszkadza sama sobie, ale kiedy wszystko działa jak należy, wówczas rywale mają niełatwy czas w kreacji. To co jednak pokazał mecz z Belgią, to fakt, że czas reakcji należy zwiększyć diametralnie. Nieraz w tym meczu wyglądało to tak, jakbyśmy byli spóźnieni o całe jedno tempo względem rywali, a tego nie można już usprawiedliwić różnicą umiejętności poszczególnych graczy. To były zwyczajnie niewłaściwe ustawienie się oraz przesuwanie w formacji.

Ponadto, co widać było w meczu z Walią oraz Belgią, Polska wykazuje niezwykle dużą podatność na kontrataki. NIełatwo się nam zebrać po stracie piłki z ofensywnej akcji i przejść szybko do obrony. Do tego niezbyt rozsądnym wydaje się pozostawienie jedynie Glika i Bednarka na pojedynki biegowe z atakującymi drużyny przeciwnej, a taki obrazek widzieliśmy kilkukrotnie w meczu z Walią.

Na mecz z Holandią Polacy wyciągnąć muszą drugą połowę z Walią i pierwszą z Belgią. Zarówno jeśli chodzi o wyniki, grę i ogrom szczęścia. Biało-czerwoni idą raczej jak na ścięcie w trzeciej kolejce Ligi Narodów, jednakże być może kat po drodze się potknie.

Holandia – Polska: kursy

Wygrana Holendrów warta jest na Fortunie 1.39. Remis wyceniony został na 5.05. Natomiast trzy punkty dla Polaków stanowić będą niemałą niespodziankę, której kurs wynosi aż 8.40.

Sprawdź sporty walki.

Holandia – Polska: typy

Zarówno z Walią, jak i Belgią Holendrzy rozluźnili się nieco w końcówce, co kosztowało ich utratę bramki. Polacy w meczu z Walią natomiast pokazali, że jeśli widać szansę, to walczą o nią do końca. Widzę więc szansę na kolejną straconą bramkę przez Holandię w końcówce. Z tego względu na mecz Holandia – Polska w Lidze Narodów typem jest: padnie gol w 76+ minucie meczu z kursem 1.95 na Fortunie.

Ponadto, mało prawdopodobne jest, aby Holandia nic do siatki rywali nie strzeliła, więc na mecz Holandia – Polska w Lidze Narodów drugim typem jest również: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.95.

Holandia – Polska: transmisja

Mecz ten obejrzeć będzie można na Polsat Sport Premium 1, TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport.

[blok_bonus]

Zwiń

Gdzie rozegrane zostanie to spotkanie? Mecz ten będzie mieć miejsce na De Kuip w Rotterdamie. Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Halil Umut Meler.