Sensacyjna porażka Szwecji sprawiła, że utraciła ona pozycję lidera w eliminacyjnej grupie. Wszystko to na rzecz Hiszpanii. I oto w ostatnim meczu tych rozgrywek przyjdzie zmierzyć im się w bezpośrednim starciu. Kto okaże się górą 14.11.2021?

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Hiszpania – Szwecja: mecz w eliminacjach do Mundialu

Obie te reprezentacje 14.11.2021 o godzinie 20:45 zmierzą się ze sobą po raz trzeci na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy. Jak na spotkania drużyn narodowych jest to dość spora częstotliwość.

Hiszpania

Grecja podopiecznym Louisa Enrique sprawiała w tych eliminacjach nie lada problemy. W pierwszym ich starciu sprawili niespodziankę i doprowadzili do remisu. W ostatnim meczu natomiast sprawili, aby o te trzy punkty Hiszpania musiała się bardzo postarać.

Przykład ten pokazuje, że nierzadko przyjemna dla oka gra La Furia Roja miewa problemy z rozpracowywaniem szczelnie zamkniętych linii defensywnych. Zdecydowanie lepiej atak Hiszpanii wygląda na tle rywala preferującego otwartą grę.

Znacznie bardziej ofensywnie usposobione reprezentacje Włoch i Francji w meczach Ligi Narodów pozwalały atakowi Hiszpanii pokazać się z lepszej strony. Umiejętność w wychodzeniu spod silnego pressingu i płynność w szybkim konstruowaniu akcji zaraz po tym, to coś, co wychodzi zawodnikom Enrique bardzo dobrze.

Szczególnie aktywne są boki boiska, na których w ostatnim czasie widywać mogliśmy różnych zawodników. Z dobrej strony w finałowych starciach Ligi Narodów oraz spotkaniach eliminacyjnych do Mundialu pokazywał się Sarabia. Swoją cegiełkę dokładał do tego Torres.

Na co narzekać mogą sympatycy La Furia Roja, to na momentami słabą grę w defensywie swojej reprezentacji. Nierzadko Hiszpanie utrzymują wysoką linię gry, obrońcami dochodząc praktycznie do linii środkowej boiska. W przypadku wyprowadzania kontry przez rywali nierzadko zauważyć można zagubienie, szczególnie w przypadku środkowych defensorów.

Sprawdź sporty walki.

Szwecja

Oglądając ostatni mecz z Gruzją, można było nieźle poćwiczyć ręce, co chwilę łapiąc się za głowę z niedowierzania. Nieskuteczność w ataku reprezentacji Szwecji była wręcz komiczna. Nie pomogła nawet obecność Ibrahimovicia. Strzały były anemiczne, a znakomite sytuacje marnowane raz za razem.

Narastająca z tego powodu frustracja dała się zauważyć w całej ekipie. Szwedzi ewidentnie nie poradzili sobie z tym meczem na poziomie mentalnym. W grze ofensywnej dało się zauważyć niekiedy lekceważące podejście do rywali. Nie inaczej było w zachowaniach linii defensywnej.

Trzeba jednak przyznać, że umiejętnie dochodzili reprezentanci Szwecji do swoich sytuacji. Gra w środku pola wyglądała naprawdę przyzwoicie, a Forsberg przekłada swoją dobrą formę z klubu na reprezentację.

Wbrew pozorom niewiele można też zarzucić w grze obrony. Ogólnie stanowiła ona dobrze zgraną linię, która nie pozwala na zbyt wiele. Z pewnością taka ich gra na przestrzeni całego spotkania może spowodować wiele problemów hiszpańskiej ofensywie.

Hiszpania – Szwecja: kursy

Bukmacherzy jednakże nie wahają się we wskazywaniu faworyta meczu Hiszpania – Szwecja w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Za wygraną La Furia Roja Betfan proponuje kurs równy 1.41. Remis wyceniony został na 4.55. Zwycięstwo ekipy ze Skandynawii natomiast to przelicznik w wysokości aż 8.00.

Hiszpania – Szwecja: typy

Obie ekipy walczą w tym meczu o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans na Mundial. Stawka tego spotkania jest więc im doskonale znana. Nie sądzę jednak ujrzenia bardzo zachowawczej gry z obu stron. Co więcej, to Szwecja zmuszona będzie do ataku. Stanowić to może wodę na młyn dla ataku Hiszpanii z powodów wyżej opisanych. Obawiam się tutaj bolesnego wypunktowania Szwedów w dość wysokim rezultacie bramkowym na koniec spotkania. Na mecz Hiszpania – Szwecja w eliminacjach do Mistrzostw Świata typem jest: handicap – 1 na zwycięstwo Hiszpanii po kursie 2.15 na Betfan.

Pierwsza stracona bramka skutkować może jeszcze większą chęcią ataku, a co za tym idzie mniejszym nakładem sił na działania defensywne. Z tego powodu sądzę, że w meczu tym ujrzymy trochę bramek. Na mecz Hiszpania – Szwecja w eliminacjach do Mistrzostw Świata typem jest: powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.91.

Sprawdź opinie o Superbet.

Hiszpania – Szwecja: gdzie oglądać?

To rozstrzygające starcie grupy B oglądać można na kanale Polsat Sport.

[blok_bonus]


Mecz ten poprowadzi Felix Brych.
Spotkanie to zostanie rozegrane na Estadio de la Cartuja w Sewilli.