Wydaje się, że w tym sezonie reprezentacje narodowe traktują Ligę Narodów trochę luźniej niż zwykle. Selekcjonerzy sprawdzają nowe pomysły, a ci najwięksi wyraźnie grają bez większej motywacji. Zapewne daje się już we znaki zmęczenie sezonem i perspetywa znacznie krótszych wakacji. Przecież już w lipcu startuje kolejny sezon, by zmieścić w środku ligowego sezonu Mundial w Katarze. Mimo wszystko zdarzają się całkiem ciekawe mecze, a jednym z nich może okazać się pojedynek Hiszpanii z Czechami. Kto zgarnie 3 punkty?

Najświeższe analizy znajdziesz w codziennych Typach Dnia!

Hiszpania – Czechy: mecz Ligi Narodów

Hiszpania po złotych latach ogromnych sukcesów na arenie międzynarodowej wpadła w mały dołek. Jednak mimo, że już tak nie dominują to nadal są bardzo mocną reprezentacją. Luis Enrique przejął kadrę z misją przeprowadzenia wymiany pokoleniowej i powoli się to udaje. Choć w kadrze swoje miejsce wciąż mają weterani jak BusquetsAlba czy Carvajal to większość kadry stanowią młodsi piłkarze. I trzeba przyznać, że zdaje to egzamin. Ostatnią porażkę Hiszpanie odnieśli w październiku 2021 r., w finale poprzedniej edycji Ligi Narodów. W ostatnim czasie kluczowe role w układance Enrique odgrywają Gavi, Carlos Soler Ferran Torres, którzy mimo młodego wieku dostali zadanie kreowania gry ofensywnej drużyny. Tę edycję Ligi Narodów zaczęli od dwóch remisów, by w trzecim meczu wygrać ze Szwajcarią skromnym 1:0. Wypadało by powiększyć dorobek o kolejne 3 punkty, zwłaszcza, że zagrają u siebie. Czy im się uda?

Czechy mają w swojej drużynie właściwie jedną gwiazdę. Jest nią oczywiście Patrik Schick, który jednak na pewno nie zagra w najbliższym meczu. To duża strata, ponieważ napastnik Bayeru pokazał w tym sezonie niesamowitą skuteczność, strzelając 24 gole w 27 meczach Bundesligi. Drużyna, której selekcjonerem jest Jaroslav Silhavy to przede wszystkim kolektyw solidnych graczy. W pomocy rządzi dwóch piłkarzy West Hamu, czyli Tomas Soucek Vladimir Coufal, który co prawda nominalnie jest prawym obrońcą, ale w kadrze sprawdza się grając nieco wyżej. W ataku pod nieobecność Schicka całkiem nieźle sprawdza się Jan Kuchta, który strzelił gola w wygranym meczu ze Szwajcarią i zremisowanym z Hiszpanią w tej edycji Ligi Narodów. A może po raz kolejny pokona Unaia Simona i Czesi znów sprawią niespodziankę?

Hiszpania – Czechy: kursy

Będzie to drugie spotkanie tych reprezentacji w ciągu tygodnia. Poprzedni mecz zakończył się remisem 2:2, więc i teraz możemy mieć nadzieję na bardzo ciekawe widowisko. Legalni bukmacherzy wystawili już ofertę na ten mecz i, co może nieco dziwić, bardzo wyraźnego faworyta upatrują w gospodarzach. Wygrana Hiszpanii wyceniana jest przez Superbet na 1.35. Remis to kurs równy 5.25, a za to, że zwycięstwo zgarnie w tym meczu reprezentacja Czech Superbet proponuje kurs aż 9.05.

Hiszpania – Czechy: typy

Historia pojedynków między tymi ekipami jest o dziwo dość wyrównana. Na 10 ostatnich pojedynków 5 razy wygrywali Hiszpanie, a 3 razy Czesi. Większość tych meczów była jednak rozegrana jeszcze w ubiegłym wieku. Najświeższa historia to 2 wygrane Hiszpanii z 2011 i 2016 roku oraz remis sprzed tygodnia. Czesi pokazali się w tym meczu z dobrej strony, a także byli zabójczo skuteczni. Nie wydaje mi się, by zdażyło się to ponownie. Proponuję zakład łączony, że Hiszpania nie przegra i będzie mniej niż 3.5 gola po kursie 1.57 na Superbet. Aby skorzystać z powyższej propozycji warto wykorzystać kod promocyjny od Superbet!

Hiszpania – Czechy: gdzie oglądać?

Spotkanie Hiszpania – Czechy odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 20:45  na Estadio La Rosaleda w Maladze. Transmisja pojedynku będzie dostępna w telewizji Polsat Sport Extra. Aby zobaczyć ten mecz można także odnaleźć stream w internecie.

[blok_bonus]


Typy znajdziesz na naszej stronie zawodtyper.pl.
Mecz będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport Extra oraz w internecie.