Kto by przypuszczał, że w spotkaniu Legii z Górnikiem w środku sezonu przyszłoby nam zastanawiać się, czy drużynie z Warszawy uda się wykonać krok w stronę wyjścia ze strefy spadkowej. A taką sytuację mamy właśnie teraz. Sześć porażek z rzędu w lidze i przedostatnie miejsce w tabeli. W meczu z Górnikiem Zabrze 21.11.2021 o godzinie 17:30 Legia da swoim sympatykom promyk nadziei na uratowanie sezonu, czy może wręcz przeciwnie?

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa: mecz w Ekstraklasie

W minionych sezonach Legia nie raz grała na pół gwizdka na rodzimym podwórku, aby w pewnym momencie odpalić i po raz kolejny sięgnąć po tytuł mistrzowski. Do pewnego momentu i tym razem można było przypuszczać taki scenariusz. Jednakże z meczu na mecz wizja ta ma coraz mniej zwolenników.

Górnik Zabrze

Jednakże i Zabrzanie nie mogą pochwalić się najwyższą formą. Sensacyjny transfer Łukasza Podolskiego jak dotąd nie przyniósł większych korzyści. Do tej pory piłkarz ten zaliczył raptem jedną asystę, a do tego dołożył dwie żółte kartki. Dorobek dosyć skromny jak na rozegrane już 10 spotkań.

Ostatnia wygrana Górnika miała miejsce już półtora miesiąca temu, kiedy to po bardzo interesującym spotkaniu pokonali oni Wisłę Płock 4:2. Bez wątpienia był to mecz, jakie sympatycy tej drużyny chcieliby oglądać jak najczęściej.

4 strzelone bramki, mnóstwo akcji ofensywnych i praktycznie w pełni zdominowana druga połowa meczu. Jednakże po tak grającym Górniku jak na razie ani widu, ani słychu.

Ponadto nawet mecz z Wisłą Płock nie był bez skazy. Górnicy co prawda znacznie przeważali nad rywalami, jednakże ich defensywa okazała się stać na dość glinianych nogach. Raptem trzech sytuacji bramkowych potrzebowali gracze Wisły, aby ustrzelić aż dwie bramki.

Kolejne mecze Górnika to już spotkania, w których za każdym razem jakby czegoś brakowało. Spotkanie z wiceliderem tabeli Lechią zakończone remisem i pozostawionym niedosytem. Starcia z Wisłą Kraków i Radomiakiem Radom natomiast to przykłady wskazujące, że pomimo większego posiadania piłki, Górnicy nie za bardzo wiedzą co z nią robić. A jeśli już atakują, to nierzadko brakuje im jakości w ofensywie, aby te akcje zamknąć.

Sprawdź typy dnia.

Legia Warszawa

O cóż to chodzi na Łazienkowskiej? Jak to możliwe, że tak solidnie do pewnego momentu grająca w Lidze Europejskiej ekipa, nagle diametralnie obniżyła loty? Być może jest to związane z niedojeżdżaniem mentalnym na kolejne spotkania w Ekstraklasie, ponieważ jak pokazały starcia w Europie, drużyna ta w piłkę grać potrafi.

Prześledzenie statystyk kolejnych spotkań Legii w lidze wskazuje, że drużyna ta, pomimo częstego przeważania w meczu, nie potrafi owej przewagi spieniężyć. Dodatkowo wbrew pozostawiania rywalom niewiele gry, to i tak Legioniści są w stanie tracić niebotyczne ilości bramek w tych spotkaniach.

Mecz ze Stalą Mielec: 66-34 w posiadaniu piłki, 29-7 w sytuacjach bramkowych, 8-4 w strzałach celnych i 21-3 w strzałach niecelnych, wynik końcowy – 1:3.

Mecz z Pogonią Szczecin: 57-43 w posiadaniu piłki, 20-10 w sytuacjach bramkowych, 8-7 w strzałach celnych i 12-3 w strzałach niecelnych, wynik końcowy – 0:2.

Chociażby te dwa ostatnie spotkania jasno pokazują, że po pierwsze Legia ma problem z wykańczaniem akcji. Po drugie natomiast, podobnie jak w przypadku Górnika z meczu przeciwko Wiśle Płock, ich obrona ma tendencje do częstego przysypiania w trakcie spotkania.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa: kursy

Bukmacherzy niezbyt wiedzą na kogo tu stawiać i wcale im się nie dziwię. Przeważnie jednak faworyzowana jest nieznacznie Legia. Za ich zwycięstwo Betfan oferuje kurs w wysokości 2.37. Remis wyceniono na 3.40. Wygrana Górnika natomiast to przelicznik równy 3.00.

Sprawdź opinie o OKbet.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa: typy

Legia pomimo gry niezbyt skutecznej, zdolna jest nadal do strzelenia tej minimum jednej bramki w meczu. Nadal posiada potencjał w ataku, który jak na razie czeka na odpowiednie spożytkowanie. W starciu z defensywą Górnika nie powinno być o to trudności. Jednakże i Górnik w tym meczu nie będzie się mierzył z dobrze spisującą się linią obrony. Z tego względu na mecz Górnik Zabrze – Legia Warszawa w Ekstraklasie typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.70 na Betfan.

Jednakże zważywszy na formę tych drużyn, nie powinniśmy mieć co do tego meczu zbyt wygórowanych piłkarskich oczekiwań. Nie sądzę, aby któraś z nich przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z tego powodu na mecz Górnik Zabrze – Legia Warszawa w Ekstraklasie typem jest: remis po kursie 3.40.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa: gdzie oglądać?

Poczynania Legii w strefie spadkowej można śledzić na kanale TVP Sport, CANAL+ Sport 3, CANAL+ Premium oraz CANAL+ 4K Ultra.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Arbitrem głównym tego meczu będzie Damian Sylwestrzak. Gdzie rozegrane zostanie to spotkanie? Mecz będzie miał miejsce na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.