W ostatnim niedzielnym meczu w ramach czwartej kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Będzie to pojedynek dziesiątej drużyny w tabeli z czwartą. Należy jednak pamiętać, że obie ekipy mają jeden zaległy mecz. Kto jest faworytem w tym pojedynku? Jakie są kursy bukmacherskie na Górnik Zabrze – Raków Częstochowa? Gdzie będzie można obejrzeć spotkanie obu ekip? To wszystko w poniższym artykule.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa mecz w Ekstraklasie

Górnik Zabrze do tej pory rozegrał tylko dwa mecze ligowe. W pierwszym uległ u siebie Cracovii 0-2, a w kolejnym zwyciężył 3-0 z Radomiakiem Radom. Świetnie w tym meczu zaprezentowali się Szymon Włodarczyk i Lukas Podolski. Ten pierwszy zanotował dwie bramki, a drugi dwukrotnie asystował mu przy trafieniach. Dla 19-letniego Włodarczyka były to premierowe trafeinia w Ekstraklasie.

Raków Częstochowa spisuje się jak na razie fenomenalnie. Wicemistrz Polski ma już za sobą sześć starć o stawkę w obecnym sezonie. Podopieczni Marka Papszuna wygrali wszystkie z nich. Ostatni mecz rozegrali w czwartek. Pokonali w nim Spartak Trnava 2-0 w ramach eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Wrażenie może robić też bilans bramkowy ekipy z Częstochowy. Po sześciu meczach wynosi on 14-2.

W niedzielnym spotkaniu zabraknie kilku zawodników w obu zespołach. Górnik Zabrze będzie musiał poradzić sobie bez Alexa Sobczyka, Norberta Wojtuszka oraz Krzysztofa Kubicy. Wszyscy trzej zmagają się z kontuzją od początku tego sezonu. Marek Papszun natomiast nie będzie mógł skorzystać z Marcina Cebuli i Tomasa Petraska. Podobnie jak gracze Górnika, obaj od dawna zmagają się z urazami.

Kursy bukmacherskie na mecz Górnik Zabrze – Raków Częstochowa

Kursy bukmacherskie na mecz Górnik Zabrze – Raków Częstochowa, czyli kto jest faworytem według bukmacherów? Zdaniem ekspertów nieznacznym faworytem w tym spotkaniu będzie zespół gości. Kurs na zwycięstwo podopiecznych Marka Papszuna wynosi 2,17, remis wyceniany jest na 3,55, zaś triumf Górnika Zabrze wyceniany jest na 3,25. To spotkanie oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na mecz Górnik Zabrze – Raków Częstochowa

Mimo tego, że sezon dopiero wystartował to Raków Częstochowa zdążył udowodnić, że znajduje się w bardzo wysokiej formie. Marek Papszun znakomicie przygotował drużynę. Jego podopieczni w pięciu z sześciu spotkań zachowali czyste konto i mogą jak na razie cieszyć się z kompletu zwycięstw. Górnik rozegrał dwa spotkania, w którym zaprezentował się całkowicie odmiennie co może sugerować, ze gospodarze niedzielnego spotkania nie mają jeszcze ustabilizowanej formy. Naszym typem na to spotkanie jest wygrana Rakowa, a w przypadku remisu zwrot. Kurs na takie zdarzenie w Fuksiarzu wynosi 1,60. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fuksiarza.

Gdzie obejrzeć mecz Górnik Zabrze – Raków Częstochowa – transmisje

Starcie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Rakowem Częstochowa odbędzie się na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Spotkanie rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 20:00. Starcie będzie można zobaczyć na Canal Plus Sport, Canal Plus Sport 3 oraz TVP Sport. Mecz zostanie wyemitowany również w internecie. Będzie można go zobaczyć na stronie TVPSport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.


Starcie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Rakowem Częstochowa odbędzie się na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.
Według bukmacherów w tym starciu faworytem będzie Raków Częstochowa. Kurs na zespół gości wynosi 2,17.