Getafe vs Malaga 21:00
Transmisja: Eleven 2

Po przerwie świątecznej oba zespoły wróciły do gry w nieprzekonującym stylu. Trudno jednak dziwić się temu w przypadku Getafe, które musiało się zmierzyć z Atletico na Wanda Metropolitano. Wiemy, że siłą Geta są mecze domowe. Wyjazdy natomiast wyglądają zdecydowanie słabiej. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Atleti 2:0.
Malaga z kolei przegrała na własnym boisku z Espanyolem. Co warte podkreślenia, z beznadziejnie grającym Espanyolem w tamtym spotkaniu. Możecie więc sobie wyobrazić jak słabo grała Malaga, skoro ten mecz przegrała 0-1. Mnóstwo ataków, dużo strzałów, bo aż 17, ale tylko 2 w światło bramki! Większość sytuacji tworzyli z wrzutek. Te wrzutki nie z linii końcowej, bo to akurat mogłoby przysporzyć problemów rywalom, a wrzutki takie z 30-40. Większość była oczywiście wybijana przez obrońców.
Jeśli Malaga ma w taki sposób grać z Getafe, drużyną która akurat odbijać głową potrafi jak mało kto w La Liga, to marne szanse mają Andaluzyjczycy na wyrwanie choćby punktu. Tym trudniej będzie zdobyć gola z takich wrzutek, bo nie zagra wysoki Borja Baston. Zabraknie także Rolana. Co oznacza problem w ataku. Jeszcze większy, niż zazwyczaj. To nie koniec, bo nie będzie również Juanpiego Anora, ofensywnego pomocnika. Już w ostatnim meczu duet tworzył Penaranda z En Nesirym, ale nie spełnił on wytmagać w najmniejszym stopniu. O ile En Nesiry coś próbował, o tyle Penaranda gra kompletną klapę. Po 70 minucie średnio będzie kogo wpuścić w razie gdy trzeba będzie gonić wynik. Drużyna nie będzie mogła liczyć także na Paula Baysse, który już w ostatnim spotkaniu siedział na ławce. Teraz już oficjalnie został sprzedany.
Niestety w ekipie Bordalasa też nie obędzie się bez braków w składzie. Nie będzie mógł on skorzystać z Markela Bergary (ŚP), który leczy kontuzję oraz Djene Dakonama (ŚO). Obaj to podstawowi zawodnicy.
Reasumując, spotykają się ze sobą dwa defensywne zespoły. Świetnym porównaniem może być w/w spotkanie Malagi z Espanyolem. Mega nudny mecz. Na niskim poziomie. Tak może wyglądać również i ten mecz. Getafe ostatnio nie mierzyło się na ogół z drużynami defensywnymi (oprócz Atletico) a i tak notowali bardzo underowe wyniki.
Ostatnie 4 domowe pojedynki Getafe z Malagą zakończyły się wynikiem… 1:0 (!)

Mamy dwie propozycje do wyboru:
Under 2,5 gola @ 1,65
Obie strzelą- NIE @ 1,69

Gdybym miał typować na dokładny wynik, postawiłbym na 1-0 dla Getafe.

Edit: … i bym trafił dokładny wynik 😀
Wynik meczu: 1:0