WERSJA DO ODSŁUCHU:

WERSJA TEKSTOWA:

Przedstawiamy Wam typy oraz analizy autorstwa Sebastian „Młody” Szczerek z portalu Fightsport.pl

W sobotnią noc, z 7 na 8 października, w arenie T-Mobile, w Las Vegas odbędzie się UFC 216. Podczas tej gali zobaczymy 13 zawodowych pojedynków MMA. W karcie głównej będziemy świadkami dwóch mistrzowskich starć. Głównymi bohaterami UFC 216 będą Tony Ferguson i Kevin Lee, a walka wieczoru, w której wystąpią, będzie starciem o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej.
My postaramy się przedstawić nasze przewidywania co do przebiegu pięciu walk z karty głównej oraz zabawić się w typowanie zwycięzców wszystkich pojedynków.

Główna karta:

Tony Ferguson vs Kevin Lee
Pierwotnie włodarze UFC chcieli zestawić w walce wieczoru o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej, Khabiba Nurmagomedova z Tony Fergusonem, ale ostatecznie to się nie udało i do akcji wkroczył Kevin Lee. Lee jest na fali 5 zwycięstw z rzędu. W oktagonie najlepszej amerykańskiej organizacji poległ jedynie 2 razy, a wygrał 9 walk. Często swoje starcia kończy przed czasem i jego najlepszą płaszczyzną walki jest zdecydowanie parter. Ostatni swój pojedynek zwyciężył z Michaelem Chiesa ,przez kontrowersyjne i zbyt wczesne przerwanie walki przez sędziego, Mario Yamasaki. Jego rywal, popularny „El Cucuy”, jest niepokonany od 5 lat. Może pochwalić się serią 9 zwycięstw z rzędu. W swoim ostatnim występie wyraźnie wypunktował byłego mistrz wagi lekkiej, Rafaela Dos Anjosa. Tony Ferguson to przekrojowy zawodnik, który lubi kończyć swoje walki przed czasem nokautując swoich rywali albo poddając. Można powiedzieć, że obydwie płaszczyzny walki w mma, ma dopracowane do perfekcji. Przewidujemy, że na początku starcia obaj zawodnicy podejdą do siebie z wzajemnym szacunkiem i będą badać swoje możliwości. Z racji, że Tony jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, to będzie umiał to wykorzystać podczas sobotniej walki i uda mu się skończyć swojego rywala przed czasem.

TYP: Tony Ferguson
Fortuna @ 1,40
ForBET @ 1,40
LV BET @ 1,37
Totolotek @ 1,35
Sts @ 1,35


 

Demetrious Johnson vs Ray Borg
Starcie, które pierwotnie miało mieć miejsce podczas gali UFC 215, odbędzie się podczas najbliższej gali. Pojedynek o mistrzostwo kategorii muszej, do którego stanie najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe, Demetrious Johnson, a jego rywalem będzie, Ray Borg. „Mighty Mouse”, ma już na swoim koncie 10 obron pasa mistrzowskiego i jeśli uda mu się wygrać najbliższą walkę to zostanie samodzielnym liderem w tej klasyfikacji, zostawiając za sobą wielką legendę mma, Andersona Silve, który również 10 krotnie bronił mistrzostwa. Johnson, ostatnie swoje starcie wygrał w kwietniu tego roku, poddając w 3 rundzie, Wilsona Reisa. Ray Borg dotychczas walczył dla UFC siedmiokrotnie. Wygrał 5 walk, a 2 przegrał. Swój ostatni pojedynek stoczył w marcu tego roku, wygrywając przez jednogłośną decyzję z Jussierem da Silva. Jak to bywa często w starciach, w dywizji do 125 funtów, walka powinna odbyć się na pełnym dystansie. Przypuszczamy, że w każdej z rundy, spokojnie swojego rywala wypunktuje Demetrious Johnson.

TYP: Powyżej 4,5 rund
LV BET @ 2,15
Totolotek @ 2,0
Fortuna @ 1,91
Brak zakładu na: ForBET, Sts


 

Fabricio Werdum vs Derrick Lewis
Pojedynek gigantów w królewskiej dywizji. Fabricio Werdum to były mistrz wagi ciężkiej UFC. Wraca do oktagonu po porażce z rąk Alistaira Overeema. Tamtą walkę przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Podczas swojej bogatej zawodniczej kariery, toczył boje z legendami tego sportu. Na swoim rozkładzie ma takie nazwiska jak, np.: Fedor Emelianenko, Antonio Silva, Roy Nelson, Anotnio Rodrigo Nogueira, Mark Hunt czy Cain Velasquez. Na przeciwko niego w sobotę, w oktagonie stanie „Czarna Bestia”. Derrick Lewis wraca do oktagonu po porażce z Markiem Huntem, przyszłym rywalem Marcina Tybury, podczas listopadowej gali UFC w Sydney. Przed tą walką, był na fali 6 zwycięskich pojedynków z rzędu, z czego 5 kończył brutalnie nokautując swoich rywali. Pokonał w jednym z tych starć naszego zawodnika, Damiana Grabowskiego. Początek pojedynku jest prosty do przewidzenia i zapewne jak w ostatnich walkach zawodnika z Brazylii, możemy spodziewać się jego mocnego wejścia z latającym kolanem. Przewidujemy niemała niespodziankę i sądzimy, że Derrick Lewis będzie w stanie ustrzelić jednym ze swoich piekielnie mocnych ciosów Werduma, czym poślę go na deski, a tam dokończy już dzieła zniszczenia.

TYP: Derrick Lewis ZWROT, walka odwołana
LV BET @ 2,95
Totolotek @ 2,90
ForBET @ 2,75
Sts @ 2,70
Fortuna @ 2,52


 

Kalindra Faria vs Mara Romero Borella
Według nas dodanie tej walki do karty głównej, gali numerowanej UFC, jest kompletnym nieporozumieniem, ponieważ kilka zestawień z karty wstępnej jest o wiele ciekawszych. W tym starciu staną na przeciwko siebie dwie mało znane zawodniczki. Debiutantki w UFC, Mara Romero Borella z Włoch i Brazylijka, Kalindra Faria. Rówieśniczki, bo obie mają po 31 lat, walczyły dotychczas ze zmiennym szczęściem. Obie swoje ostatnie walki wygrały. Polskiej publice, może bliżej być znana, Kalindra Faria, ponieważ podczas jednej edycji z KSW, walczyła z naszą Karoliną Kowalkiewicz i uległa jej poprzez niejednogłośną decyzję sędziowską. Włoszka natomiast swoją ostatnią walkę wygrała w bardzo dobrej organizacji kobiecego mma, Invicta FC. Przypuszczamy, że ta walka nie skończy się przed czasem i stroną dominującą będzie, Mara Romero Borella.

TYP: Mara Romero Borella
LV BET @ 2,55
Sts @ 2,32
Fortuna @ 2,25
Brak zakładu na: Totolotek, ForBET


 

Evan Dunham vs Beneil Dariush
Starcie w dywizji lekkiej, otwierające kartę główną, powinno dać nam wiele ciekawych akcji w oktagonie, które będą cieszyć oko fana mma i widza sobotniej gali. Evan Dunham z Xtreme Couture jest na fali 4 zwycięstw z rzędu. W przedostatniej walce pokonała świetnego, Joe Lauzona. Beneil Dariush wraca po porażce przez nokaut. W 2 rundzie, podczas UFC FIGHT NIGHT 106, kolanem odprawił go z kwitkiem Edson Barboza. Zderzenie tych dwóch wirtuozów walki w parterze, pachnie skończeniem jednego z nich walki przed czasem, przez poddanie lub duszenie, aczkolwiek obserwując ostatnie starcia Dunhama, przyzwyczaił nas do mądrego rozpracowywania swoich rywali w pełnym dystansie czasowym. W oczach bukmacherów, faworytem jest Beneil Dariush, ale my typujemy, że Evan Dunham da radę wygrać ten pojedynek.

TYP: Evan Dunham ZWROT remis
Totolotek @ 2,70
Fortuna @ 2,70
Sts @ 2,70
LV BET @ 2,67
Brak zakładu na: ForBET

Gdyby ułożyć z tego wszystkiego AKO zdecydowanie najlepszy kupon wychodzi na LV BET, bo kurs aż 59 podczas gdy na Fortunie 41. Reszta bukmacherów nie posiada przynajmniej jednego z powyższych typów. Gdyby odjąć Mara Romero Borella świetne kursy wychodzą również na Totolotku.

Na filmiku przedstawiliśmy najpewniejsze typy Sebastiana Szczerka. Jeśli chcecie więcej zajrzyjcie na stronę www.fightsport.pl znajdziecie tam typy jeszcze na 8 innych nocnych walk.