Rewelacja ostatnich Mistrzostw Europy kontra drużyna, która na tamtym turnieju raczej zawiodła pokładane w niej oczekiwania. Francja wyeliminowana przez Szwajcarów staje przeciwko Duńczykom, którzy doszli aż do półfinału. Po dwóch meczach towarzyskich w marcu czas dla obu reprezentacji na spotkanie w Lidze Narodów. Która z nich więc w spotkaniu rozpoczynającym się 03.06.2022 o godzinie 20:45 zgarnie swoje pierwsze punkty?

Sprawdź typy dnia.

Francja – Dania: mecz w Lidze Narodów

Francuzi rozpoczynają zmagania w tegorocznej Lidze Narodów jako triumfator zeszłorocznych rozgrywek. Tytuł ten zapewnili sobie po zwycięstwie nad Hiszpanią 2:1. Dania natomiast pochwalić się może jednym z lepszych bilansów jeśli chodzi o kwalifikacje do Mistrzostw Świata.

Francja

Od dziewięciu spotkań Francja jest niepokonana. Od siedmiu natomiast odnosi zwycięstwa. Zważywszy na to, że po drodze mieli oni starcia z Belgią lub wspomnianą już Hiszpanią jest to całkiem dobry wynik. Niemniej ciekawie wyglądają mecze poprzedzające tę serię.

Francuzi pomimo stosunkowo nietrudnej grupy eliminacyjnej, dość mocno się w niej męczyli. Patrząc na skład grupy D, w której największym ich rywalem była Ukraina, Francja zanotowała aż trzy remisy. Ponadto liczba strzelonych bramek na poziomie 18 goli nie jest wynikiem imponującym, kiedy mierzyłeś się z Kazachstanem, Bośnią czy Finlandią.

Ostatni okres Francji to jednak seria zwycięstw, i to zwycięstw zasłużonych. Trójkolorowi z sukcesami zakończyli zmagania w zeszłorocznej Lidze Narodów oraz pewnie zamknęli zmagania w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Mecze marcowe to afrykańskie mini tournee, na którym mierzyli się z Wybrzeżem Kości Słoniowej oraz Republiką Południowej Afryki, wygrywając kolejno 2:1 oraz 5:0. Ponadto w szeregach reprezentacji Francji gra obecnie główny kandydat do tytułu najlepszego zawodnika roku. Z pewnością oczy wielu będą zwrócone na Benzemę w tym starciu.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Dania

Duńczycy na minionych Mistrzostwach Europy napisali piękną historię. Byli współgospodarzem, w pierwszym meczu w dramatycznych okolicznościach stracili wiodącego zawodnika i udało im się dojść do półfinału grając znakomity futbol. Nie gorszą piłkę prezentowali oni w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Na dziesięć spotkań zanotowali dziewięć zwycięstw, 30 strzelonych goli i raptem 3 stracone. Jedyna porażka miała miejsce w ostatnim spotkaniu ze Szkocją, kiedy wszystko już było jasne.

Wiele o najświeższej formie Duńczyków powiedzieć mogły marcowe mecze towarzyskie. Szczególnie sporo o grze obronnej przekazało starcie z Holandią przegrane 2:4. Dania kompletnie nie radziła sobie w środku pola, jeśli chodzi o defensywę. Środkowi pomocnicy Holandii mieli niezwykle sporo przestrzenii w tym obszarze, pressowani byli nieumiejętnie, jak i również sami Duńczycy nierzadko tracili w tych rejonach piłki. Stamtąd przegrywane one były na skrzydło, lub kierowane do środka pola karnego, gdzie również tam swoją zbyt bierną postawą Dania pozwalała na rozgrywanie piłki.

Znacznie lepiej natomiast wychodzi Duńczykom gra ofensywna. Po dłuższej nieobecności do gry wrócił Eriksen i od razu w swoich dwóch pierwszych meczach zdobył po bramce całkiem wyględnej urody. Widać w tym zespole znaczne zgranie i wypracowane schematy rozgrywania piłki. Nierzadko grana jest ona na raz, świetnie wykorzystywane są szybkie wahadła, które dobrze współpracują ze środkiem pomocy. Bez wątpienia Dania ma czym straszyć Francję.

Francja – Dania: kursy

Fortuna za zwycięstwo Francji oferuje kurs 1.62. Remis wyceniony został na 3.90. Natomiast trzy punkty dla Danii to aż 6.00.

Francja – Dania: typy

Wyeksponowanie problemów środka pola przez Holandię było wręcz drastyczne. Jeśli Dania nie wyzbyła się tych błędów, czeka ich ciężkie 90 minut z Francją. Jednakże mecz Trójkolorowych z RPA pokazał, że również ich defensywa nie jest jeszcze monolitem, a grając przeciwko ofensywie Danii będą musieli spróbować się takowym stać. Z tego względu na mecz Francja – Dania w Lidze Narodów typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 2.04. na Fortunie.

Ponadto znakomita forma Benzemy w ostatnim czasie kusi, aby zaryzykować wytypowanie go na strzelca jednej z bramek. Z tego powodu na mecz Francja – Dania w Lidze Narodów typem jest również: Benzema strzeli gola po kursie 2.30.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Francja – Dania: gdzie oglądać?

Spotkanie to śledzić będzie można na Polsat Sport Extra.

[blok_bonus]

Zwiń

Gdzie rozegrane zostanie to spotkanie? Mecz ten będzie mieć miejsce na Stade de France w Paryżu. Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Felix Zwayer.