Rusza pierwsza runda 1/8 finału Ligi Europy. W jednej z ciekawiej zapowiadających się par dojdzie do starcia portugalsko-francuskiego. Forma obu ekip w ostatnim czasie raczej nieco odmienna, jednakże puchary to puchary. Nie raz już wszelkie przewidywania nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości, kiedy przychodziło im mierzyć się z realiami Ligi Europy. Liczymy jednak, że tym razem będzie inaczej i rozpoczynające się 09.03.2022 o godzinie 18:45 spotkanie da nam zarobić.

Sprawdź typy dnia.

FC Porto – Lyon: mecz w Lidze Europy

Aby dojść do tej fazy, Porto musiało stoczyć bój w 1/16. Lyon za swoją postawę w fazie grupowej ma ten jeden dwumecz w nogach mniej. Zmęczenie zdaje się jednak nie doskwierać drużynie z Portugalii i z pewnością nie będą grzeszyć na murawie gościnnością.

FC Porto

Niezbyt udana kampania w trzeba przyznać jednej z ciekawszych grup tej edycji Ligi Mistrzów. Porto okazało się słabsze od Atletico Madryt oraz Liverpoolu. Swoich wyników z tej grupy wstydzić się nie muszą, chociaż przyznać można, że Liverpool dość okrutnie zagrał im na nosie. Nie dość, że brutalnie ograł ich na boisku, to jeszcze wyciągnął im ze składu Luisa Diaza, niezaprzeczalnie gwiazdę drużyny.

Jednakże i bez niego Porto nieźle sobie radzi. Należy jednak wziąć poprawkę, że jakościowo liga portugalska znacznie odbiega poziomem od topowych lig europejskich. Dobre wyniki stamtąd nie są zbyt miarodajnym wskaźnikiem faktycznej formy zespołu. W tym przypadku lepiej więc skupić się na ich ostatnich poczynaniach na arenie międzynarodowej.

Tutaj przyszło im mierzyć się z uznaną włoską marką, Lazio Rzym. W obu meczach faworyzowana była drużyna Porto i w obu prezentowała się lepiej niż rywal. Pierwszy mecz, mimo że oddany pod względem posiadania piłki, to kompletnie zdominowany, jeśli chodzi o stwarzane szanse.

Z pewnością na korzyść Porto przemawia stabilny środek pola, który dobrze współpracuje zarówno z dynamicznymi skrzydłami, jak i z formacją defensywną. Porto w swoich meczach przez większość czasu stanowi dobrze zgraną drużynę, której nie zdarza się wiele niewymuszonych błędów. Jednakże portugalska ekipa zdaje się być dość podatna na wysoki zdecydowany pressing. Niejednokrotnie mieli oni z tym problemy w spotkaniach w ramach Ligi Mistrzów.

Sprawdź bonus bez depozytu.

Lyon

Francuska drużyna pewnie wygrała swoją grupę, nie wygrywając tylko ostatniego meczu. Wówczas doszło do podziału punktów. Jednakże ciężko jest przewidywać Lyon w tym sezonie, gdyż jest to drużyna bardzo niestabilna. Dobre występy przeplata bardzo złymi, a tych naprawdę niezłych w ich wykonaniu w ostatnim czasie jest coraz mniej.

Zarówno w obronie, jak i w ataku Lyon zdaje się opierać na indywiduach, niż na zespole. Niejednokrotnie w spotkaniach Ligue 1 odnieść można było wrażenie, że piłkarze nie są do końca zgrani, że coś tam po prostu nie wychodzi. Akce ofensywne są szarpane, jednakże nierzadko przejawią ciekawy potencjał. Z pewnością Lyon ma narzędzia do tego, aby grać piłkę ciekawą. Środek pola przynajmniej na papierze prezentuje się niczego sobie. Poszczególni zawodnicy co jakiś czas błyszczą w akcjach indywidualnych.

Jednakże poszczególni również popełniają wiele niebezpiecznych błędów. Obrona Lyonu niekiedy woła o pomstę do nieba. Każda z formacji zdaje się być oddzielną drużyną, przez co nierzadko obrońcy zostają bez asekuracji. Wówczas naciskani przez rywali, często tracą piłkę w groźnych rejonach boiska.

Lyon jednak w pucharach to zazwyczaj drużyna zupełnie inna niż ta na francuskich boiskach. Aby pokonać Porto, będą musieli tę regułę podtrzymać.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

FC Porto – Lyon: kursy

Faworyt tego spotkania jest, ale nieznaczny. Na zwycięstwo Porto Fortuna oferuje 1.98. Remis wyceniony został na 3.60. Natomiast wygrana Lyonu to kurs w wysokości 3.70.

FC Porto – Lyon: typy

Gdyby było to spotkanie ligowe, ferowałbym na niekorzyść Lyonu. Jednakże przez ich zdolność do motywowania się na spotkania pucharowe, jestem nieco niepewny ich porażki (którą jednak polecam rozważyć). Z tego względu zaproponuję bezpieczniejszy typ. Na mecz FC Porto – Lyon w Lidze Europy typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.62 na Fortunie.

Dość pewna forma Porto oraz niestabilność Lyonu skłania mnie jednak do propozycji długofalowej, a mianowicie wytypowanie drużyny, która awansuje do następnej fazy. Z tego powodu na mecz FC Porto – Lyon w Lidze Europy typem jest także: Porto awansuje po kursie 1.80.

FC Porto – Lyon: gdzie oglądać?

Tę ciekawie zapowiadającą się parę obejrzeć będzie można na Viaplay.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Mecz będzie sędziował Jose Sanchez Martinez. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie miało miejsce na Estadio de Dragao w Porto.