Typy na eliminacje – wtorek

0


Kosowo – Finlandia
Nie rozumiem tego spadku kursu na Finlandię. Kosowo to przecież niezła ekipa. Trudno ich równać z San Marino czy Gibraltarem skoro przegrywają z Chorwacją tylko 0-1, przeważają w wyjazdowym meczu z Finlandią, strzelają gola z Turcją czy Islandią. Zaliczyli tylko jedną wpadkę – z Chorwacją 0-6. Zdarza się. Trzeba też przyznać, że wcale na tak wysoki wymiar kary nie zasłużyli, bo grali nieźle.
Finlandia ma 3 punkty więcej i sporo lepszy bilans bramkowy -5 do -16, ale czy aż taka jest różnica między tymi zespołami? W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami, jak już wspomniałem, to Kosowo przeważało.
Mecz rozgrywany na neutralnym terenie, ale czy to jest powód tak dużej zmiany w kursach?

Kosowo +1,0 handicap @ 1,55 LV BET (jednobramkowe zwycięstwo Finlandii = zwrot) ZWROT
Wynik: 0-1


Liechtenstein – Hiszpania
Co by nie mówić o Hiszpanii, w jakiej formie by nie byli to potrafią zlać ogórka. W pierwszym meczu ograli Liechtenstein 8-0, mimo że do połowy prowadzili tylko 1-0. W przypadku tej drużyny to tylko i wyłącznie kwestia podejścia. Nie żadna forma zawodników czy zgranie. Tylko podejście do meczu! Co widać w tym przypadku. Trener przemówił do głów i drużyna zaczęła grać. Z 0-1 do połowy zrobiło się 8-0 na koniec.

W takich meczach dużą rolę ogrywają indywidualności. Spójrzmy na Francję, która zremisowała z Luksemburgiem – tam było niewielu zawodników, którzy mogliby szarpnąć, przejść 3-4 zawodników. No może poza Mbappe, który coś tam próbował indywidualnie i nieźle mu wychodziło. W środku pola Kante, Pogba. W ataku Giroud i Griezmann. To nie ten typ napastników. To samo bym powiedział np o reprezentacji Włoch. Nie mają za wielu takich indywidualności. Dlatego często z ogórkami wygrywają po 3-0, 4-0 a nie wyżej.
W Hiszpanii nie można powiedzieć, że tego brakuje. Szczególnie będę w tym spotkaniu liczył na Asensio oraz Isco. I może Pedro wejdzie z ławki pokręcić obrońców. Może Saul, Deulofeu? Też chętnie bym ich widział w tym meczu. Nawet niekoniecznie w jednym momencie.
Te indywidualności (choć głównie Isco) były widoczne w meczu z Włochami. Jak jeden zawodnik potrafi sam zrobić przewagę… A gra drużynowa przez większość czasu się nie układała. No ale wygrali ten mecz – tak jak Real w poprzednim sezonie często to robił – 2-3 przebłyski geniuszu Isco, Asensio albo Ronaldo czy nawet Kovacicia i wcale nie trzeba ładnie grać by wygrać.

Goście powyżej 4,5 gola @ 1,45 LV BET
Asensio strzeli gola @ 1,55 Fortuna (musi grać od początku) ZWROT
Isco strzeli gola @ 1,45 Fortuna (musi grać od początku)
(Asensio nie jest pewniakiem do pierwszego składu, ale jeśli wystąpi, sądzę, że będzie dochodził do sytuacji bramkowych)

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o