Mecz Chorwacja — Rosja to pojedynek na szczycie grupy H. Pewne jest, że obie reprezentacje zakończą eliminacje na dwóch pierwszych pozycjach. Jedyną niewiadomą pozostaje, kto zajmie które miejsce. Przed meczem wyżej plasują się Rosjanie, którzy mają 22 punkty-o 2 więcej niż rywale. Stawka jest duża — bezpośredni awans na Mundial, bez konieczności gry w barażach. O tym, kto okaże się górą, dowiemy się w niedzielę po końcowym gwizdku arbitra.

Czy Sborna wreszcie przełamie się w meczu z Chorwatami?

Pojedynki z Chorwatami stanowią od wielu lat dla Rosjan nie lada wyzwanie. Dość powiedzieć, że z ostatnich 5 starć Rosjanie ani razu nie wyszli zwycięsko. Zanotowali jednak aż 3 remisy, co pokazuje, że tak bardzo nie odstępują wyżej notowanym rywalom. Rosja dużo zyskała na zmianie trenera Cherchesova, którego po nieudanym Euro zastąpił Walerij Karpin. Były pomocnik Spartaka Moskwa od czasu objęcia stanowiska trenera Sbornej nie przegrał jeszcze meczu, a z dotychczasowych 6 spotkań wygrał aż 5.

Chorwaci na arenie europejskiej wciąż są zespołem z renomą, a rywale podchodzą do nich z respektem. Prawda wygląda jednak tak, że złote pokolenie wicemistrzów świata z 2018 roku,  już przemija, a w kadrze nie widać na razie jakościowych zmienników. Kluczowi piłkarze w postaci Modricia, Perisicia, czy Kramaricia są już po 30-stce i bliżej im do końca kariery aniżeli tzw. prime. Pogarszającą się sytuację kadrową Chorwatów odzwierciedlają wyniki i coraz niższa pozycja w rankingu FIFA. Obecnie jest to miejsce 18, podczas gdy w sierpniu 2018 r. reprezentacja znajdowała się na pozycji 4, tracąc niewiele punktów do podium.

Rosjanie w ostatnim czasie poprawili przede wszystkim grę w defensywie. Sborna traci dużo mniej bramek — w ostatnich 6 spotkaniach zaledwie jedną. Twarda i nieustępliwa gra w obronie może być kluczem do osiągnięcia dobrego wyniku w meczu z Chorwacją. Przed spotkaniem więcej atutów po swojej stronie zdają się mieć Rosjanie. Chorwacja na własne życzenie skomplikowała sobie sytuację w grupie, remisując sensacyjnie 2:2 ze słabiutką Słowacją. Chcąc zająć pierwszą lokatę, Ogniści muszą zatem z Rosją wygrać. Sbornej do szczęścia wystarczy zaledwie remis.

Dotychczas obie reprezentacje mierzyły się ze sobą 5-krotnie, Dwa razy wygrywała Chorwacja, a w 3 przypadkach kibice byli świadkami remisu. W teorii historia przemawia za Ognistymi, jednak o tym jak nieprzewidywalna potrafi być piłka nożna, zwłaszcza w trakcie tych eliminacji przekonaliśmy się już wiele razy. Ponadto każda passa, prędzej czy później musi się zakończyć i Rosjanie życzyliby sobie, żeby stało się to już dzisiaj.

Chorwacja – Rosja Kursy Bukmacherskie

Faworytem wśród legalnych bukmacherów mimo wszystko pozostaje Chorwacja. Kurs na jej zwycięstwo wynosi ok. 1.70. Chcąc stawiać na Rosję, możemy spodziewać się kursów w granicach 4.85-5.50. Jest to dość wysoka linia, biorąc pod uwagę dobrą formę Sbornej. Remis wyceniany jest na ok. 3.90.

Chorwacja – Rosja Typy Bukmacherskie

Oba zespoły dość dobrze spisują się w defensywie, o czym świadczy mała liczba traconych przez nich bramek. Częściej niedokładności w defensywie przydarzają się ostatnio Chorwatom, którym bramkę zaaplikowała nawet Malta. Mimo to spodziewam się, że mecz będzie wyrównany i nie będziemy świadkami zbyt wielu bramek. Mój typ to Liczba goli/Poniżej 2.5 z kursem 2.00 na Fuksiarz. Bukmacher oferuje także swoim nowym użytkownikom atrakcyjny bonus powitalny Fuksiarz. Zapoznajcie się z nim, rejestrując tam konto.

Nie wydaje mi się, żeby tak dobrze grająca Rosja wypuściła cenne, pierwsze miejsce w grupie. Sborna zagra w Splicie bez presji i oczekiwań ze strony kibiców, którzy już teraz są niezwykle zadowoleni z gry reprezentacji. W tym spotkaniu w ciemno brałbym remis, jednak z uwagi na wysokie ryzyko takiego zakładu, zagrałbym typ  X2 na Rosję. Kurs wynosi 2.15.

Chorwacja – Rosja Transmisja

Mecz rozpocznie się 14.11 już o godzinie 15:00. Transmisji szukajcie na kanale Polsat Sport Premium 1.

[blok_bonus]


Spotkanie poprowadzi Holender Danny Makkiele.
Wówczas grupe wygrają Rosjanie z dorobkiem 23 punktów