Wszystko się już tutaj raczej wyjaśniło. Zarówno Argentyna, jak i Ekwador mają zapewnione miejsca na zbliżającym się wielkimi krokami mundialu. Może to nieco odebrać temperatury temu spotkaniu, jednakże na takich meczach zawsze ktoś może skorzystać. Mowa tu głównie o zawodnikach, którzy jeszcze nie do końca przekonali selekcjonerów co do swojej osoby. Tak więc mecz ten będzie miał jednak swoją stawkę. Zawodnicy, której z ekip zaprezentują się lepiej w spotkaniu rozpoczynającym się 30.03.2022 o godzinie 01:30?

Sprawdź typy dnia.

Ekwador – Argentyna: mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata

Zerkając na ostatnie mecze obu ekip rysuje się nam przed oczami raczej jeden scenariusz. Ekwador nie błyszczał na boisku, zaś Argentyna w minionym czasie prezentowała się bardzo dobrze. Z tego zestawienia zapowiada się jednostronne spotkanie, jednakże nie ma co zbytnio dzielić skóry na niedźwiedziu, szczególnie w przypadku temperamentnych ekip Ameryki Południowej.

Ekwador

Postawa formacji defensywnej Ekwadoru w ich trzech poprzednich spotkaniach bardziej przypominało parodię futbolu, niż grę profesjonalnych piłkarzy. Błędy indywidualne, nieumiejętne przesuwanie się całą formacją, brak asekuracji. Tak mniej więcej opisać można to co działo się w tyłach Ekwadoru w ostatnich spotkaniach.

Jednocześnie ta sama defensywa bywa niezwykle skuteczną i groźną bronią tejże reprezentacji w ataku. Stoperzy dysponują naprawdę niezłym dalekim podaniem, które w spotkaniu z Peru nie raz stanowiło spore zagrożenie ze strony Ekwadoru. Trzeba przyznać, że właśnie w ten dziwny sposób Ekwador najskuteczniej przedostawał się pod bramkę rywali.

Na ile jednak spisać się może laga do przodu przeciwko Argentynie lub innym nacjom na mundialu? Na szczęście dla Ekwadoru drużyna ta dysponuje również bardzo szybkimi skrzydłami. Poszerze to nieco ich wachlarz możliwości, nadal jednak brak solidnego środka pola oraz stabilnej defensywy będzie skutecznie uprzykrzać im życie.

Sprawdź bonus bez depozytu.

Argentyna

Messi dość enigmatycznie zapowiedział, że bez znaczenia na wynik, jaki jego reprezentacja osiągnie na Mistrzostwach Świata, będzie on musiał przemyśleć sobie kilka spraw. Niezależnie jaka to będzie decyzja, z pewnością milej będzie i jemu i całemu kraju, jeśli ten mundial potoczy się dla nich lepiej niż poprzedni.

Patrząc po eliminacjach Argentyna czuje się silnie, pewnie. Oczywiście nie należy przekładać formy eliminacyjnej na postawę we właściwej imprezie, jednakże trzeba przyznać, że od dłuższego czasu nie widzieliśmy tak względnie dobrze ułożonej Argentyny.

Raptem 7 straconych bramek w 16 spotkaniach to drugi wynik ich eliminacji. Formacja defensywna Argentyny to element, z którym ta ekipa miała problem przez lata. Aktualnie wygląda na to, że w końcu doczekali się oni obrony godnej takiej reprezentacji. Zawodnicy w defensywie grają pewnie i ze stabilną formą. Ponadto formacja ta dobrze współpracuje i jest wspierana przez pomocników, co jeszcze zwiększa jej skuteczność.

I w tym doszukiwać się należy głównej siły obecnej Argentyny. W jej zespołowości. Nie jest to już tylko zlepek indywidualności. Trenerowi udało się scalić zespół, właściwie poukładać przez lata porozrzucane trybiki i na ich podstawie zbudować dobrze działającą piłkarską maszynę.

Ekwador – Argentyna: kursy

Kursy na to spotkanie są naprawdę interesujące. Za wygraną Ekwadoru Betclic oferuje przelicznik 4.20. Remis wyceniono na 3.20. Natomiast trzy punkty dla Argentyny warte są tutaj 2.00.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Ekwador – Argentyna: typy

Zważając na katastrofalną grę w obronie w wykonaniu Ekwadoru na przestrzeni ostatnich spotkań oraz wysoką formę ofensywną Argentyny, zapowiada się na spory wynik bramkowy w tym meczu. Na spotkanie Ekwador – Argentyna w eliminacjach do Mistrzostw Świata typem jest: powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 2.47 na Betclic.

Ponadto formy obu ekip jasno wskazują faworyta spotkania. Na mecz Ekwador – Argentyna w eliminacjach do mundialu typem jest także: Argentyna wygra mecz po kursie 2.00.

Ekwador – Argentyna: gdzie oglądać?

Spotkanie transmitowane będzie na TVP Sport.

[blok_bonus]


Mecz poprowadzi Raphael Claus.
Spotkanie będzie miało miejsce na Estadio Banca Pichincha w Ekwadorze.