Nie udał się Szczecinianom podbój Ligi Konferencji. Wypada więc skupić się na rodzimym podwórku. Jednak, tak jak nie udało się pokonać chorwackiego Osijek, tak nie udało się również ugrać nic więcej niż remis z drużyną Warty Poznań. Przeciwko Portowcom w trzeciej kolejce Ekstraklasy stanie ekipa mistrza Polski z sezonu 2018/2019, czyli Piast Gliwice. Historia spotkań między tymi zespołami sugerować nam może dość underowy końcowy rezultat. Czy tak właśnie będzie?

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice: Mecz w Ekstraklasie

Kiedy Pogoń Szczecin bezbramkowo zremisowała u siebie z Osijek, uniemożliwiając rywalowi oddanie choćby jednego celnego strzału w meczu, wynik 0:0 można było odbierać wręcz z małym niedosytem. Wygrana 2:0 na inaugurację sezonu z Górnikiem Zabrze dodatkowo dobrze rokowała przed zbliżającym się meczem rewanżowym na Bałkanach. Niestety, Osijek u siebie zagrał już znacznie pewniej, a Szczecinianom ponownie zabrakło skuteczności w grze ofensywnej. Do rozstrzygnięcia tego dwumeczu wystarczyła jedna bramka i Pogoń Szczecin europejskie puchary ma już z głowy.

Powrót do rozgrywek ligowych, niestety, okazał się słodko-gorzki. Remis 1:1 z Wartą Poznań, jakkolwiek nie należy tutaj deprecjonować ekipy z Wielkopolski, nie jest wynikiem, którego oczekiwali rozgoryczeni kibice i zawodnicy. Tym bardziej, że Pogoń Szczecin od 11. minuty, po czerwonej kartce dla Łukasza Trałki grała w przewadze. Natomiast, gol kosztujący ich podział punktów padł dopiero w 85 minucie. Wszystko to sprawia, że humory Portowców mogą ostatnio nie być najlepsze.

Aby zmienić ten stan rzeczy, potrzebny jest dobry wynik w nadchodzącym spotkaniu. O to jednak, wcale nie musi być tak łatwo. Następnym rywalem Pogoni będzie Piast Gliwice, który po małym falstarcie w hicie pierwszej kolejki z Rakowem Częstochowa, pokonał ekipę Stali Mielec. Wynik 2:0 nie oddaje jednak w pełnej krasie przebiegu tego spotkania. To pokonana drużyna miała więcej gry. To Stal oddała więcej strzałów i wykreowała więcej groźnych sytuacji. Jednakże, najważniejsza ze statystyk na koniec meczu zamknęła się na korzyść dla drużyny Piasta.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice: kursy

Portowcy, zdaniem najlepszych legalnych bukmacherów przystąpią do tego spotkania w roli nieznacznego faworyta. Świadczy o tym wystawiany na nich średni kurs w wysokości 2.25. Remis w tym meczu wart jest 3.25. Natomiast wygrana Piasta Gliwice to kurs równy 3.40. Przeliczniki tej wysokości stanowić powinno nie lada zachętę do obstawiania oraz korzystania i dzielenia się swoimi typami.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice: typy bukmacherskie

Na wstępie odniosłem się do historii i nie sądzę, aby zbliżające się spotkanie mocno się na jej tle wyróżniało. Dwumecz z Osijek, a już szczególnie spotkanie z Wartą Poznań uwypukliły jeden istotny problem w dotychczasowej grze Portowców. Otóż mowa tu o braku skuteczności w ataku. W meczach tych, akcji do przodu i sytuacji bramkowych nie brakowało. Tego co natomiast zabrakło, to właśnie goli. Dość powiedzieć, że w Poznaniu, na 20 oddanych strzałów, jedynie 6 było celnych i padła tylko jedna bramka dla Szczecina. Dodatkowo, na ostatnie 10 spotkań pomiędzy Pogonią i Piastem, tylko w dwóch padło więcej niż dwa gole. Stąd też wynika główny typ na to starcie: poniżej 2.5 gola w meczy po kursie 1.73 na Betclic.

Następnie, warto zaznaczyć, że we wspomnianych już ostatnich 10 meczach między tymi klubami, tylko raz bramki strzeliły oba zespoły. Fakt ten, w połączeniu z dotychczasową nie najlepszą formą w ofensywie Pogoni skłaniać może do zdecydowania się na typ: obie drużyny nie strzelą gola po kursie 1.90.

Finalnie, propozycja szczególnie dla tych, którzy nie skorzystali jeszcze z kodu promocyjnego Betclic, aby zagrać nieco wyższy kurs. Bez strzelania bramek nie da się wygrać meczu. A bezbramkowy wynik padał między tymi zespołami niejednokrotnie. Zatem ostatnim typem na to spotkanie jest remis po kursie 3.25.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice: gdzie oglądać?

Underowo zapowiadające się starcie pomiędzy Pogonią Szczecin i Piastem Gliwice obejrzeć będzie można za pośrednictwem telewizji. Transmisja tego spotkania odbędzie się na kanale CANAL+ SPORT oraz CANAL+ SPORT 3.

Zwiń
Gdzie znaleźć więcej propozycji na to spotkanie? Wiele ciekawych typów na mecz Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice oraz na wiele innych wydarzeń sportowych znaleźć można w typach dnia. Kto na pewno nie zagra w meczu Pogoń vs Piast? Z powodów kontuzji lub kar indywidualnych nie zagrają Jodłowiec, Żurawski, Łasicki oraz Cibicki.