Szykuje się prawdziwy hit kolejki w Bundeslidze. Grająca szaloną piłkę Borussia podejmie preferujący niemniej szaloną grę RB Lipsk. Szczególnie ekscytującą wiadomością przed tym spotkaniem jest świadomość możliwego powrotu Haalanda do gry. Niemniej należy mieć raczej w głowie brak Norwega w wyjściowej jedenastce. Nie oznacza to jednak, że szanse Borussi znacznie przez to opadają. 02.04.2022 o godzinie 18:30 zacznie się spotkanie, które zapowiada się niezwykle ciekawie.

Sprawdź typy dnia.

Borussia Dortmund – RB Lipsk: mecz w Bundeslidze

Obie ekipy prezentują się w tym sezonie naprawdę dobrze. Borussia jest naprawdę blisko liderującego Bayernu, a tytułu wicemistrza nie powinni już raczej wypuścić z rąk. Lipsk natomiast jest na dobrej drodze, aby zapewnić sobie grę w Lidze Mistrzów w następnym sezonie.

Borussia Dortmund

Ostatnia kolejka w wykonaniu Dortmundu nie była zbyt udana. Prawda, Koeln w ostanim czasie zaczął grać całkiem nieźle, Modeste jest zawsze groźnym zawodnikiem, jednakże powrót Haalanda zakończony powinien być jego bramką oraz trzema punktami dla Borussii. Tak się jednak nie stało, a nawet niewiele brakowało, aby to Koeln zgarnęło pełną pulę w tamtym spotkaniu.

Dortmund, można rzec klasycznie ma nadal problemy z bokami obrony. Większość groźnych akcji rywali ma swój rodowód właśnie na bokach boiska. I właśnie stamtąd pochodzą podania, z którymi nie potrafi poradzić sobie defensywa Borussii.

Jednakże w tym sezonie Dortmund zdaje się nie przywiązywać zbyt wielkiej wagi do defensywy, jeśli tylko uda im się jednocześnie strzelić więcej goli od rywali. Taktyka ta dość często się im sprawdza, nie jest jednak niezawodna.

Trzeba mimo to przyznać, że Dortmund w środku pola oraz ataku wygląda niezwykle groźnie. Znakomicie potrafią oni jednym, dwoma podaniami rozmontować defensywę rywali, przyspieszyć grę i wyjść na strzelecką sytuację.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

RB Lipsk

Szykuje się ciekawe spotkanie, ponieważ Lipsk w tym sezonie gra piłkę zbliżoną do prezentowanej przez ich przyszłych rywali. Oni również zdają się więcej skupiać się na ataku niż obronie i zazwyczaj wychodzi im to na plus.

Wielkim atutem tej ekipy jest silny, gwałtowny pressing w środkowej części boiska. Przekonał się o tym, chociażby Bayern, który nie potrafił poradzić sobie z tą zagrywką RB. Jestem ciekaw jak ów pressing zostanie wykorzystany przeciwko Borussii. Ekipa ta potrafi jak mało która posłać jedno podanie za plecy wysoko ustawionej linii defensywnej. Możliwe jest więc, że w tym przypadku pressing będzie nieco strofowany.

Niemniej nie powinno to oznaczać, że Lipsk głównie będzie oglądał piłkę kopaną przez rywala. Również oni lubują się w posiadaniu, a ich szybkie skrzydła, na których szaleje między innymi będący w znakomitej formie Nkunku, sieją spustoszenie.

Borussia Dortmund – RB Lipsk: kursy

Spotkanie zapowiada się wyrównane, to i wyrównane są na nie kursy. Wygrana Borussii wyceniona została przez Fortunę na 2.50. Remis to kurs 3.80. Natomiast trzy punkty dla RB Lipsk to przelicznik w wysokości 2.76.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Borussia Dortmund – RB Lipsk: typy

Styl gry obu ekip, ich większy nacisk na atak i mniejszy na obronę sprawia, że niedzielny kibic może zacierać ręce, ponieważ zapowiada się wysoko bramkowe spotkanie. Z tego względu na mecz Borussia Dortmund – RB Lipsk w Bundeslidze typem jest: obie drużyny strzelą gola oraz w meczu będzie więcej niż 2.5 gola po kursie 1.65 na Fortunie.

Nierzadko również bywa, że ekipy te rozpoczynają strzelanie już w przed przerwą. Również i tutaj nie sądzę, aby nagle zmieniły one swoje przyzwyczajenia i styl gry. Z tego powodu na mecz Borussia Dortmund – RB Lipsk w Bundeslidze typem jest również: obie drużyny strzelą gola w pierwszej połowie po kursie 3.25.

Borussia Dortmund – RB Lipsk: gdzie oglądać?

Mecz ten będzie można obejrzeć na Viaplay.

[blok_bonus]

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie miał miejsce na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Jak wygląda sytuacja w tabeli obu drużyn? Borussia zajmuje drugie miejsce z 57 punktami, Lipsk natomiast okupuje czwartą lokatę mając 45 punktów.