Liverpool trzyma kciuki za Brighton. Mewy podbiły już Londyn wygrywając kolejno z Arsenalem i Tottenhamem. Czas namieszać teraz w walce o tytuł mistrzowski i urwać punkty Obywatelom. To zadanie zdaje się jednak nieporównywalnie trudniejsze od dwóch poprzednich. Mimo to, po tym co pokazali piłkarze Grahama Pottera nikt nie skreśla ich przed pierwszym gwizdkiem. Jak więc potoczy się to mające swój początek 20.04.2022 o godzinie 21:00 spotkanie?

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Manchester City – Brighton: mecz w Premier League

Obywatele walczą o mistrza, Mewy o rekord klubowy. Obecne 10. miejsce w tabeli byłoby najlepszym wynikiem w historii klubu jeśli chodzi o rozgrywki Premier League. Różnica w rozmiarach zamierzonych celów znaczna, jednakże motywacja stać może na zbliżonym poziomie. Teraz tylko pokazać to na boisku.

Manchester City

Uwzględniając wszystkie rozgrywki, Obywatele w swoich ostatnich trzech meczach dwa razy zremisowali i raz ponieśli porażkę. Idąc dalej i biorąc pod uwagę osiem minionych spotkań, do bilansu City dołożyć należy dwa dodatkowe remisy. Mecze te rozciągnięte są na nieco ponad miesięcznym odstępie czasowym, a pojedyncze spotkania różniły się od siebie.

Inną grę City widzieliśmy w remisie z Liverpoolem w Premier League, inną w remisie z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów. Ten drugi przypadek jest szczególnie interesujący, ponieważ to pierwszy raz od dawna kiedy widziałem drużynę Guardioli zwyczajnie przestraszoną. Nie był to futbol do jakiego przyzwyczaili nas ci gracze z angielskich boisk. Dominowała tam niepewność w rozegraniu oraz asekuranctwo w obronie.

Remis z Crystal Palace w Premier League natomiast to frustrujący podział punktów po obijaniu rywala w narożniku ringu przez 90 minut. Nie wszystko i nie zawsze wychodzi Obywatelom, a nie mogli chyba wybrać gorszego momentu na spadek formy jak właśnie ta kolejka.

Sprawdź typy dnia.

Brighton

Ostatnie dwa spotkania Mew to wyniki co najmniej zaskakujące. Przed meczami brane wręcz za niespodzianki. Jednakże obraz starcia z Arsenalem, a później z Tottenhamem pokazuje, że były to rezultaty jak najbardziej zasłużone.

Znów, nie były to mecze, które przełożyć można 1 do 1. Brighton w spotkaniu z Arsenalem było znacznie bardziej aktywne i sami z siebie poszukiwali sposobności do wypunktowania rywali. Mecz z Tottenhamem był natomiast momentami wręcz nudny. Mało się działo, ale odpowiadało to Mewom, bo wtedy oni nic nie musieli. Czekali więc tylko na tę jedną akcję i się w końcu doczekali.

Przyznać trzeba, że skrzydła Brighton wyglądają naprawdę interesująco. Szczególnie z prawej flanki płynie wiele zagrożeń, kiedy wyprowadzany jest kontratak. Dodać do tego należy znakomicie przesuwający się zespół i dobrze funkcjonującą linię obrony, która wspierana jest przez kolejne formacje. Brighton pokazał, że potrafi być cierpliwy, przyjmować ciosy i wbrew wszystkiemu stać na nogach, żeby w odpowiednim momencie wyprowadzić swoje uderzenie. Przed City więc ciężkie spotkanie.

Manchester City – Brighton: kursy

Bukmacherzy po raz trzeci z rzędu skazują na porażkę zespół Grahama Pottera. Fortuna za zwycięstwo Manchesteru City oferuje 1.22. Remis wyceniony został na 6.70. Natomiast trzy punkty dla Brighton warte są kursu 17.00.

Manchester City – Brighton: typy

Ostatnie spotkania pokazują, że Brighton tanio skóry nie sprzeda, a wraz z upływem czasu drużyna Guardioli będzie się coraz bardziej denerwować. Sądzę, że o grad bramek City będzie miało tu ciężko, a i Mewy więcej niż raz nie pokonają bramkarza Obywateli. Z tego względu na mecz Manchester City – Brighton w Premier League typem jest: poniżej 2.5 gola w meczu po kursie 2.37 na Fortunie.

Sprawdź sporty walki.

Manchester City – Brighton: gdzie oglądać?

To spotkanie śledzić będzie można na CANAL+Family.

[blok_bonus]

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie miał miejsce na Etihad Stadium w Manchesterze. Kto poprowadzi ten mecz? Sędzią głównym będzie Mike Dean.