Starcia Chorwacji z Francją od momentu finału mistrzostw świata w Rosji nieco bardziej rozpalają naszą wyobraźnię. Od tamtego meczu minęły jednak już cztery lata, czas nie stoi w miejscu i obie reprezentacje już nieco się zmieniły. Niemniej to właśnie spotkanie rozpoczynające się 06.06.2022 o godzinie 20:45 między Chorwacją i Francją będzie hitowym meczem danego dnia.

Sprawdź typy dnia.

Chorwacja – Francja: mecz w Lidze Narodów

Nie zaczęły dobrze tegorocznej przygody z Ligą Narodów obie reprezentacje. Francja uległa Danii 1:2, natomiast Chorwacja została pokonana przez Austrię również wysoko, bo 0:3. Po takich bęckach chęć odreagowania powinna być wręcz zdwojona. Zapowiada się więc spora mobilizacja w obu zespołach.

Chorwacja

Swoją eliminacyjną grupę do zbliżających się mistrzostw świata Chorwacja wygrała jednym punktem z ekipą Rosji. Siedem zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka. 21 goli strzelonych i 4 stracone. Jest to, trzeba przyznać, całkiem przyzwoity bilans. Niemniej, myślenie o ekipie Chorwacji jako finaliście zeszłorocznego mundialu należy nieco zaktualizować.

Jest to nadal reprezentacja mająca w swoich szeregach zawodników bardzo dobrych, gdzie wystarczy wymienić ich środek pola w postaci Brozovicia, Kovacicia i Modricia aby się o tym przekonać. Jednakże inne pozycje zajmowane są raczej przez zawodników do półki wymienionych graczy dopiero aspirujących.

W przegranym 0:3 spotkaniu z Austrią w ataku Chorwaci wcale nie wyglądali tak źle jak oddaje to wynik. Stwarzali oni sobie szanse, oddawali strzały, było uderzenie w poprzeczkę. Jednak ciągle brakowało skuteczności wykończenia akcji. Strzały oddawane były w rejon strzeżony przez bramkarza, a ostatnie podanie w pole karne nierzadko bywało niedokładne.

Gorzej sytuacja wyglądała na chorwackich tyłach, gdzie Austria zdawała się nie przejmować obecnością jakichkolwiek obrońców. Defensorzy Zlatko Dalicia niejednokrotnie w pojedynkach jeden na jeden szli na raz, popełniali proste nie zawsze wymuszone błędy oraz nie współpracowali z kolegami dobrze jako formacja, przez co powstawały znaczne wyrwy w obronie. Jeśli Austria tak dobrze wykorzystała te błędy, nie gorzej powinien sobie poradzić z taką postawą Chorwatów ich kolejny rywal.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Francja

Dane nam było zobaczyć naprawdę dobry mecz w miniony piątek. Spotkanie na wysokim poziomie, na pięknym stadionie z dopisującą wrzawą na trybunach. Obejrzeliśmy bramki niecodziennej urody i kilka rażących błędów defensywnych Mistrzów Świata.

Benzema pisze sobie niesamowitą historię osiągając tak wysoką formę w wieku, w którym niektórzy powoli zaczynają myśleć o piłkarskiej emeryturze. Naprawdę z nieskrywaną przyjemnością ogląda się tego zawodnika na boisku. Równie dobrze widzieć, kiedy jego koledzy z drużyny starają się dotrzymać mu kroku i grają piłkę na zbliżonym poziomie. Tak było mniej więcej właśnie do momentu znakomitej bramki Benzemy w 51 minucie. Zespół Francji w ataku i grze w środku pola wyglądał solidnie, sukcesywnie dążący do swego.

Jednakże po zdobytej bramce jakby nastąpiło rozluźnienie. Do głosu doszli Duńczycy, niejako zachęcani kolejnymi pojawiającymi się kiksami defensorów Trójkolorowych. Obrona Francji wyglądała w tym spotkaniu naprawde źle. Nieumiejętne trzymanie linii spalonego, straty na trzydziestym metrze przy średniozaawansowanym pressingu, notoryczne bycie spóźnionym o tempo względem rywali. Tak grająca obrona Mistrzów Świata zasłużyła w tym meczu na porażkę. Pytanie, czy przed starciem z Chorwatami wyciągnęli właściwe wnioski.

Chorwacja – Francja: kursy

Fortuna za zwycięstwo Chorwacji oferuje kurs 3.70. Remis wyceniony przez nich został na poziomie 3.40. Natomiast trzy punkty zdaniem tego bukmachera warte są 2.15.

Sprawdź sporty walki.

Chorwacja – Francja: typy

Obie ekipy w poprzednich spotkaniach solidnie rozczarowały swoją postawą w grze defensywnej. Obie również pokazały, że więcej do zaoferowania mają w ataku i środku pola. Taki obraz pozwala nam spodziewać się kilku bramek w nadchodzącym spotkaniu. Z tego względu na mecz Chorwacja – Francja w Lidze Narodów typem jest: obie drużyny strzelą gola i liczba goli w meczu będzie większa niż 2.5 po kursie 2.21 na Fortunie.

Chorwacja – Francja: transmisja?

Spotkanie to transmitowane będzie na Polsat Sport.

[blok_bonus]


Mecz ten będzie mieć miejsce na Stadion Poljud w Splicie.
Sędzią głównym będzie Marco Guida.