Superpuchary z natury często płatają typerom figle. Zazwyczaj szczególnie tym, którzy skłonni byli postawić swoje kupony na faworytów tychże spotkań. Potwierdziły to niedawne superpuchary Anglii oraz Holandii, gdzie zwyciężyły kolejno Leicester oraz PSV. Czy Superpuchar UEFA również okaże się zwycięski dla underdoga? Koniecznie sprawdźcie typy na to spotkanie!

Chelsea – Villarreal: Superpuchar UEFA

Nie ucichł jeszcze huk po transferze Jacka Grealisha do City, a właśnie dopięty został kolejny wielki transfer w Premier League. Na Stamford Bridge wraca Romelu Lukaku. Belg po bardzo udanym okresie w Interze Mediolan opuszcza Włochy i od przyszłego sezonu ponownie zagra na angielskich boiskach. Jak podają jednak różne źródła, nie zdąży on być zawarty w składzie Chelsea na mecz o Superpuchar UEFA.

Oczywiście fani The Blues oraz sam napastnik mają czego żałować, ponieważ okazja do zgarnięcia trofeum w (ponownym) debiucie nie zdarza się często. Jednakże w składzie triumfatora minionej edycji Ligi Mistrzów nie brakuje zawodników, którzy swoją osobą uświetnić powinni to spotkanie.

W ramach przygotowań do nowego sezonu Chelsea rozegrała między innymi dwa mecze z głównymi londyńskimi rywalami. Ekipie Thomasa Tuchela udało się pokonać 2:1 Arsenal, po całkiem wyrównanym spotkaniu. W drugiej towarzyskiej bitwie o stolicę Anglii The Blues dało sobie jednak wydrzeć dwubramkowe prowadzenie z Tottenhamem, tym samym mecz zakończył się remisem 2:2.

Wyniki spotkań towarzyskich Żółtej Łodzi Podwodnej nie są już tak zadowalające. Co prawda, mecze rozgrywane przed sezonem, gdzie rotuje się składem i próbuje nowych rozwiązań nie powinny być traktowane jako bezwzględne wyznaczniki formy. Jednakże, fakt braku choćby jednego zwycięstwa Villarrealu w ramach przygotowania do sezonu może być trochę niepokojący. Szczególnie przed tak ważnym spotkaniem.

Chelsea – Villarreal: kursy

Jak to często bywa w przypadku Superpucharu UEFA, przed meczem jedna z drużyn klaruje się w oczach postronnych widzów na logicznego faworyta. Nie inaczej jest i tym razem. Polscy bukmacherzy są zgodni co do tego, aby niższy kurs wystawić właśnie na Chelsea Londyn. Ich zwycięstwo w tym meczu wyceniane jest na średnio 1.78. Remis wart jest 3.65. Wygrana Villarrealu zaś brana jest jako niespodziankę i kurs na nią wynosi aż 4.70.

Chelsea – Villarreal: typy

Superpuchary UEFA na przestrzeni lat bywały dość obfite w bramki i nie sądzę, aby tym razem miało być pod tym względem inaczej. Zarówno Chelsea, jak i Villarreal w meczach towarzyskich mierzyły się z rywalami często równymi sobie. Obie ekipy wykazywały się umiejętnością pokonywania bramkarza drużyny przeciwnej i to niejednokrotnie. Żółta Łódź Podwodna, mimo braku zwycięstw zapakowała po dwie bramki ekipie Lyonu czy Leicester. Chelsea strzelała po dwie bramki w dwóch następujących po sobie towarzyskich derbach Londynu. Jeśli więc chodzi o skuteczność, zespoły te nie cierpią w tym aspekcie. Zatem wierzę w przełożenie tejże formy strzeleckiej w nadchodzącym spotkaniu i proponuję typ: obie drużyny strzelą gola po kursie 2.02 na Forbet.

Nie najlepsza forma Villarreal w meczach sparingowych nie powinna w naszych oczach skreślać tej drużyny przed meczem o Superpuchar. Tym bardziej jeśli na uwadze będziemy mieli specyfikę tego typu pucharów. Początek sezonu, a wręcz okres jeszcze przed jego rozpoczęciem to czas kiedy zespoły mogą dopiero szukać swojej formy i faworytom często zdarzają się małe potknięcia. Warto więc skorzystać z bonusu od Forbet i spróbować zakładu: Villarreal zdobędzie puchar po kursie 3.05.

Chelsea – Villarreal: gdzie oglądać?

Mecz o Superpuchar UEFA to nie lada piłkarskie wydarzenie. Starcie zdobywcy pucharu Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy śledzić będzie można oglądając transmisję na Polsacie i Polsacie Sport Premium 1.

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie miał miejsce na Windsor Park w Belfaście. Kiedy odbędzie się mecz o Superpuchar UEFA?
Spotkanie pomiędzy Chelsea Londyn i Villarrealem rozegrane zostanie 11.08.2021 o godzinie 21:00.