Londyn zdominował zmagania w EFL Cup w fazie półfinałowej. Liverpool mierzy się z Arsenalem, zaś w parze interesującej nas w tym tekście Chelsea stanie naprzeciwko ekipie Tottenhamu. Szczególnie mecz tej właśnie dwójki zapowiada się niezwykle interesująco, z co najmniej kilku powodów. Która z tych ekip okaże się górą w spotkaniu rozpoczynającym się 05.01.2022 o godzinie 20:45?

Sprawdź typy dnia.

Chelsea – Tottenham: mecz w EFL Cup

Chelsea ostatnimi czasu niezbyt udanie radzi sobie na własnym boisku. Z drugiej jednak strony Tottenham, jak na razie nie prezentuje wybitnej formy w spotkaniach wyjazdowych. Jednakże obie ekipy zdają się być na tę chwilę w nieco odmiennych miejscach, jeśli chodzi o formę. Czy właśnie to będzie czynnikiem decydującym o zwycięstwie którejś z drużyn?

Chelsea

Do niedawna The Blues grali jak z nut. Czołowa defensywa ligi, piekielnie groźny atak i regularność w zgarnianiu trzech punktów. Jednakże grudzień okazał się dla ekipy Tuchela miesiącem niezbyt owocnym. Wiele strat punktów z ekipami, które jeśli myśli się o walce o mistrzostwo, należy pokonywać.

Problemy zaczęły się już na początku miesiąca, kiedy to będące jednym z faworytów do spadku Watford wyraźnie postawił się walczącej o mistrzostwo Chelsea. Ten mecz jednak udało się wygrać. Dopiero w następnej kolejce wytknięte zostały bardzo boleśnie wszelkie przywary ekipy The Blues. West Ham wówczas bez większych zahamowań obnażył bolączki drużyny Tuchela, w postaci braku koncentracji formacji defensywnej z goalkeeperem na czele.

Później Chelsea dzieliła się punktami z takimi drużynami jak Everton, Wolves czy Brighton. W międzyczasie The Blues odnosili oczywiście zwycięstwa, jednakże sposób, w jaki inkasowali oni trzy punkty, nie zawsze był przekonujący. Wskazać tu można, chociażby starcie z Leeds, w którym wygrana wyszarpana została dopiero rzutem karnym w 94. minucie.

Jednym z nielicznych w ostatnim czasie przejawów dobrej gry Chelsea jest pojedynek z Liverpoolem. Starcie niezwykle dynamiczne i widowiskowe nazwać można zwycięskim remisem. The Blues zmuszeni byli do szybkiego odrabiania dwubramkowej straty i w końcowym rozrachunku im się to udało. Co więcej, mieli oni kilka okazji, aby mecz ten nawet złamać. To im się jednak nie udało, a przed nimi kolejny rywal, który, zanosi się na to, że wymagał będzie nieco więcej wysiłku niż zazwyczaj.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Tottenham

Conte zionął nowe ducha w tę drużynę. Jego przyjście wiązało się z niemalże natychmiastową poprawą gry Spurs. Włoch od razu wprowadził własne założenia taktyczne i sukcesywnie pracował nad nimi z zespołem. Pomimo tego, że w grze Tottenhamu nadal pozostaje wiele do poprawy, to ich gra oraz wyniki prezentują się znacznie lepiej niż przed erą Antonio Conte.

Również i Spurs mają w swoim niedawnym dorobku niezwykle ciekawe spotkanie z Liverpoolem. Wówczas było to bez wątpienia najlepsze widowisko kolejki. Obie ekipy zaprezentowały piłkę na wysokim poziomie, nie wystrzegając się przy tym indywidualnych błędów. Bramkę wówczas zdobył między innymi Harry Kane, który pozwala przypuszczać, że powoli wraca do swojej dawnej strzeleckiej formy.

Również defensywa Tottenhamu znacznie się poprawiła w ostatnim czasie. Wysoką dyspozycją wykazuje się Sanchez. Towarzystwa w tej formacji dotrzymuje mu Dier, a przed nimi znakomite zawody rozgrywają Hojbjerg oraz Skipp, który z meczu na mecz zyskuje w oczach włoskiego szkoleniowca.

Tottenham coraz bardziej wygląda jak całościowa drużyna. Nie jak zlepek poszczególnych, oddzielnych formacji, tak jak to wcześniej miało miejsce. Ich zespołowość i rosnąca forma mogą stanowić poważny sprawdzian dla drużyny The Blues.

Chelsea – Tottenham: kursy

Zapowiada się wyrównane spotkanie i bukmacherzy są tego świadomi. Na zwycięstwo Chelsea Fortuna wystawiła kurs równy 2.00. Remis wyceniony został na poziomie 3.40. Wygrana Spurs zaś to równowartość 3.75.

Sprawdź sporty walki.

Chelsea – Tottenham: typy

Nie sądzę, aby awans do finału tych rozgrywek rozstrzygnął się już w pierwszym spotkaniu. Niemniej, oczekuję w tym meczu bramek. I to po obu stronach. Z tego względu na mecz Chelsea – Tottenham w EFL Cup typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.81 na Fortunie.

A jeśli ktoś ma strzelić dla Tottenhamu, to najbardziej prawdopodobny wydaje się napastnik reprezentacji Anglii. Drugim typem na mecz Chelsea – Tottenham w EFL Cup jest: Harry Kane strzeli gola po kursie 2.90.

Jednakże istnieje również możliwość zwiększenia sobie kursu, poprzez połączenie powyższych kombinacji. Trzecim typem na mecz Chelsea – Tottenham w EFL Cup jest: Harry Kane strzeli gola w dowolnym momencie, będzie remis i obie drużyny strzelą gola po kursie 7.50.

Chelsea – Tottenham: gdzie oglądać?

To hitowie starcie w EFL Cup obejrzeć będzie można na Eleven Sports 1.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Arbitrem głównym tego meczu będzie Craig Pawson. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie miało miejsce na Stamford Bridge w Londynie.